aktualizováno: 31.10.2017 23:07:01

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí a standardní

Archiv novinek 2013-2016

Všechny naše jezevčíky krmíme přirozenou čerstvou stravou. Na stránkách baron.cz nakupujeme doplňky k této výživě. Nákupem uskutečněným přes tento odkaz podpoříte naší CHS. Děkujeme. overenaadresa.comPrelozit tuto stranku do anglictinyPrelozit tuto stranku do nemcinyPrelozit tuto stranku do francouzstinyPrelozit tuto stranku do cinstinyPrelozit tuto stranku do cestinyPrelozit tuto stranku do portugalstinyPrelozit tuto stranku do italstinyPrelozit tuto stranku do spanelstinyPrekladac zdarmaPrelozit tuto stranku do hinduistinyPrelozit tuto stranku do arabstinyPrelozit tuto stranku do rectinyPrelozit tuto stranku do polstinyPrelozit tuto stranku do bulharstinyPrelozit tuto stranku do chorvactinyPrelozit tuto stranku do rumunstinyPrelozit tuto stranku do rustinyPrelozit tuto stranku do svedstinyPrelozit tuto stranku do danstinyPrelozit tuto stranku do holandstinyPrelozit tuto stranku do norstinyPrelozit tuto stranku do finstinyPrelozit tuto stranku do korejstinyPrelozit tuto stranku do japonstinyPrelozit tuto stranku do nemciny
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa Výborný 1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

2016

Úterý 13. prosince

S velkým smutkem oznamuji všem našim známým, přátelům a příznivcům, že nám po dlouhé době opět matka příroda nadělila jednu velice bolestivou událost. Naše poupátko Ela, dcera naší Alfy a Xichtíka, vnučka Zambi, přímá sestra poupátek vrhu E, G, K a T, dnes v nedožitých pouhých šesti letech podlehla zhoubné a agresivní nemoci jménem rakovina, kterou Elinka měla v tenkém střevě. Je nám to opravdu moc, moc líto. :-((( R.I.P. Paničce Elinky moc děkujeme za informace a za úžasnou péči o Elinku v posledních týdnech života. Držte se, cítíme s Vámi...

Čtvrtek 1. prosince

Naší letošní výstavní sezónu završil náš elegán Šéfík minulý víkend v Chorvatském Záhřebu. Na třídenní výstavě si ve třídě pracovní vedl více než bravůrně a to i přes to, že nám téměř vylínal a do kruhů nastoupil s velikou ztrátou srsti. Ale jak řekl jeden z rozhodčích, alespoň vynikla, jeho pěkná figura. :-D V pátek si na Speciální klubové výstavě náš cestou unavený elegán vyběhal známku odličan 1 s titulem CAC. Na sobotní mezinárodku se ovšem Šéfík perfektně vyspal a zabodoval nejen ve výstavním kruhu, ze kterého odcházel se známkou odličan 1 a tituly CAC, CACIB, BOB, ale také v závěrečných soutěžích, ze kterých si odnesl pohár za druhého nejkrásnějšího pracovního psa - 2. BEST WORKING HUNTING DOG. V neděli nastoupil Šéfík do výstavního kruhu již sebevědomý a i z této mezinárodní výstavy odcházel se známkou odličan 1 a tituly CAC, CACIB a BOB, jako bonus dostal titul ZAGREB WINNER. :-)

      

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík

3x V1, 3x CAC, 2x CACIB, 2xBOB, res. BEST WORKING HUNTING DOG, ZAGREB WINNER

splněny podmínky na udělení Šampiona Chrovatska, Balkánského šampiona, Jadranského šampiona

Čtvrtek 24. listopadu

Další dva výstavní víkendy jsou za námi a my máme doma dalšího novopečeného žampiona. :-))) 12. a 13. listopadu se konala v Německém Karlsruhe mezinárodní a národní výstava psů, na kterou jsme vyslali opět našeho standardního elegána Šéfíka pod vedením naší kamarádky Kristýnky. Tato dvojka si z mezinárodky odvezla známku výborný 2 s tituly VDH - res. CAC a res. CACIB, z národky pak taktéž známku výborný 2 a titul VDH - res. CAC. Kristýn, opět velký dík za vše! Minulý víkend 19. a 20.  listopadu se jelo už trochu dál a to do Černé hory, na duoCACIB. Cesta byla dlouhá, ale vyplatila se. V sobotu si náš mladý krasavec vyběhal známku výborná 1 s tituly CAC, CACIB, BOB a III. BOG, v neděli známku výbornou 1 s tituly CAC, CACIB, BOB a domů už jel jako novopečený Šampión Černé Hory a Grand šampion Černé Hory.

      

Prestige Dagi Dog alias Šéfík - 2x VDH-res.CAC, res. CACIB, 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOB, III.BOG

             

Úterý 22. listopadu

O víkendu jsme měli dvě velice milé návštěvy. Podívat se na nás přijeli páníčci a paničky rovnou čtyř našich poupátek. V sobotu se u nás ukázali kluci Von Křemílek a Vochomůrka se svojí rodinou, v neděli jsme zase měli možnost vidět rodiče páníčků, kteří dorazili s námi milovanou Omegou (o rok starší sestrou Sirény) a její parťačkou mladou dámu Marilyn (sestrou naší Mršky Držky). Obě návštěvy nám udělaly velikou radost, jelikož se teď moc po výletech nedostaneme. Byla u nás ovšem ještě jedna návštěva. Už tomu uběhl tedy nějaký ten pátek a musím se přiznat, že jsem ji zcela zapomněla zveřejnit. Moc se tedy všem omlouváme. Podívat se na nás přijeli páníčci naší mladičké Wapi, jednoho z letošních štěňátek. I když je Wapinka Delty a Cookienovo, je velice podobná na naší madam Alfu. Potvrdilo se mi tedy, že genetika je opravdu nevyzpytatelná, jelikož taťka Cookien a naše madam Alfa mají v zadních generacích několik společných předků. :-) Inu posuďte sami. Fotky Wapinky jsou zde. Jinak Křemda s Vochomůrkou, to jsou BubákoXchtíci jako vyšití. :-D Marilyn je celá naše Mrška Držka, jako dvojčata, řekla bych celý taťka Sorbík a Omega se Sirénkou, ty jsou také skoro jako vejce vejceti, Siréna trochu víc do taťky Alexe, Omega zas do mamky Alfy. Všem páníčkům moc děkujeme za velice milé návštěvy, děkujeme za mlsky a dárečky nejen pro naše čtyřnožce a přikládáme ještě fotky kluků a holek i s popisky sem.

   

Vochomůrka a Von Křemílek, Omega, Marilyn a Wapi

Pátek 11. listopadu

Naše omladina má letos u nás po výstavní stránce splněno a tak neváháme a zkoušíme štěstí také v cizině. Minulý víkend byl Šéfík na Slovensku, v Bratislavě na dvoudenní mezinárodní výstavě. V sobotu se moc nezdařilo, celkově ten den byl trochu smolný. Na výstavu dorazil náš elegán pozdě, nestihl tedy svůj čas posouzení a mimo konkurenci si vyběhal známku velmi dobrý 1. V neděli už to bylo ovšem lepší a domů odjížděl se známkou výborný 1 a titulem CAC. :-) Neustále se mi někdo ptá, proč cizinu nejezdí i některé z našich holek. Ne, že by na to holky neměly, ale jsou to prostě holky, u kterých se zaprvé spokojím s jedním šampionátem, pes, jako ženich potřebuje přeci jen mít na kontě o něco víc, za druhé ten kdo chová dobře ví, že po štěňatech fenka vylíná a má defakto na půl roku s krásou smůlu, o březosti a hárání ani nemluvě, to fenka zkrátka na výstavu nemůže a za třetí jsou výstavy dost finančně náročné a musíme se nějak vejít do našeho rozpočtu, což nám tedy jde poslední dobou dost těžko. :-) Ale nikdo ať se ničeho nebojí, příští rok bude zase některá z našich mladých krasavic na nějaké té české výstavě určitě k vidění, máme v plánu něco i světového. :-)

CACIB Bratislava 5.11.2016 - VD1  CACIB Bratislava 6.11.2016 - V1, CAC

Prestige Dagi Dog alias Šéfík

Sobota 22. října

Moc času není a tak jsme se úplně zapomněli pochlubit jednou pro nás veleúspěšnou sobotou. Sobotou 8. října 2016. Opět se konaly výstavy a my jsme opět vysílali jedny z našich nejmladších pokladů do světa, abychom je ukázali. :-) Naše poupátko Siréna jela s kamarádkou Evičkou na mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic, Šéfík jel s kamarádkou Kristýnkou za naše hranice do sousedního Německa na speciální dvoj výstavu, která se konala ve městě Kissing. Musím říct, že holky s našimi svěřenci vysloveně vydobyly obě zmíněné výstavy. Siréna si na mezinárodce vyběhala známku výborná 1 s tituly CAC, CACIB a BOB, Šéfík si v sobotu na speciálce vyběhal známku vorzüglich 1 a tituly VDH CAC a DTK CAC. Neděli pak završil opět známkou vorzüglich 1 a titulem VDH CAC. :-D Oběma holkám moc děkujeme za prezentaci i péči o naše nejkrásnější poklady, máme ohromnou radost a smekáme před vámi, protože poslat dva psi na dvě výstavy a přivézt zpátky domů dva vítěze plemene, to je pro nás více než jen úspěch. :-D To je prostě hrozná frajeřinka. :-P :-)

            

Siréna Naše poupátko - V1, CAC, CACIB, BOB

            

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík - V1, DTK CAC, VDH CAC

Pátek 21. října

V chovatelské stanici Od Karamely v Mostě se nám v sobotu 15. 10. 2016 narodila po naší odchovankyni Karamele Jůlii Naše poupátko vnoučátka a dokonce i pravnoučátka. Na svět se vyklubali tři krásný bratři a mají se čile k světu! Moc gratulujeme, přejeme hlavně zdravíčko všem chlapečkům i mamince Jůlince a pozdravujeme celičkou rodinku! :-*

   

naše poupátko Karamela Jůlie, novopečená maminka a její tři synáčci- tři bratři :-)

Čtvrtek 20. října

Náš domov je dnešním dnem opět o jednoho veterána bohatší. :-) Ano, už i náš Xichtík právě dnes dovršil krásných osm let života. Nechápu proč i plemeno jezevčík se od osmého roku řadí ve výstavních třídách mezi veterány, když v tomto věku vypadá stále skvěle a je velice vitální. Zkrátka podmínky jsou jednou dané a platí pro všechna plemena stejně. Ovšem u psích chlapíků jejich reprodukční cyklus v osmém věku zdaleka nekončí a tak jako u všech živočichů má opět sameček ve svém životě svoji značnou výhodu. :-) Xichtík jako chovný pes zanechal po sobě do těchto osmi let na světě šedesát čtyři krásných, zdravých a povahově úžasných mláďat, což je úctyhodné a doufejme, že do budoucna toto číslo ještě značně naroste. Inu náš milovaný a milující Xichtíku, přejeme ti všechno jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví, štěstí a ještě spoustu zdravých, báječných potomků i do dalších let.

 

            Xichtík z Nedošínského háje - 8 let            

Úterý 11. října

Devět krásných let oslavila včera naše příšerka s.r.o. Bubušanda. Z chovné fenky se stala starší dáma, že by se zklidnila, to se tedy říct nedá. Je stále stejně šílená, jako byla v půl roce a myslím, že tato živelná pohroma nám nikdy nezestárne. :-D Za svůj devítiletý život Bjůta odběhala několik výstav. I když nikdy nebyla žádná hvězda, s většinou ocenění velmi dobrá, jednou výbornou se nám na ní podařilo odchovat několik moc velice pěkný štěňátek. Přesněji vychovala Bubienka osmnáct krásných zdravých štěňátek, která dělají svým majitelům velikánskou radost. Bubu také složila dvoje zkoušky BZ v druhé ceně a BZH v ceně třetí.

  

Beauty-Ma z Debry - 9 let

Na Bubinky narozeniny oslavila pět let života i naše poupátka vrhu F. Přejeme tedy nejen naší příšerce Bjuntě všechno jen to nejlepší, ale i všem poupátkům vrhu F, Floutkovi, Fredovi i Fannynce. Myslíme i na krásného, tragicky zesnulého sourozence zmíněných efek Foxíka.

   

naše poupátka vrhu F

            Všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví a štěstí všem zmíněným!!!            

Pátek 7. října

Náš největší mazlíček, můj velký miláček standardní pes Prestige Dagi Dog, alias Šéfík nám dospěl a dnes oslavuje své druhé narozeniny. :-) Oslava v rodinném kruhu se bude konat u nás doma až v pondělí, jelikož mi dnes po obědě chlapák opět odjel na své výstavní turné. :-D To mi připomnělo, že minulý víkend se Šéfík taktéž zúčastnil dvou zahraničních výstav. V sobotu absolvoval s tetou Kristýnkou v rakouském Tullnu IHA Tulln - Middle East European Winner, v neděli IHA Tulln - Budessieger. Z obou výstav si domů přivezl známky vorzüglich 1 a tituly CACA. Opět patří můj obrovský dík Kristýn tobě, za péči, perfektní předvedení a starost o tohoto mého malého, velkého milenečka. :-)

      

Prestige Dagi Dog alias Šéfik - 2 roky

 

Sobota 1. října

Dnes jsme s tetou Míšou na oblastní výstavu psů do Rokycan vyslali po delší výstavní pauze naší zlobivou Mršku Držku. Obě holky se snažily a byly moc šikovné. Znát to bylo na výsledku, Mrška si ve třídě pracovní vyběhala známku výborná 1 s tituly Vítěz třídy a Oblastní vítěz. Stejné ocenění, výborný 1 s tituly Vítěz třídy a Oblastní vítěz si vyběhal i Mršky bráška Meloun, alias Hubert, kterého Míša vlastní. Mise byla tedy úspěšná, máme velikou radost, gratulujeme a moc děkujeme tetě za předvedeníčko. Šikulky všichni tři.

Mrška Držka  Meloun, alias Hubert

naše dvě poupátka, dva sourozenci, jedna výstava - 2x výborná 1, 2x Vítěz třídy, 2x Oblastní vítěz :-)

Pátek 30. září

Od 6. září máme doma další chovnou fenu. Z našich trpasličích holek je už teď i ta nejmladší a nejkřehčí fenečka chovnou fenkou. Kdo nás sleduje, zcela jistě ví, že mluvím o naší největší madam ve smečce, mé vysněné princezně Siréně. Často slýchám dotazy, jestli, kdy a s kým bude mít Sirénka štěňátka. :-) Má odpověď je, štěňátka zcela jistě na Sirénce plánujeme, ale nejdříve příští rok z jara. Zatím tuhle naší krásku necháme ještě v klidu a v pohodě dospět, chtěli bychom s ní složit nějakou tu zkoušku, pokud mi to čas s dvounohými mláďaty dovolí a dodělat český šampionát. Ženicha zatím vybíráme, nějaké tipy už mám, ale zatím s nimi zůstávám v utajení. :-P Minulý víkend se výše zmíněná madam zúčastnila další výstavy, Moravskoslezké národní, která se konala v Brně a domů si přivezla opět známku výborná 1 s dalším titulem CAC do sbírky. Za dopravu, péči i předvedení na výstavě patří můj velký dík kamarádce Evičče.

                      

chovná fena, naše poupátko Siréna – klenot naší chovatelské stanice

Čtvrtek 29. září

Nastal nám podzim, pomálu nám končí září, a tento měsíc oslavovali hned dva naše vrhy své narozeniny. Vrh D, Delta a Dak dovršili 15. září krásných šest let života. Vrh L, Lucy Laicy, Leontýnka Lily, Lumis Lumpík a Lilli Isabella oslavili 26. září tři roky života. Všem těmto našim poupátkům přejeme dodatečně všechno jen to nejlepší ke svým narozeninám, hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a posíláme všem pořádné čenichovky. :-)

    

      naše poupátka vrhu D a L

 

Pátek 9. září

Opět nestíhám aktualizovat, takže dnes shrnu výstavní aktivitu našich dvou nejmladších a nejkrásnějších mazlíčků, standardního psa Šéfíka a trpasličí fenky Sirény. Šéfík byl aktivní o něco víc, zúčastnil se s kamarádkou Kristýnkou hned dvou zahraničních výstav. Na mezinárodní výstavě v německém Lipsku si 20. srpna vyběhal známku výborný 1 s titulem VDH, 21. srpna pak na národní výstavě na stejném místě odcházel se stejným úspěchem známkou výbornou 1 a titulem VDH (čekatelství na šampiona Německa). Na další výstavu klubovou výstavu jezevčíků odjížděl opět s Kristýnkou náš vedoucí Šéfík už společně s naší madam Sirénou. Ta se konala v Nepřevazce 28. srpna. Zde si náš největší fešák opět vyběhal známku výbornou 1 s titulem CAC, Sirka pro změnu známku výbornou 2 a titul res. CAC. Můj velký dík patří Kristýn tobě, za perfektní péči o naše milované krasotinky a především za perfektní prezentaci, moc si toho vážím. Posudky z výstav Šéfíka jsou zde, Sirény tady.

     

naše dva nejmladší klenoty Šéfík a Siréna

Pondělí 29. srpna

Dnes do svého nového domova odjelo naše poslední poupátko, červená fenka z vrhu v Vanilka. Vanilka bude bydlet v nedaleké Plzni s krásnou mladou rodinkou a společnost jí doma bude dělat nejen krásná dcerka Adélka, ale také postarší trpasličí dáma Chelsea. :-) Přejeme tedy celičké rodině a naší malé princezně Vanilce hodně štěstí do společného života, lásky a zdraví. :-D

naše poupátko Vanilka se svou novou rodinou :-)

Neděle 21. srpna

Tento týden je naše babička s Davídkem na dovolené a tak jsme na hlídání dostali Chotíkovskou trojku Alfu, Deltu a Emču. Opět tedy po dlouhé době byla celá naše smečka pohromadě, čehož jsem samozřejmě využila a pořídila několik zajímavých fotografií. Na dvou fotkách mám dvě linie, čítající tři generace. První linie je po Zambi, druhá po Bubu a Xichtíkovi. Na těchto fotkách můžete vidět, kam jsme se zatím dochovali a jakým směrem se vyvíjí náš chov. Mezi oběma liniemi si držím prozatím nepříbuznost, pro případné spojení do budoucna.

1. Zambi-Ma - 2. dcera Zambi Alfa - 3. dcera Alfy a vnučka Zambi Siréna

1. Beauty-Ma - 2. dcera Beauty a Xichtíka Delta  - 3. dcera Delty a vnučka Beauty a Xichtíka Mrška Držka

Foťák byl po ruce, takže když už se fotí, pak samozřejmě všechno. :-) V součastné době má naše chovatelská stanice deset milujících a milovaných jezevčíků a tady jsou jejich aktuální profilovky:

      

Zambi-Ma z Debry a Beauty-Ma z Debry

      

Xichtík z Nedošínského háje a Alfa Naše poupátko

     

Delta Naše poupátko a Emča Naše poupátko

     

Mrška Držka Naše poupátko a Siréna Naše poupátko

     

Prestige Dagi Dog alias Šéfík a Fajn Špageta z Čepínů

Sobota 20. srpna

Minulý víkend se konala v Mladé Boleslavi mezinárodní výstava psů a my jsme na ní opět vyslali naše nejmladší naděje. Tentokrát Šéfík a Siréna bojovali ve výstavním kruhu pod vedením kamarádky Evičky a opět byli všichni moc šikovní a úspěšní. Šéfík si vyběhal známku výborná 1 s tituly CAC, CACIB a BOS, Siréna známku výborná 1 a tituly CAC a res. CACIB. Máme velikou radost a opět moc a moc děkujeme Evě a její rodině za skvělé předvedení a postarání se o naše poklady.  

                          

Prestige Dagi Dog alias Šéfík - V1, CAC, CACIB, BOS a Siréna Naše poupátko V1, CAC, res. CACIB

Úterý 9. srpna

Včera náš domov opustilo poslední štěňátko z vrhu W, naše poupátko Walda. Po několika zrušených rezervacích Walda našel konečně ten správný domov. Sice bude bydlet hodně daleko v Italském Torinu, ale s velice fajn rodinkou, kde mu budou společnost dělat dvě krásné dcerky jeho paničky a možná nebude jen ozdobou na gauči, ale bude vidět i na nějaké té Italské výstavě. :-) Každopádně přejeme Waldíkovi i jeho nové rodině krásný spokojený život, hlavně zdravíčko do života a hromadu společné lásky a radosti. Bohužel fotky Waldíka s novou rodinou jsem nestihla udělat, jelikož máme maličkého Petříka po očkování tuze uplakaného a tak musejí stačit jen ty poslední, které jsem fotila. Děkujeme za pochopení.

            

Naše poupátko Walda - 8. týden

Neděle 7. srpna

Dnes jsme podnikli výlet do chovatelské stanice z Čepínů, abychom jsme si udělali velikou radost. Celé naší jezevčí rodině, našim přátelům a příznivcům oznamujeme, že jsme si dnes koupili další štěstí. Do naší rodinné smečky totiž přibyl nový přírůstek a to dvanácti týdenní standardní dlouhosrstá fenka se jménem Fajn Špageta z Čepínů. Je to malá krasavice a velká sebevědomá odvaha. :-) Když se na ní po příjezdu domů ze zvědavosti celá naše smečka vrhla, aby jí přivítala, Špagetka ani necouvla, jen naježila pank po celých zádech a statečně čelila silnému náporu. Stačilo pouhých deset minut, aby se tato malá nezbeda rozkoukala, a pak už jsme jen sledovali, jak ve svém novém domově, v našem domově radostně skotačí a hraje si s ostatními. :-) Pár fotek Špagetky je tady, osobní stránku jí vytvořím již brzy.

   

náš nový přírůstek - Fajn Špageta z Čepínů

Čtvrtek 4. srpna

Včera jsme měli velice milou návštěvu. Se svými páníčky nás přijeli navštívit a ukázat se nám naši mladičký, půlroční kluci Uran Uličník s Terrym. Velice mile mne překvapilo, jaký z těchto našich letošních štěňátek rostou krásný mladý psi. :-) Pevné kostry, nízký odstup, mohutné tlapky, což se dnes už u mini jezevčíků bohužel moc nevidí. Rovná spáditá zádíčka, ušlechtilé hlavičky a k tomu všemu úplný chrup a téměř čistě červená barva, u Uličníka dokonce mahagonová. Pro chovatele zkrátka radost pohledět. :-) Musím říct, že jsem se také velice pobavila tím, jak jsou kluci podobný svým tatínkům a to nejen vzhledem ale i povahově. :-D  Uran Uličník - vyplašený plašan, Terry - mouchy snězte si mě. :-) Fotky kluků z návštěvy, za kterou páníčkům moc děkujeme, jsou k prohlídnutí zde.

Naše poupátka Uran Uličník a Terry - 6 měsíců

Pondělí 25. července

Dnes oslavují své třetí narozeniny naše poupátka, paterčata vrhu K, Kvído, Kryšpín, Karamela Jůlie, Konie a Ksichtík. Všem zmíněným přejeme do dalších let všechno jen to nejlepší, hlavně zdravíčkem ať oplývají a štěstí je i nadále doprovází. :-)

      

naše poupátka vrhu K

 

Sobota 23. července

Máme za sebou opět loučení. Do svých nových domovů odcestovala další naše poupátka, tentokrát všechny holky z vrhu W. Včera ve večerních hodinách odjela na Slovensko do Býtči Wexie. Ta zde bude bydlet s rodinou, kterou již známe, rodinou našeho poupátka z vrhu E Ely. Wexie s Elou tvoří již jedenáctou domácnost, kterou osidlují rovnou dvě naše poupátka! No neříkám já to pořád? Máme prostě ty nejúžasnější odchovy na světě, jelikož jeden pejsek od nás nestačí a už to vědí dokonce i za hranicemi! :-D Nebo že bychom přenášeli nějakou závažnou nemoc s diagnózou Naše poupátko? :-) Každopádně nejúžasnější odchovy zaslouží i nejúžasnější páníčky a další z nich si přijeli pro Wendy Ajšu a Wapinku právě dnes. Wendy Ajša bude bydlet se svou novou rodinou v Písku a Wapinka v Praze. Všem holčičkám a jejich novým rodinám přejeme především zdravíčko ať slouží, štěstí je doprovází a spoustu prožité společné radosti, žádné starosti. Opět moc a moc všem děkujeme za dárečky nejen pro naše dlouhé čtyřnožce, všechny zdravíme a přejeme Vám poklidnou první noc. :-)

  

naše poupátka Wexie s paničkou, Wendy Ajša s paničkami a Wapi s Waldou s páníčky

Čtvrtek 21. července

Zatím co u nás v sobotu odcházela naše poupátka do nových domovů, nejkrásnější a nejmladší zástupci naší smečky Šéfík se Sirénou výletovali s tetičkou Evičkou v Mladé Boleslavy na České národní výstavě psů. :-) Výborné předvedení bylo znát na výsledku známek těchto našich dvou pokladů a tak se domů nevracel opět ani jeden z účastníků zájezdu s prázdnou. :-D Ve velké konkurenci si Sirénka vyběhala známku výborná 1 s titulem CAC a Šéfík pak v konkurenci ještě větší zamířil do výšin. Domů přivezl známku výborný 1 s tituly CAC, Národní vítěz a BOB. :-) Evi moc děkujeme, perfektně jsi to zvládla, velký dík patří také tvé rodině plné ochotných pomocníků!!!

      

Prestige Dagi Dog alias Šéfík - výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB

V řadách našich poupátek máme opět o jednoho kandidáta chovu víc. V Mladé Boleslavi při Národní výstavě byla zbonitovaná naše černopálená odchovankyně Prima Donna. Gratulujeme Štepáne a děkujeme za snahu a píli! :-D Bonitační kód Primušky je 2i/07/4DLT (barva oka tmavá, barva černá s pálením, široký postoj, nedůvěřivá, klidná povaha, dlouhosrstá trpasličí) obvod hrudníku 34cm, váha 4,90 kg.

   

Prima Donna Naše poupátko

Středa 20. července

Našim princeznám, holkám z vrhu CH Chelsea, Chrupce, Christie Darcy a Chňapce byly včera krásné čtyři roky. :-) Přejeme ji tedy dodatečně všechno jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví, štěstí a lásky! Posíláme čenichovky celé čtyřce a moc pozdravuje celé jejich rodiny. :-)

      

naše CHá princezny Christie Darcy, Chňapka, Chelsea a Chrupka

V sobotu náš domov opustila již tři naše poupátka z vrhu V a to všechna ta černopálená. Do své nové rodiny odešli pejsci Von Křemílek a Vochomůrka. Tito dva kluci budou sdílet společnou domácnost s moc milými páníčky v Klučově. S neméně milými páníčky bude žít naše maličká Vopička, ta odcestovala do Vysokého Mýta, kde bude sdílet domácnost se starší fenkou dlouhosrstého trpaslíčka Rozárkou a tak jí zcela jistě nebude samotné také smutno. Všem našim černopálenkám a jejich novým rodinám přejeme všechno jen to nejlepší do společného života, hlavně zdravíčko ať slouží a štěstí je společně doprovází. Novým páníčkům moc děkujeme za mlsky pro naší bandu a budeme se těšit na shledanou.

            

Vochomůrka a Von Křemílek se svou novou rodinou a Vopička se svou novou paničkou :-)

V sobotu jsme také měli přepadovku. Nečekaně a mile nás překvapili páníčci našeho poupátka Baxe, který se na nás přijeli podívat. Nebo spíše nám přijeli ukázat, jak ukázkově se u nich tento hnědopálený tygřík má. Je to radost pohledět na tak spokojeného psa, který bohužel jako jediný z našich odchovanců neměl zrovna výborný start do nového domova. Ti co nepamatují, pejska jsme vydobyly zpět domů ze špatných podmínek, nakaženého campilobakteriemi, psychicky zlomeného. Dali jsme ho do kupy a našli mu novou, náhradní rodinu. Tentokrát opravdu perfektní. Naštěstí, naletěli jsme takto novému majiteli jen jednou a doufejme, že naposled.

   

Bax Naše poupátko

Zaktualizované jsou dnes také fotky, videa, váhy, atd. obou našich nejmladších vrhů. Doplněn sedmý týden u Véček a šestý u Wéček. :-) Vše najdete v sekcích Odchovy - Vrh V a Vrh W. Nakonec této větší aktuálky tady mám poslední společnou fotku našich dvou vrhů, kterou jsem dokázala pořídit. Vyfotit pytel plný blech, je venku opravdu nemožné, tak se mi to povedlo alespoň doma a to večer před spinkáním, kdy všechna štěňátka byla už pěkně unavená. :-D Také se mi povedlo vyfotit fotku Wéček s tatínkem Cookienem, který nás v týdnu přijel navštívit. Také v celku nemožné, jelikož tatínek Cookien je plašan a z těch maličkých blešek, svých dětiček měl panickou hrůzu. Ovšem s pomocí paničky Cookiena Evči to nakonec přeci jen šlo. Evičko, i tobě moc děkujeme za náštěvu, ale i za dárečky do kouta pro našeho nejmladšího!

poslední společné foto

a foto Wéček s tatínkem Cookienem

Středa 13. července

O víkendu náš elegán Šéfík opět vycestoval s mojí kamarádkou Kristýnkou na jednu z výstav. Tentokrát se poprvé podíval za naše hranice a  to do Rakouského Semriachu na Klubovou výstavu jezevčíků. V kruhu si v mezitřídě vyběhal známku vorzüglich 1 a titul CACA (výborná 1 + 1. čekatelství na Rakouského šampióna). Posuzovala Barbara Herczeg. Šikovný kluk, šikovná handlerka, moc děkujeme Kristýn! :-)

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík - vorzüglich 1, CACA

Středa 6. července

Dětičky, koťata, štěňata, psiska. Jsem v jednom kole a tak moc nestíhám aktualizovat stránky. Ovšem ty bystřejší si jistě již všimli, že nové fotky průběžně přibývají. U vrhu W jsou doplněny fotky ze čtvrtého týdne, u vrhu V z týdne pátého a šestého. Samozřejmě ani na váhy nezapomínáme, ty jsou také u obou vrhů doplněny. :-) U červeného vrhu W, je to trošku s fotkami problém, jelikož štěňátka jsou ještě stále u naší babičky v Chotíkově a tak mi je alespoň na focení přivezla, váhy také poctivě posílá. Co jsem slyšela, štěňátka už pobíhají každý den venku, kde se jim moc líbí a krásně tam spolu dovádějí společně s maminkou Deltou s tetičkami Alfou a Emčou. :-) V pátek se tam jedu podívat a tak do konce týdne budou zcela jistě opět nové fotky wéček z pátého týdne a možná, že už si je také konečně přivezu domů, aby tady bylo ještě veseleji. :-) Pozorovat totiž všechna naše mláďata celičký den na zahradě je super podívaná, takže jak můžeme kočárkujeme na dvorku, ve středu dění. :-D Aktuální váhy, nové fotky najdete ve všech galeriích v sekci Odchovy - Vrh V i Vrh W.

naše poupátka vrhu W - 4. týden

naše poupátka vrhu V - 6. týden

Pátek 24. června

Ve středu byli našim poupátkům vrhu W tři týdny a já se dnes konečně dostala k naší babičce do Chotíkova, abych udělala mrňouskům nové fotky, zkontrolovala jsem je, odčervila je a trochu se s nimi pomuchlovala. Musím říct, že všechna tato červená poupátka vypadají náramně, je vidět, jak perfektně o ně jejich maminka, naše čertice Delta pečuje. Jsou jako každá správná štěňátka voňavoučká a čisťoučká. Nové fotky našich Véček najdete ve všech fotogaleriích v sekci Odchovy - Vrh W.

naše červená poupátka vrhu W

Úterý 21. června

Naše poupátka vrhu V jsou na světě čtyři týdny. :-) Začíná s nimi být pěkná psina. Vylézají z pelíšku, hrají si, koušou se a dovádí i přes to, že se sotva udrží na tlapkách. Začal nejkrásnější štěněcí věk. :-) Zítra vyrazí tato naše čtyřčata poprvé na zahradu, aby poznala krásy venkovního světa. Mrňousky jsem také od včera začala přikrmovat masíčkem, takže jak jim šmakuje se můžete podívat ve videích v sekci Odchovy - Vrh V, kde mimo jiné najdete také nové čtyřtýdenní fotky ve všech fotogaleriích. :-)

naše čtyřtýdenní poupátka vrhu V s maminkou Bubu :-)

Čtvrtek 16. června

Našim poupátkům vrhu W byly včera dva týdny. Všechna štěňátka začínají pomálu a jistě krásně koukat na svět, jsou velice vitální a přibývají na váze. :-D Neváhala jsem s pořízením nových fotek a s doplněním aktuálních hmotností. Vše najdete na stránce vrhu W v sekci  Odchovy - Vrh W.

   

náš kouzelný vrh W:-)

Pondělí 13. června

Našim poupátkům vrhu V jsou des tři týdny. Všechna štěňátka jsou prvně odčervená, začínají si společně nemotorně hrát a vylézat z pelíšku. :-) Radost pohledět. Pomálu začneme také s příkrmy. Stránka vrhu je aktualizována, doplněny fotky, váhy i videa. Vše najdete v sekci Odchovy - Vrh V.

naše třítýdenní poupátka vrhu V  :-)

Neděle 12. června

Máme doma čerstvou kandidátku chovu! Naše nejmladší a nejkrásnější, velká madam Siréna, včera zdárně prošla výběrem do chovu při národní výstavě v Klatovech a odnesla si moc krásný bonitační kód 0b/ALR/5-DLT (Barva oka tmavá, barva srsti červená se slabou příměsí černé, mimořádně ušlechtilá hlava, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, vyrovnaná povaha, dlouhosrstá, trpasličí, 4.90kg, obvod hrudníku 34cm). Na výstavě si pak vyběhala svůj šestý titul CAJC, do boje o ostatní tituly již nenastoupila. Každopádně moc děkuji opět oběma holkám, jak Evě, tak Kristýně, jsem vašimi velkými dlužníky, jelikož bez vás holky, by Sirénka momentálně tak daleko ještě nebyla. Ještě jednou můj velký dík!!!

NVP KLATOVY       VÝBORNÁ 1, CAJC

Siréna Naše poupátko - KANDIDÁTKA CHOVU (0b/ALR/5-DLT)

Sobota 11. června

Dva roky jsou tomu právě dnes, co na svět přišla naše poupátka vrhu P. Přejeme tedy všem čtyřem holkám Prima Donně, Pralince, Pegy a Pegyně k narozeninám všechno jen to nejlepší, především hodně zdraví a štěstí i do dalších let!

            

naše poupátka vrhu P

 

Pátek 10. června

Dnes jsem na rychlé návštěvě u naší maminky omrkla naše poupátka vrhu W. Všechna tato mrňata krásně povyrostla, přibrala na váze a vypadají moc hezky! Blesku rychle jsem je pomuchlovala, udělala nové fotky a také videa. Vše jsem již zpracovala a nahrála, stránka vrhu W je tedy aktualizována, nakoukněte do sekceOdchovy - Vrh W. :-)

naše týdenní poupátka vrhu W :-)

Čtvrtek 9. června

Moc se všem omlouváme za naší neaktivitu co se našich nejmenších poupátek týče, ale máme k tomu vážné důvody. I náš poslední očekávaný porod je totiž zdárně za námi a my jsme se dnes vrátili z porodnice. Všem našim přátelům, příznivcům a celé naší poupaťácké rodině oznamujeme, že dne 6.6.2016 ve 13 hod. a 34 min. přišlo na svět naše druhé lidské poupátko. Je to kluk, jako buk, jmenuje se Petřík, váží 2760 gramů a měří 49 centimentrů. :-) Aktualizace samozřejmě budou, jen se musíme doma trošku rozkoukat. Všem moc děkujeme za pochopení. :-)

náš nejmenší páníček Péťa - jezevčíkům zdar! :-D

 

Neděle 5. června

Naše historicky první paterčata, naše poupátka vrhu E dnes slaví své páté narozeniny! Přejeme tedy Edovi, Emče, Ele, Eby a Ebrokovi všechno jen to nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, které ať štěstí doprovází. :-D

      

naše poupátka vrhu E

Dnes se v Jevíčku na druhém konci republiky konala Klubová výstava jezevčíků a my na ní včera společně s tetou Kristýnkou a jejími psími kamarády vyslali hned dvě naše žhavá želízka. Standardního psa, pana úžasného Šéfíka a mladičkou trpasličí fenku, naši velkou madam Sirénu. :-D Rozhodčím na této výstavě byl pan Jan Coufal a opět se potvrdili kvality těchto našich dvou krásných jitrniček. Pan dokonalý si ve třídě mezitřídě vyběhal známku výborná 1 společně s titulem CAC (čekatelství na českého šampiona) a CC WUT (čekatelství na WUT šampiona výstavy). Dále pak porazil konkurenci všech ostatních standardních dlouhánů a získal titul BOB  (nejlepší v plemeni). :-D Mladičká velká madam si ve třídě mladých v konkurenci vyběhala svůj další titul CAJC (čekatelství na českého junior šampiona) a pak i titul BOJ (nejlepší mladý v plemeni).

Teta Kristýnka se svou veleúspěšnou výpravou.

Dorka (V1, CAJC, BOJ, BOS), Siréna (V1, CAJC, BOJ), Šéfík (V1, CAC, CC WUT, BOB), Zoe (doprovod) a Brad (V1, CAJC).

GRATULUJEME MOC! A ZÁROVEŇ MOC A MOC DĚKUJEME!!!

Pátek 3. června

Dorazila k nám pošta a vzhledem k tomu, že Šéfík nedávno splnil všechny podmínky pro zařazení do chovu, nepřišlo nám nic jiného, než potvrzené Šéfíkovi průkazy původu s razítkem CHOVNÝ PES! :-D Co to znamená? Znamená to, že ode dneška, může Šéfík přijímat nevěsty a může začít vyrábět kvalitní značková štěňátka. :-P

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík - CHOVNÝ PES

Čtvrtek 2. června

Konečně jsem se dnes dostala k naší babičce, abych mohla omrknout a pořádně pomudlovat naše nejmladší poupátka vrhu W. Všechny dětičky se mají velice čile k světu a všichni jsou včetně maminky Delty v pořádku. Také jsem se konečně v dnešních pozdních hodinách večerních až nočních dostala k dokončení stránky našeho čerstvoučkého vrhu W a úpravě nafocených nových fotek všech wéčkových štěňátek. :-) Stránku vrhu najdete jako vždy pod sekcí Odchovy - Vrh W. :-D Volný je z tohoto vrhu pouze červený pejsek Walda a vzhledem k narození třech červených holčiček se také uvolnila rezervovaná černopálená fenka z vrhu V Vopička. V případě zájmu o některé z těchto dvou štěňátek nás můžete kontaktovat.

novopečená maminka Delta se svými Wé poupátky 1. den života

Středa 1. června

Opět tady máme den dětí a další narozeniny našich poupátek + narození dalších našich poupátek! V první řadě tedy popřeju všechno jen to nejlepší dnes již šestiletým poupátkům vrhu C Citrónkovi, Capce, Cinkovi a Cassiemu, hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka do dalších let. Celá smečka posílá čenichovky a moc pozdravuje všechny páníčky a celičké rodiny všech našich céček!

 

            

naše poupátka vrhu C

V druhé řadě rodíme! Tedy my ne, ale moje maminka a naše babička v Chotíkově asistuje při Deltiny porodu. Delta porod začala signalizovat okolo dnešní sedmnácté hodiny odpolední. Před třiadvacátou hodinou se dostavily první kontrakce a pak to šlo už jako po másle. Ve 23:15 hod. přišlo na svět první naše poupátko vrhu W. Červená fenka, která vážila 160 gramů. Chvilku po ní na svět vyklouzlo druhé poupátko, ve 23:30 hod., také červená fenka a vážila 178 gramů. :-) Nastala menší pauza a v 00:15 hod. přišlo na svět třetí poupátko vrhu W. Červená fenka, která vážila 183 gramů. Jako čtvrté naše poupátko přišel na svět v 00:45 červený pejsek, ten vážil taktéž 183 gramů. :-)

      

naše nejmladší poupátka vrhu W s novopečenou maminkou Deltou

Pondělí 30. května

Naše poupátka vrhu V jsou dnes na světě jeden týden. Všechna mrňata se mají čile k světu a maminka Bubu se o ně vzorně stará. Je tedy fakt, že už od nich sem tam utíká, aby si venku zaštěkala, či si na chvilku odpočinula. Jakmile ovšem mrňata spustí svůj koncert, nastraží Bubu svá slecha a začne plašit. Jako vojáček stepuje během několika vteřin před dveřmi sem a tam, aby na sebe upozornila a mohla svoje dětičky honem rychle zas zkontrolovat a opečovat. :-) Všem mrňouskům jsem dnes udělala nové jednotýdenní fotky, ty najdete ve všech fotogaleriích v sekci Odchovy - Vrh V

maminka Bubu a její jednotýdenní poupátka vrhu V :-D

Sobota 28. května

Své čtvrté narozeniny dnes slaví naše poupátko Hannah. Téhle kopii naší univerzálky Zambi přejeme tedy všechno jen to nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka do dalších let. :-D Posíláme čenichovky a zdravíme celičkou rodinku! :-D

            

naše poupátka Odetta s oslavenkyní Hannah

 

Naše mladičká madam, uječená Siréna má za sebou další mezinárodní výstavu. Tentokrát jela s kamarádkou Kristýnou do Litoměřic. Domů se nám tahle naše kočka vrací se známkou výborná 1 a dalším titulem CAJC. Moc děkujeme Kristýnce za dopravení Sirdy na výstavu a její prezentaci, stejně tak patří velký díky za prezentaci Sirény paní Silvě a pak i Evčo tobě moc děkujeme za dopravení Sirénky zpět domů! Jste všichni zlatí.

Siréna Naše poupátko - výborná 1, CAJC

Úterý 24. května

Dnes jsem vytvořila našim novorozeným poupátkům vrhu V webovou stránku, všechna mrňata jsem nafotila a navážila. Na váhách trochu všechna štěňátka popadla, což je první den života nejen u novorozených čtyřnožců časté. Všechny fotky a zbylé informace o celém véčkovém vrhu, včetně přidělených jmen od budoucích páníčků,  najdete v sekci Odchovy - Vrh V, tak se příjemně pokochejte. :-) Všechna miminka včetně maminky jsou vitální a mají se čile k světu. :-D

naše Vé poupátka s maminkou Bubu 1. den života

Pondělí 23. května

Konečně jsme se dočkali! Po třinácti hodinách bolestí střídající spánek Bubu porodila čtyři poupátka. :-) Jako prví přišel na svět v 16:30 hodin pejsek v barvě černá s pálením a vážil 166 gramů. Než se Bubušanda stačila očistit, vypadlo na svět druhé štěňátko. V 16:35 hodin, tentokrát červená fenka, která vážila 134 gramů. Nastala chvilka odpočinku a v 18:27 hodin přišlo na svět třetí štěňátko, černá fenka, která vážila 127 gramů. O hodinu a kousek v 19:50 hodin přišlo na svět čtvrté poupátko, černopálený pejsek, který vážil 157 gramů. :-) Maminka i všechna miminka vypadají v pořádku a zdravě. :-) Všechna štěňátka jsou prozatím do porodu naší čertice Delty rezervovaná.

naše čtyři V poupátka s maminkou Bubu chvilinku po porodu :-D

Neděle 22. května

Vypadá to, že už se u nás pomálu bude schylovat k porodu (Bubu sem tam už hledá místo), tak rychle a stručně report ze včerejší oblastní výstavy, která se konala v Plzni na Doubravce, kde jsme měli mít i takový trochu menší srázek. Bohužel na sraz nás moc nedorazilo, ale i tak bych chtěla moc a moc poděkovat těm všem, kteří se na nás nakonec přišli podívat! :-) Velký díky tedy patří páníčkům našich odchovanců Konie, Melouna, Montyho a Tami Ami! A tady ve stručnosti výsledky naší rodinky, posuzoval pan rozhodčí MVDr. Šimek, kterého mám moc ráda a velice se mi líbí jeho přístup. Ať už se jedná o mezinárodní, národní, nebo jen krajskou, či oblastní výstavu, je stále stejně přísný a nedělá rozdíly. Pro mne, vážený to člověk.

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík - třída mezitřída - Výborný 1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, Vítěz skupny FCI IV

Meloun Naše poupátko - třída otevřená- odstoupil

Adélka Špagetka z Chodovské (Alfy a Xichtíkova vnučka, Zambi pravnučka) - třída štěňat, velmi nadějná 1

Siréna Naše poupátko - třída mladých - výborná 1, Vítěz třídy

Mrška Držka Naše poupátko - třída vítězů - výborná 1

            

Siréna Naše poupátko - výborná 1, Vítěz třídy

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík - Výborný 1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, Vítěz skupiny FCI IV.

Své třetí krásné narozeniny oslavují dnes tři naše poupátko vrhu J. Černopálená fenka Jasmína Bára a dva hnědopálení pejsci Jurášek Šotek a Jeep Čaky. Všem třem jé sourozencům přejeme všechno jen to nejlepší, hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky do dalších hromady let. :-D Posíláme čenichovky.

            

   naše poupátka vrhu J - Jeep Čaky, Jasmína Bára a Jurášek Šotek

Čtvrtek 19. května

Dnes se u nás stalo opět něco neuvěřitelného... Od brzkého rána obě holky Mrška se Sirénou na vyhnanství venku, klepaly kosu a já jsem se divila, proč si sakra nezalezou do tepla. Dopoledne, když jsem vylezla konečně taky, jsem zjistila velkou novinu. Šla jsem se podívat do boudy, proč jediný Šéfík ještě nevylezl... Už bylo teplo a jindy bývá venku jako první, zatím co holky ještě spí... V boudě na mě ale čekalo velké překvapení, nově titulovaný pan porodník Šéfík, přitulený k naší kočce Patyně se čtyřmi čerstvě narozenými koťátky. :-) A pak že si lovecky vedený pes, nezvykne na kočku ani omylem! Zkoušky z norování Šéfík složil před pěti dny s plnýmpočtem bodů, takže není žádné ořezávátko! K cizím kočkám je nekompromisní. Ovšem co je doma, to se počítá! Nemám doma psa pitomce, bezmozka, ale velice inteligentního pana psa!!! Lépe jsem si opravdu vybrat nemohla. :-D

   

úžasňák, pan porodník Šéfík a kočka Patyna s koťátky

Emotikona smil

Středa 18. května

Další naše poupátka pomálu dospěla. :-) Pejsek Ozák, fenky Omega a Odetta, tři poupátka vrhu O dnes oslavují své druhé narozeniny. Přejeme jim všem hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, samozřejmě dostatek radosti a spoustu lásky!

            

   naše poupátka vrhu O - Ozák, Omega a Odetta

Úterý 17. května

Předpokládaný termín porodu naší příšerky Bubušandy je právě dnes. 64. den březosti od prvního krytí a doma zatím klid po pěšině. :-) Docela jsem to očekávala, vzhledem k tomu, když si vzpomenu, jak na štěnících naši věční milenci přibližně před dvěma měsíci pracovali. Intenzivně a poctivě čtrnáct dní, což jsem u psisek viděla poprvé. Jako-by taťka Xichtík a mamka Bubu, tento pár pro sebe zrozený věděli, že je to naposledy. :-)

      

poslední spojení Bubu a Xichtíka

Zatím co Bubušanda dospívala a do jejího druhého neplánovaného vrhu, který byl také tak trochu mým chovatelským průšvihem, by mne nikdy nenapadlo nakrýt tygrovanou fenku červeným psem. :-) Nebo možná že napadlo, ale v plánu to tedy rozhodně nebylo... Ovšem člověk míní a příroda mění. Do dnes není známo, jak se to vlastně stalo a kdy, ale díky bohu za to! Z tohoto neplánovaného prvního spojení Xichtíka s Bubu se totiž narodila krásná štěňátka, zjistili jsme, že je Xichtík nositelem černého genu a rozhodli se, toto spojení opakovat.

  

naše poupátka z prvního vrhu Xichtíka a Bubu - čistě červený pes Dak a černopálená fenka Delta

 

Po každém opakovaném spojení jsme vždy s napětím očekávali, jaká barevná překvapení z naší milované příšerky vypadnou. Vždy se narodila naprosto úžasná štěňátka, vyjímečně jiná, než všechna ostatní. Důkazem jsou zprávy od našich spokojených páníčků, kteří by jistě mohli o svých psích miláčcích vyprávět celé hodiny.  I když mě několikrát napadlo vybrat pro Bubušandu nějakého jiného ženicha, nikdy jsem svůj nápad nezrealizovala. Vlastně to ani nešlo při pohledu na Xichtíka s Bubušandou, kteří k sobě patří jako chléb a sůl, což je na nich vidět nejen v období hárání, ale po celý rok. Toto spojení ovšem nepřineslo jen hromádku povahově úžasných psisek, ale také zlepšení exteriéru českých černopálených a tygrovaných psisek namícháním červené kvalitnější linie do linie méně kvalitní černopálené. Shrnuto a podtrženo, jedním neuhlídáním Bubu a Xichtíka nám sama matka příroda ukázala svou cestu tím správným směrem a patří jí můj obrovský dík. Těšme se tedy každým dnem na poslední XichťoBubušátka narozená v naší chovatelské stanici a jsme moc zvědaví, co nám tentokrát naposledy rodiče tohoto vrhu nadělí do našich/vašich pelíšku. :-) Fotky ze 64. dne březosti jsou k prohlídnutí zde.

   

Bubu a pomocník Davídek, náš čuper dokonalý pár Bubu a Xichtík :-)

 

Sobota 14. května

Máme za sebou zkoušky Bezkontaktního norování, zkoušku nováčků se standardním psiskem Šéfíkem (Prestige Dagi Dog). Zkouška se konala v Přešticích na Plzni jihu a Šéfík noru vyšvihnul perfektně s plným počtem bodů 84 a časem 15 vteřin. Známky z jednotlivých disciplín: ochota k práci 4, hlasitost 4, vytrvalost 4, rychlost 4. :-) Zkoušky posuzovali pan rozhodčí Zábran, paní rozhodčí Košanová a vrchní rozhodčí Košan. Touto zkouškou náš pan dokonalý splnil podmínky pro zařazení do chovu a my máme doma dospělého standardního dlouhána. Neuvěřitelné, jak ten čas letí.  Tímto naše letošní pracovní úsilí nejspíš končí, jelikož jsme doma všichni připravení na jaro, které nám přinese opravdu hojnou úrodu potomstva a nám nastávajícím maminkám,  žačnou tak trochu jiné starosti na nějaký ten pátek.  :-)

             

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík - ZN 84b

Pátek 13. května

Naše příšerka s.r.o. Bubušanda se svou dcerkou Deltou nejsou jen nastávajícími maminkami, ale dnes se opět staly Bubu prababičkou a Delta babičkou. :-) V polské chovatelské stanici Algedi Prima se dnes v noci narodila našemu poupátku Miye dvě krásná červená štěňátka. Pejsek vážící 208 gramů a fenka vážící 180 gramů. :-) Máme velikou radost, moc gratulujeme a přejeme jak miminkům, tak mamince Miye hlavně hodně zdraví!

novopečená maminka Miya Naše poupátko se svými potomky, našimi vnoučátky a pravnoučátky :-)

Čtvrtek 12. května

Dnes jsme dostali potěšující zprávu od páníčků našich dvou poupátek Kryšpína a Kvída. :-D Kvído Naše poupátko je čerstvým Českým šampiónem a Kryšpínek na něho má pěkně našlápnuto. K uznání mu stačí již jen složená lovecká zkouška, zařazující ho do třídy pracovní. Moc gratulujeme majitelům a zároveň moc děkujeme za prezentaci obou kluků a to nejen na výstavách, moc si toho vážíme!

      

novopečený ČESKÝ ŠAMPION - KVÍDO Naše poupátko

Své druhé narozeniny dnes slaví naše poupátka vrhu N. Pejskům Nezbedovi, Nanučkovi a fence Nudličce přejeme všechno jen to nejlepší, především zdravíčko ať jim slouží a štěstíčko ať je všechny doprovází! :-)

   naše poupátka vrhu N - Nezbeda, Nudlička a Nanuk

Pondělí 9. května

Můj milovaný, mnou obdivovaný standardní dlouhán Šéfík (Prestige Dagi Dog) v sobotu úspěšně obstál pod mým vedením na zkouškách vloh, které se konaly v Kotovicích na Plzeňsku. Bohužel času na přípravu Šéfíka bylo poskromnu, jelikož ještě jezdíme na nácviky norování a tak jsem trochu zanedbala jak vypilování chůze na řemeni na volno, tak procvičení stopy vůdce, ke kterému zase nebyl parťák na výpomoc. Šéfík tedy složil zkoušky ve II. ceně, s počtem bodů 174 a známkami: nos 4, hlasitost 4, poslušnost 4, chování po výstřelu 4, vodění na řemeni (volně) 2, slídění 4, stopa živé zvěře 4, stopa vůdce 2. To nejdůležitější, co bylo na psu máme za čtyři, což je hlavní, zkoušky jsou úspěšně za námi a to ostatní, co leží na vůdci snad do roka ještě dopiluji. :-) 

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík  ZV II.c (174b)

Pátek 6. května

Dorazila nám pošta a my máme doma dalšího přiznaného žampióna. :-D Siréna Naše poupátko, naše čtrnácti-měsíční madam je novopečenou Českou junior šampionkou! Krom třech potřebných titulů CAJC pro získání tohoto šampionátu se naše mladičká madam dále pyšní třemi tituly BOJ, jedním titulem BOS a jedním titulem JBIG. Máme z ní opravdu velikanáskou radost!

        

Siréna Naše poupátko - náš novopečený Český junior šampion :-P

Sobota 30. dubna

Další sobota, další mezinárodní výstava. :-) Tentokrát jsem do Prahy vyrazila pouze jen s jedním z našich poupátek a to s mladičkou madam Sirénou, abychom se mohly dál snažit o ukořistění nějakého toho potřebného titulu pro juniorský šampionát. Podařilo se... Sirénka si ve třídě mladých mezi trpasličími jezevčíky, pod posuzováním pana rozhodčího Františka Pasáka opět vyběhala známku výborná 1 a třetí titul CAJC do své sbírky. Tím splnila podmínky pro udělení Českého junior šampióna. Ke třetímu CAJCu mimo jiné Sirénce ještě přibyl třetí titul BOJ (nejlepší mladý v plemeni), domů jsme tedy odjížděly více než spokojené. Na výstavě jsme měli v zastoupení ještě jedno z našich poupátek a to naše poupátko Melouna, alias Huberta, brášku naší Mršky Držky. Ten si ve třídě otevřené vyběhal známku velmi dobrý 3, jelikož má moc srsti! Celý den nás doprovázeli i dva naši ženiši. Budoucí tatínek vrhu W a tatínek vrhu U, šampión Cookie Forest Engel Dianette (V1, CAC) a tatínek vrhu Q Dexi z Chalupského domu (také V1, CAC). Všem zmíněným moc děkujeme za milou společnost, pomoc i účast. Sirénčiny posudky ze všech výstav k proštudování zde. :-)

Siréna Naše poupátko  V1, CAJC, BOJ

Meloun Naše poupátko, alias Hubert  VD3

Úterý 26. dubna

Včera jsme byli s naší čerticí Deltou u naší paní veterinářky, na vyšetření ultrazvukem a máme potvrzenou březost. :-D Vypadá to, že maminka Delta v bříšku schovává až čtyři miminka. :-) Můžeme se tedy těšit na konec měsíce května, kdy přijdou na svět naše poslední letošní poupátka, poupátka vrhu W. :-D Více info o tomto vrhu najdete v sekci Štěňátka, kde máme také již zveřejněná i plánovaná spojení na rok 2017! (plány jsou zatím jen předběžné, nevěsty jsou jisté, ženichy můžeme do roka ještě změnit) :-)

      

budoucí rodiče vrhu W Cookie Forest Engel Dianette a Delta Naše poupátko

Pondělí 25. dubna

Máme za sebou opět jednu velice úspěšnou výstavu, mezinárodní výstavu psů, která se o víkendu konala v Českých Budějovicích. Táhli jsme se na ni s našim standardním psiskem, elegánem Šéfíkem, mladičkou trpasličí fenkou, madam Sirénou a s trpasličím panem psem, všemi tolik oblíbeným, mistrem světa amoleta Xichtíkem. :-D Jako první nastoupil do výstavního kruhu náš elgán Šéfík, který si v mezitřídě vyběhal známku výborný 1 a titul CAC (čekatelství na Českého žampióna), v dalším boji si pak k mému údivu a obrovské radosti vyběhal titul CACIB (čekatelství na mezinárodní žampionát) a ve finále vyžral i titul nejvyšší BOB (vítěz plemene). :-O :-) :-D To už byl pro mne jen takový splněný sen, takže na začátek ohromná radost, lépe jsme si už vést nemohli. Do trpaslíků jsem pak nastoupila nejdříve s naším mistrem světa amoleta Xichtíkem, který se ve třídě šampiónů jen tak trochu zablýsknul a vyběhal si známku výborná 1, ovšem bez titulu, jelikož je zrovna v línání a šampión ve třídě šampiónů musí být přeci jen o trochu víc top. :-D Výborná ale taky potěšila po takové dlouhé Xichtíkově výstavní pauze a ve věku sedmi let! Jako poslední z naší delegace mi udělala opět radost naše mladá madam Siréna, s kterou jsem nastoupila do třídy mladých. Sirda si také nevedla vůbec špatně a vybojovala si známku výborná 1 s titulem CAJC (čekatelství na Českého junior žampióna) a následně pak obdržela také titul BOJ (nejlepší mladý v plemeni). :-) Krom našich domácích miláčků, byli na výstavě také naši odchovaní trpasličí miláčci se svými majiteli, kteří k mé radosti během posuzování přihazovali krásně do kotle. Přihlášený byl do třídy otevřené Kryšpín a do třídy pracovní Kryšpínův bráška Kvído. Kryšpínek si z výstavního kruhu odnesl domů známku výborný 1 s titulem CAC, následně pak ještě vyběhal titul res. CACIB (reservní čekatelství na mezinárodní žampionát). Kvído pak odcházel také z kruhu hrdě se známkou výborný 2 a titulem res. CAC(reservní čekatelství na Českého žampióna). Radost jsem tedy ze všech našich psích dětiček měla více než obrovskou, jelikož konkurence nebyla vůbec malá! Velký dík ode mne patří všem zúčastněným, jak mému maličkému čtyřletému synovi za pomoc a trpělivost, tak našim páníčkům za snahu a píli i všem našim přátelům, kteří nám průběžně vypomáhali a drželi nám tlapky!

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík  V1, CAC, CACIB, BOB

Naše poupátka Kvído - V2, res. CAC a Kryšpín -V1, CAC, res. CACIB

Xichtík z Nedošínského háje  V1

Naše poXicSiréna Naše poupátko  V1, CAJC, BOJ

Málem bych zapomněla na naši zlobivou Mršku Držku, která také byla hlášená na tuto výstavu. Ovšem na srsti už trochu ztratila, nebyla tedy ve výstavní kondici, a tudíž zůstala doma. Aby jí to ale nebylo líto, něco jsme jí domů přeci jen přivezli a to přiznaný Český žampionát. Od soboty máme tedy doma o jednoho Českého žampióna víc. :-D

      

Mrška Držka Naše poupátko - čerstvý Český šampión

Pátek 15. dubna

Patnáctý duben, to je datum, na který nikdy v životě nezapomenu a který bude již na vždy uložen nejen v mé paměti, ale také v mém srdci. Je to den, kdy na svět přišla zakladatelka našeho chovu, má nejdražší a nejváženější jezevčí fenka, univerzální a jedinečná Zambi-Ma z Debry. Dnes s námi společně tato dáma oslaví své již deváté narozeniny. Tomuto pokladu světa jsem právě dnes udělala nové fotečky, devítileté, na kterých můžete vidět, jak stále skvěle vypadá. Naštěstí nevypadá jen skvěle, ale je také ve skvělé formě, stále stejně hravá, pracovitá, vitální a především zdravá. :-) Díky pánu bohu za to a doufejme, že to tak ještě po řadu dalších let zůstane. Nové fotky Zambíčka jsou tady.

naše KRÁLOVNA - ZAMBI-MA I.

Čtvrtek 14. dubna

Dnes je to třicátý-první den od prvního nakrytí naší příšerky s.r.o. Bubušandy mistrem světa amoleta Xichtíkem. Rozhodla jsem se tedy, že se sebereme a společně s Bubušandou vyrazíme k naší paní veterinářce na vyšetření ultrazvukem, abychom mohli veřejně její březost potvrdit. :-) Na ultrazvuku jsme viděli až čtyři malinkaté bublinky, což znamená, že Bubu březí je a pokud nás stíny na ultrazvuku neoklamaly, můžeme po polovině měsíce května očekávat narození až čtyř štěňátek vrhu V. Vyšetření ultrazvukem odpovídalo cca dvacátému-šestému dnu březosti, což je docela možné, jelikož od prvního krytí se naši dva věrní manželé Bubu a Xichtík překrývali ještě čtrnáct dní. :-) Užili si to tedy opravdu až nadmíru, jakoby tito dva věděli, že je to naposled. Ale čert ví, co vše ti naši miláčci mohou vědět. Však nás pozorují neustále, ať děláme, co děláme a přečtený nás mají mnohem víc než si vůbec dokážeme představit. :-)

maminka Bubu a tatínek Xichtík - náš zamilovaný páreček naposledy v očekávání

Sobota 9. dubna

Dnes probíhá v Ostravě Národní výstava psů a my jsme na ní vyslali s naší kamarádkou Kristýnou rovnou tři naše mazlíky, standardního psa Šéfíka a trpasličí fenky Mršku Držku se Sirénou. Všichni jsou již po posuzování a dopadli prostě výborně. :-) Siréna si v konkurenci ve třídě mladých vyběhala známku výborná 1 s titulem CAJC (čekatelství na Českého junior šampióna) a následně pak ještě titul BOJ (nejlepší mladý v plemeni) s titulem BOS (nejlepší fena v plemeni). V závěrečných soutěžích pak holky Kristýnka se Sirénkou excelovaly a vyběhaly i titul nejvišší a to BIG Junior (nejlepší mladý jezevčík)! Mrška Držka si ze třídy otevřené odnesla známku výborná 1, s titulem CAC (čekatelství na Českého šampióna - tímto má Mrška také splněny všechny podmínky pro jeho uznání) a následně si pak ještě odnesla titul Národní vítěz. Prestige Dagi Dog, alias Šéfík si ve třídě mezitřídě vyběhal známku výborný 1 a další svůj titul CAC (čekatelství na Českého šampióna) do sbírky. Máme velikou radost, moc a moc děkujeme Kristýně za předvedení a vlastně za všechno, co s našimi psisky podstupuje. :-) Posudky z této výstavy najdete u každého našeho psiska v podsekci výstavy.

Siréna Naše poupátko  V1, CAJC, BOJ, BOS, BIG Junior

Mrška Držka Naše poupátko  V1, CAC, Národní vítěz

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík  V1, CAC

Středa 30. března

Krásné třetí narozeniny dnes oslavují naše íčková poupátka, černopálený pejsek Ibbi Filip a tygrovaná černopálená fenka Iris Molly. Oběma sourozencům přejeme všechno nejlepší, hlavně zdravíčko ať slouží a štěstí je doprovází!

      

naše íčková poupátka Ibbi Filip a Iris Molly

Sobota 26. března

Letošní svátky jara jsou se vším všudy. Dnes totiž probíhala svatba naší čertice Delty s krásným a elegantním gentlemanem Cookienem. :-D Pokud se tedy vše povede tak jak má, můžeme po polovině měsíce května očekávat nejen narození našich poupátek vrhu V, ale také na konci měsíce května narození poupátek vrhu W. Tyto dva vrhy budou u nás letos poslední a já jsem moc ráda, že letos se nám povedlo zadělat na všechna štěňátka jarňátka. Já osobně je mám nejraději. :-) Vše o rodičích obou dvou vrhů a výpočty průběhu březosti najdete v sekci Štěňátka. Několik fotek z dnešních líbánek je tady.

      

naši novomanželé Cookie Forest Engel Dianette a Delta Naše poupátko

Pátek 25. března

Minulý víkend jsme měli milou návštěvu. Na kukandu přijela panička Eva se svými dvěma ženichy Dexem a Cookienem. Cookie je tatínkem našeho jedináčka Urana Uličníka a tak jsme chtěli vyfotit nějaké fotky tohoto mrňouse společně s mamkou i taťkou. Zkrátka celičkou rodinku pohromadě. :-) Ale... Cookien byl ze štěňátek tak trochu v šoku a prchal před nimi, jako by byly největším existujícím nebezpečím na planetě zemi, takže moc fotek společných, nepořízených násilím nemáme. :-) Za to strýček Dex, ten díky své nezkrotné vášni, kterou ukazoval mamce Mršce, toleroval nejen obě štěňátka, ale i mne a celou atmosféru u nás doma. Nu co jsme nakonec nafotili, si můžete prohlídnout tady.

      

taťka Cookie, mamka Mrška a syn Ulixčník + mamka Mrška a zamilovaný strýček Dex

Při této návštěvě jsem Evě říkala, jak si ještě týden budu kluky Terryho a Uličníka doma užívat. Týden utekl jako voda a nastal den D. Den kdy nám už i tito dva maličký a rozmazlení klučíci odešli do nového domova a my jsme bez štěňátek... Oba dva kluci budou bydlet v jedné rodině, v nedaleké vesnici jižně od Plzně, ve Štěnovicích. Kluci budou lovecky vedeni a pokud se poštěstí, uvidíme je nejen na zkouškách, ale i na nějaké té výstavě. :-) Oběma chlapečkům a celé jejich nové rodině přejeme spoustu společné radosti a žádné starosti. :-) Rodině moc děkujeme za zajíčka a pozdravujeme. :-)

Uran Uličník a Terry se svou novou rodinou :-)

Středa 23. března

Dva měsíce utekly jako voda a v čerstvé chovatelské stanici Diamond of my Heart se dnes brzy ráno narodila králičí fence Zoe (mojí svěřenkyni na práci) a našemu mistru světa amoleta Xichtíkovi krásná čtyři štěňátka. :-D Dvě fenky a dva pejsci se mají čile k světu a maminka Zoe svůj první porod prý velice šikovně zvládla. Máme obrovskou radost, moc gratulujeme a taťka Xichtík se může pyšnit dalším početným a vyrovnaným vrhem. Fotky mrňousků najdete tady a volná je zatím jedna fenka. Kdyby měl někdo zájem, můžete nás kontaktovat.

      

Holky a kluci s maminkou Zoe - vrh A, CHS Diamond of my Heart

otec: Xichtík z Nedošínského háje, matka: Zoe Elimar Doubrava

Pondělí 21. března

Bohužel nám opět chovatelství díky nevhodnosti do chovu přineslo jeden smutný okamžik. Včera jsme se museli rozloučit s naší půl roční standardní fenkou Špagetkou, která odjela do svého nového domova nedaleko Kladna. Naštěstí její odchod do nové rodiny nesu nejhůře já, jelikož po dnešní noci mám zprávy od nových páníčků, že je Špagetka od příjezdu veselá a komunikující od prvního okamžiku (díky bohu za to). Ve svém novém domově se cítí sebejistě a nic jí nechybí, alespoň to na ní není prý znát. Radost mám také z druhé strany, ze strany páníčků, který nečekali, že se Špagetka okamžitě rozkouká, jen žasnou, jak je prý skvěle vychovaná, čistotná a poslušná. Ať se tedy naší kočindě v novém domě daří i nadále a páníčci jsou s ní jen víc a víc spokojení!

      

Ečková Špagetka z Čepínů

Pátek 18. března

Své druhé narozeniny dnes oslavuje naše Mrška Držka a i ostatní poupátka vrhu M fenky Miya a Marilyn s pejsky Montym a Melounem, alias Hubertem. Všem paterčatům vrhu M přejeme všechno jen to nejlepší, hlavně zdraví ať slouží a štěstí ať je doprovází!

      

paterčata vrhu M

Našemu jedináčkovi, pejskovi vrhu U Uranu Uličníkovi bylo včera šest neděl. Opět nám pěkně povyrostl, má za sebou první očkování a čipování. Samozřejmě jsem mu udělala nové šestinedělní fotky, které najdete v sekciOdchovy - Vrh U. Svůj poslední týden v našem domově tráví společně se svou maminkou Mrškou, ostatními členy smečky a kámošem z vrhu T Terrym, který je mu asi největším parťákem. Byl opravdu dobrý nápad, nechat oba kluky doma až do odběru pohromadě, jelikož už teď jsou jednou rukou. Terrymu bylo dnes již devět týdnů, v sekci Odchovy - Vrh T, ve své galerii má také nové devítitýdenní fotky. S mamkou Alfou se rozloučil již v pondělí, kdy jsem jí odvezla domů k naší babičce. Alfa s Terrýskem neměla už moc trpělivosti, začínala na něho být až zlá. Za to Mrška Terrýskovi mamku skvěle vynahradila a tak namísto odstavení tohoto klučiny, převzala roli kojící matky Mrška. Zlatá to fenka.

            

naši dva kluci jako buci - Uran Uličník a Terry

 

Úterý 15. března

Překvapivě máme nakryto. :-) Celkově poslední krytí naší příšerky Bubušandy naším mistrem světa amoleta Xichtíkem proběhlo právě dnes. :-) Bubáček nám opět začal hárat, aniž bychom si toho pořádně všimli. Všimli jsme si toho až včera a dnes už proběhla svatba. Štěňátka vrhu V tedy můžeme očekávat někdy po polovině měsíce května. :-) Několik fotek z vdavků je tady.

   

největší naši milenci (a to i bez hárání) Xichtík a Bubu - poslední krytí

Neděle 13. března

Další týden utekl jako voda a u nás opět probíhalo víkendové loučení. Do svých nových domovů odjela další naše poupátka a to fenky Týna s Terezkou. Týna náš domov opustila jako první, v sobotu po obědě, kdy si pro ni dorazila její nová sympatická rodinka, se kterou bude bydlet stejně tak jako její sestřička Tami Ami v nedaleké Plzni. Vlastně ani Terezku nebudeme mí daleko, jelikož ta odjela se svou novou super rodinkou právě dnes po obědě do nedalekého města Horní Bříza. Doma nám už z převahy holek nakonec zbyli jen dva hodně rozmazlený klučíci. :-) Pejsek Terry a Mršky o tři týdny mladší Uran Uličník. Tyto dva kluky si budeme užívat a rozmazlovat ještě krásných 14 dní a pak k našemu štěstí odcestují také do blízké vesničky nedaleko Plzně, kde budou společně trávit svůj krásný lovecký život. Moc děkujeme novým páníčkům za mlsky pro naše čtyřnožce a přejeme oběma rodinám krásný šťastný život s našimi poupátky. Hlavně ať jsou dětičky zdravé a mají se čile k světu. :-)

            

naše poupátka Týna a Terezka se svými novými páníčky :-)

Ještě než nám tato poupátka odjela do svých nových domovů, byla nás navštívit kamarádka Kačka se svým obřím psiskem Apollonem Varjag z Bukové - Moskevským strážním psem. Byli jsme na menší procházce a pořídili několik zajímavých snímků. Můžete je shlédnou zde. Toto plemeno bychom si časem chtěli pořídit jako našeho parťáka a osobního strážce všeho živého i neživého. A tak předem sondujeme, studujeme a seznamujeme se s tímto osobitým, krásným tvorem, jeho vlastnostmi a celkově s tímto plemenem. :-)

  

Apollon s Terezkou, Apollon s holkama a štěňátky, Apollon s Davídkem

Pátek 4. března

Sedm týdnů dnes bylo našim poupátkům, paterčátkům z vrhu T a nás čekalo první loučení... Do svých nových domovů, k velice nedočkavým páníčkům :-) dnes odjely rovnou dvě sestřičky. Nejsvětlejší, nejmazlivější a nejzlobivější fenečka z vrhu Talia, která bude bydlet u Brna ve vesničce Ježov, daleko od našeho domova a nejtmavší, nejhlasitější fenečka z vrhu Tami Ami, kterou budeme mít za humny, co by kamenem dohodil v blizoučké Plzni. Oběma holčičkám tedy přejeme především zdravíčko ať jim slouží a celý život je doprovází, páníčkům ať dělají hromadu radosti a minimum starosti a ať mají ve svých rodinách krásné plnohodnotné životy, plné vzájemné lásky, štěstí a porozumění. :-) Oběma rodinám moc děkujeme za mlsky a dárečky, nejen pro naše čtyřnožce a moc pozdravujeme.

      

naše poupátka Talia a Tami Ami se svými novými páníčky :-)

Našemu mazánkovi, jedináčkovi z vrhu U Uranu Uličníkovi, byly včera čtyři týdny. Buřtík nám pěkně kyne, a i když jsem ještě nezačala přikrmovat, začíná být z něho opravdu pěkný otesánek. :-) Také nám začíná vystrkovat své růžky, začíná si hrát, dovoluje si na starší kamarády z vrhu T a hrozně se snaží se jim vyrovnat. :-) Vrčí a štěká na ně, doráží a u toho se mu ještě nožky pletou. :-) Večer přidám nové fotky a v nejbližší době se pokusím natočit nějaké to video. Vše najdete již brzy v sekci Odchovy - Vrh U.

      

Uran Uličník se svou maminkou Mrškou - 4. týden

Neděle 28. února

Dnes se několik Našich poupátek zúčastnilo speciální výstavy jezevčíků, která se konala v Holýšově. Vzhledem k tomu, že je to záležitost na téměř celý den, tak v rychlosti jen výsledky všech zúčastněných. :-)

Prestige Dagi Dog alias Šéfík - mezitřída, výborný 1, CAC

Ečková Špageta z Čepínů - třída štěňat, velmi nadějná 1

Citrón Naše poupátko - třída otevřená, vyloučen z posuzování (ze zdravotních důvodů bohužel vytrhnuté některé zuby)

Kryšpín Naše poupátko - třída otevřená, výborný 2

Kvído Naše poupátko - třída pracovní, výborný 2, res. CAC

Siréna Naše poupátko - třída mladých, výborná 2

Prima Donna Naše poupátko - třída otevřená, dobrá 2

Karamela Jůlie Naše poupátko - nenastoupila (nedorazila)

Sobota 27. února

Dnes oslavují své první narozeniny naše poupátka vrhu S. Co jsem měla možnost tak vidět, všichni vypadají moc hezky, krásné hlavičky, na rok života perfektní osrstění, dobré stavby tělíček. Velikou radost mi tito puberťáci Sam, Sep, Siréna a Sofie dělají, doufám, že stejnou radost, ne-li větší dělají také svým rodinám. Přeju jim tedy všechno jen to nejlepší, hlavně zdravíčko ať slouží a štěstí a je doprovází. :-)

naše poupátka vrhu S :-)

Čas letí opravdu jako voda a našim poupátkům, paterčatům vrhu T bylo včera šest týdnů. Poprvé tato poupátka navštívila paní veterinářku, kde byla prohlídnuta, dostala svá první očkování, každé mrně také bylo označeno mikročipem a od pátku za týden se nám pomálu a jistě budou rozutíkat do svých nových domovů. :-O Včera jsem udělala také nové fotky, jedny z posledních a dnes jsem natočila nová videa, kde tato naše paterčata byla poprvé na zahradě a mohla tak poznat krásy venkovního vzduchu a žití. :-) Vše postupně, tak jak budu nahrávat najdete v sekci Odchovy - Vrh T.

naše poupátka, paterčata vrhu T

Čtvrtek 25. února

Našemu poupátku, buřtíkovi Uranu Uličníkovi, jedináčkovi z vrhu U jsou dnes tři týdny. :-) Pomálu se začíná zvedat na tlapky a už i několikrát vylezl z pelíšku. Mamka Mrška pak zběsile běhá a kňučí, aby na Uličníkův výlet z pelíšku upozornila a někdo jí pomohl jejího buřtíka vrátit zpět na své místo. :-) Uličník je dnes poprvé odčerven, moc mu pasta nechutnala a má také nové fotky ve své fotogalerii, které najdete v sekci Odchovy - Vrh U.

            

Uran Uličník 3 týden a Uličník s maminkou Mrškou Držkou

Středa 24. února

Dva puberťáci, dvě štěňátka vrhu R Rafík a Raketka dnes oslavují své první narozeniny. Za celou naší smečku jim přeju všechno jen to nejlepší, hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka do dalších let!  :-)

                 

naše poupátka Rafík a Raketka

 

Sobota 20. února

Pytel blech, to jsou naše paterčata, poupátka vrhu T. :-) Včera těmto mrňousům bylo pět neděl, takže jsem nezapomněla vážit, podruhé odčervovat, ale hlavně fotit. Vyfotit všechna tato pometla pohromadě je už opravdu umění, jelikož udržet tyto štuclíky pospolu a v klidu je téměř nemožné. :-D Jednou jsou tady, jednou zase tam, bezcitně spolu soupeří, vrčí, štěkají, běhají, skáčou, zkrátka šijí s nimi všichni čerti. Popravdě tak trochu lituju budoucí majitele. :-P :-) Nové fotky ve všech fotogaleriích těchto malých zlobičů neposedných najdete v sekciOdchovy - Vrh T.

naše paterčata, poupátka neposedná a divoká, mrňousi vrhu Té :-)

Čtvrtek 18. února

Našemu nejmladšímu poupátku, červenému pejskovi vrhu U Uranu Uličníkovi jsou právě dnes dva týdny. Musím říct, že Uličník je zatím spíš malým otesánkem. :-) Ještě aby ne, když má k dispozici tolik struků jen sám pro sebe. Bříško má neustále plné jako malý soudeček a musí být tuze spokojený, jelikož o něm ani ve dne, ani v noci nevíme. :-) Několikrát za den mi to nedá a musím se přesvědčovat, zdali je vůbec na živu. Zkrátka a jednoduše spokojené psí miminko. Nové dvoutýdenní fotky Uličníka najdete v sekci Odchovy - Vrh U.

      

naše poupátko Uran Uličník s maminkou Mrškou Držkou

Úterý 16. února

Jsou tady další narozeniny a tentokrát slaví své již šesté naše poupátka vrhu B, Bax, Benjie, Beta Bubienka a Brok. Béčkový vrh byl náš druhý a jakým překvapením pro nás i naše okolí bylo, když na svět vylezl vrh celý čokoládový, neboli hnědý s pálením (z toho jeden tygrovaný), před šesti lety téměř vzácná barva, sen mnoha chovatelů. :-) Tak tedy naše čokoládky krásné, přejeme vám všechno jen to nejlepší, samozřejmě zdraví, zdraví a zdraví, ať vás společně se štěstím doprovází. :-*.

      

naše čokopoupátka Brok, Beta Bubienka, Bax a Benjie :-)

Pondělí 15. února

V pátek byly našim poupátkům vrhu T čtyři týdny. Mrňousky jsem si konečně přivezla od babičky k sobě domů a začala jsem tyto malé žížalky přikrmovat. Že jim ale šmakuje, jak mléčné výrobky, tak masíčko. :-) Všechna štěňátka mají nové fotky v galeriích, najdete je v sekci Odchovy - Vrh T. Omlouvám se za zpoždění, ale nějak mi do toho vlezly mé narozeniny a s nimi i nedostatek času přes víkend. Díky za pochopení. :-)

naše paterčata vrhu Té - Talia, Terry, Terezka, Tami Amy a Týna :-)

Středa 10. února

Sedm let... Sedm let, které utekly jako voda. Před sedmi lety v pozdních večerních hodinách přišla na svět naše první poupátka, poupátka vrhu A, Art, Afra, Alf a Alfa. Náš první porod mého největšího pokladu Zambi mám ve své zcela živé paměti, stejně tak jako růst těchto dětiček, přes první jejich batolení, hrátky, krmení, odčervení, očkování, tetování až po jejich odchody do nových domovů, které jsem neskutečně oplakala. Chvilku trvalo, než si člověk zvykl, jak to chodí. Tyto děti jsou obrovskými poklady, rozjezdem naší chovatelské činnosti, krásného koníčku, plného emocí, kdy se mísí pocity štěstí, lásky, radosti, ale občas také nervů, smutku a bolesti. To vše totiž k chovu patří, k chovatelství, které člověka jako jsem já, neskutečně naplňuje, obzvláště když pak vidí, jak ty naše dětičky žijí, jakou dělají svým rodinám radost a jak naplňují dál další a další z nás. :-) Všechna tato již odrostlá áčková mrňata jsou k našemu velkému štěstí zdravá, zdraví jim přejeme i nadále a štěstí ať je všechny doprovází. Zkrátka všechno jen to nejlepší naše Áčková poupátka!!! :-*

 

naše první poupátka, poupátka vrhu A

Neděle 7. února

Máme tady narozeninový únor a prvními oslavenci v tomto měsíci jsou poupátka vrhu G, Gazík, Gala Bery, Godie a Grace. Ti dnes oslavují své krásné čtvrté narozeniny. Přejeme jim tedy vše jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí a lásky! Vzpomínáme také na již zesnulou sestřičku Gamu, které posíláme také pozdravení s přáním tam za duhový most.

      

naše druhá paterčata vrhu G

Pátek 5. února

Našim poupátkům vrhu T jsou dnes krásné tři týdny. Pěkně nám povyrostla, začíná nejkrásnější období, kdy se batolí, začínají se pošťuchovat, vrčet a zkoušejí dokonce i štěkat. :-) Všechna paterčata také dnes poprvé ochutnala pastu na odčervení a moc jim tedy nešmakovala. Jejich malé čuminy se jim zaplnily bílou pěnou a dělaly u jejího požívání úžasné xichtíky a to velice srandovní. :-) Všechna štěňátka mají nové třítýdenní fotky ve svých galeriích a přibyly také aktuální váhy s novým videem. Vše najdete v sekci Odchovy - Vrh T.

naše paterčátka vrhu T - 3. týden

Čtvrtek 4. února

Konečně jsme se dočkali, dnes v brzkých ranních hodinách, 69. den březosti naše Mrška Držka konečně porodila. Její první porod začal ani nevím jak. Od včerejšího oběda Mrška trochu pokňourávala, nikterak výrazně a kňourání střídala se spaním. Odpoledne jsme jely na ultrazvuk, abychom se ujistili, že je vše v pořádku vzhledem k přenášení. Zajímavé bylo, že podle ultrazvuku jsme si mysleli, že Mrška má v bříšku miminka dvě, ale podle pohmatu jsme cítili jen jedno. Večer pak Mrška již nekňourala a jen se převracela v posteli ze strany na stranu a cestovala. Oddělila jsem ji tedy od ostatních členů rodiny a zalezly jsme si spolu do klidu. Bylo něco málo před druhou a porod se rozjel na plné obrátky. Začaly stahy, ve dvě praskla voda a ve čtvrt už jsem viděla venku zadní tlapičky. Mrška tlačila, jak mohla. Ale štěňátku se ven nechtělo. Musela jsem jí tedy trochu pomáhat a společnými silami (vždy když Mrška zatlačila, trochu jsem za něj popotáhla) jsme ve tři čtvrtě na tři ráno porodily krásného červeného pejska. Vážil 208 gramů a vypadá to, že se má čile k světu. Pak jsme čekaly ještě do šesti hodin a dle pohmatu pak bylo jasné, že Mrška v sobě již neukrývá žádné další překvapení. Štěňátko má již vytvořenou svou stránku, najdete jí v sekci Odchovy - Vrh U, jsou tam informace o rodičích a také čerstvé fotky z dnešního dne.

novopečená maminka Mrška Držka a její synek

Pondělí 1. února

Dorazila k nám velmi potěšující zpráva od paničky našeho poupátka z vrhu L Leontýnky Lily. Leontýnka se loni totiž se svou rodinou činila po pracovní stránce a zasloužila si druhé místo v pracovním poháru za rok 2015 s počtem bodů 876 mezi dlouhosrstými trpasličími jezevčíky. Gratulujeme, moc děkujeme za zprávu a jen tak dál. Připomíná mi to tak trochu stopy Leontýnky maminky Zambi, která v roce 2008 měla v pracovním poháru také druhé místo, v roce 2009 pak dokonce první, ke kterému přidala titul U a stala se i prvním Klubovým všestranným vítězem v historii mezi dlouhosrstými trpasličími jezevčíky, celkově dlouhosrstými vůbec. :-) Prvním a vlastně zatím i posledním - jediným. 

       

Lily se svou mladičkou paničkou a Lily se štěňátky kokříků :-)

Pátek 29. ledna

Druhý týden od porodu naší velké madam Alfy utekl jako voda, naše Té poupátka pěkně povyrostla a pomálu začínají rozlepovat svá krásná očka. :-) Všechna vypadají náramně a velice spokojeně, spokojená a klidnější je i mamka Alfa, která pomálu a jistě chodí po kojení odpočívat před pelíšek. Nové fotky všech našich dvoutýdenních paterčat najdete v sekci Odchovy - Vrh T, ve všech fotogaleriích.

            

naše paterčata vrhu T - Terezka, Taila, Tami Amy, Terry a Týna - 2. týden

Pátek 22. ledna

Našim prvním letošním poupátkům, paterčatům vrhu T je dnes jeden týden. Všechna štěňátka se mají čile k světu, což bylo velice dobře znát při jejich focení, kdy se všelijak svírala a kroutila na všechny světové strany. Největší umění bylo nafotit poslední fenečku, která asi bude pěkný ďáblík. Naopak se potvrdilo pravidlo pejska, jakože samce. Kliďas, flegmouš a mazlík, buď byl unavený, nebo bude po tatínkovi Xichtíkovi, jelikož ten jediný ležel tak, jak jsem si ho položila. :-D Nové fotky našich týdenních paterčat najdete v sekci Odchovy - Vrh T, ve všech fotogaleriích. :-) Vzhledem k tomu, že všechna štěňátka přibývají na váze tak, jak mají, bude teď vážení na místo každého dne, jednou za týden.

      

Naše týdenní poupátka vrhu T s maminkou velkou madam Alfou a naše poupátka, paterčátka u maminky - zleva Terezka, Taila, Terry, Tami Amy a Týna

Středa 20. ledna

Dnešní návštěva tety Kristýny byla v celku neobvyklá. Přijela sama, jen se psí slečnou Zoe, což mělo své důvody. :-) Zoinka je čerstvě chovnou fenkou, nedávno se začala hárat a tak právě dnes byl ten den D, vhodný ke krytí. Prvním Zoiny ženichem se stal náš mistr světa amoleta Xichtík. A tady je už pár fotek, jak se ze dne na den ze psí slečny stane mladá paní. :-) My budeme doufat, že se vše zadaří tak jak má a za dva měsíce se snad budeme moct těšit na další Xichtíkovi dětičky.

      

čerstvý novomanželé Xichtík z Nedošínského háje a Zoe Elimar Doubrava

Pondělí 18. ledna

Musím trochu uvést výsledky výstav ze Slovinské Ljubljany na pravou míru, předváděla se tam naše odchovankyně, poupátko Miya. Výstava totiž byla celý víkend a to jsem nevěděla a informovaná o Miyiny úspěchu jsem byla až dnes a pomálu jsem přestala dýchat, jelikož to tam v trpaslíkách naše Miya pod vedením své majitelky tak trochu převálcovala. Tři výstavy, 2 CACIB a klubovka - naše poupátko Miya třikrát výborná 1, třikrát CAC (čekatelství na národní šampionát), dvakrát CACIB (čekatelství na mezinárodní šampionát), 3x BOB (nejlepší jedinec v plemeni), Klubový vítěz a Vítěz Slovinska! Moc gratulujeme a ještě víc děkujeme za prezentaci majitelce Katarzyně! Udělaly nám holky ohromnou, ale opravdu ohromnou radost!!!

Miya Naše poupátko - IDS Ljubljana (16-17.012016) 2 x CACIB + Club show

3x CAC, 2x CACIB, Club Winner, 3x Best of Breed, Slovenian Winner

Neděle 17. ledna

Krásná volná neděle bez přeháněk nás vyhnala na super procházku. Sněhovánky si užila především všechna naše psiska (včetně těhulky Mršky), která byla doprovázena psisky kamarádky Kristýny, carevicem Bradem a puberťandou Dorkou. :-) Samozřejmě jsem žhavila foťák, některé fotky se myslím povedly a to i přes to, že se s ním teprve začínám učit. Všechny fotky i s popisky najdete tady a my doufáme, že nám ten snížek alespoň nějaký ten týden vydrží. :-D

Zambima, Špagetka a Šéfík

sněhovánky - Zambima se Sirénou + Špagetka s Bradíkem

hromadné roztávání :-) Šéfík, Dorka, Bradík, Bubu, Xichtík, Zambi, Mrška, Špagetka a Siréna

Sobota 16. ledna

Právě jsem dostala velice potěšující zprávu z mezinárodní výstavy psů, která se konala ve Slovinské Ljubljaně. Naše poupátko Miya si zde se svou paničkou vyběhala známku výborná 1 a tituly CAC (čekatelství na národní šampionát), CACIB (čekatelství na mezinárodní šampionát a BOB (nejlepší jedinec v plemeni). :-D Máme ohromnou radost, moc gratulujeme majitelce a převelice děkujeme za prezentaci naší cácorky tak daleko v zahraničí! Náš obrovský dík tobě Katarzyna!

naše poupátko Miya  V1, CAC, CACIB, BOB

mezinárodní výstava psů - slovinská Ljubljana

 

Pátek 15. ledna

Naše první letošní poupátka, štěňátka vrhu T jsou na světě. :-) Narodila se právě dnes, všechna jsou červená a jsou ve fenčí převaze. :-) Porod měl velice rychlý spád. Žádné bolesti, žádné naříkání, což bylo super pro naši rodičku, velkou madam Alfu. Kontrakce jí začaly z ničeho nic v půl druhé po obědě a než jsem stačila dojet do Chotíkova k naší babičce, kde Alfa bydlí a také tam tedy rodila, byla první fenka na světě. Narodila se ve čtvrt na tři a vážila 193 gramů. :-D Druhé štěňátko jsem na svět přicházet už stihla. Druhá fenka se narodila za deset minut půl čtvrté, vážila 186 gramů a dostala prozatím jméno Terezka. Přesně za hodinu, za deset minut půl páté přišlo na svět naše třetí poupátko, zas to byla fenka, vážila 202 gramů a prozatím se jmenuje Tami Amy. O dvacet minut později jsme se dočkali konečně mnou vymodleného pejska, narodil se tedy za pět minut tři čtvrtě na pět a vážil 182 gramů. Myslela jsem, že už je konec a tak jsem začala upravovat a nahrávat fotky na internet. Najednou ovšem slyším mamku, jak říká: "Mám páté". :-D Jako třešnička na dortu vypadlo za pět minut tři čtvrtě na šest ještě páté naše poupátko, čtvrtá fenka, která vážila 180 gramů. Tomu říkám krásná první letošní nadílka štěstí. Vypadá to, že jsou také všechna štěňátka i maminka v pořádku, což je asi to nejdůležitější. Štěňátkům jsem už také vytvořila svou stránku vrhu T, najdete jí v sekci Odchovy - Vrh T a jsou tam ve všech fotogaleriích aktuální fotky všech novopečených poupátek a jejich maminky, velké madam Alfy. U nás doma se samozřejmě novými přírůstky můžou pyšnit také tatínek tohoto vrhu, mistr světa amoleta Xichtík a babička univerzálka Zambima.

 

naše paterčátka vrhu T se svou mamkou velkou madam Alfou :-)

Úterý 12. ledna

Rok se s rokem sešel a my tady máme naše první letošní oslavence. Své první narozeniny dnes slaví naše černopálená poupátka z vrhu Q, fenka Quany a pejsek Quido. :-) Za celou naší bandu jim přeji všechno jen to nejlepší, hlavně zdravíčko ať slouží a štěstí jej i nadále doprovází!!! :-D Posíláme všichni čenichovky naše zlatíčka dvě černá. :-D

      

naše poupátka Quido a Quany

Pondělí 11. ledna

Velké madam Alfě se to pomálu a jistě blíží. Do termínu porodu nám zbývají čtyři dny a já dnes vyrazila k naší babičce osahat vlnící se bříško, pomazlit jej a vyfotit tuhle naší krásku, které její březost tak moc sluší, abych se s vámi mohla o tu nádheru podělit. Tak tedy zde najdete Alfy fotky, 60. den březosti a my může netrpělivě čekat a doufat v bezproblémový a rychlý porod, který bychom si doma všichni moc přáli.

   

naše velká madam Alfa - 60. den březosti

Sobota 9. ledna

Jsou tady zprávy z národní výstavy psů, která se koná tento víkend v Brně. Šéfík si ve třídě mezitřídě vyběhal známku výborná 1 a svůj první titul CAC, Siréna ve třídě mladých obdržela známku výborná 3. Já moc děkuji holkám za perfektní prezentaci, copak Šéfík, ten je vytrénovaný, ale se Sirénou si holky asi užily... Začínající falešná březost se značně projevila na jejím chování a bohužel nebyla ani možnost Sirénu na výstavu řádně připravit, jelikož v pátek dopoledne po měsíci přijela z hárající dovolené od naší babičky a odpoledne už šupajdila směr Brno. Klobouk dolů před šikovnou handlerkou Evou, ještě jednou díky za krásnou výbornou u obou psisek + Šéfíkův titul a i Kristýnce díky za realizaci celého výletu. Škoda, že jsem nemohla jet taky, ale snad mi to vyjde příště! Díky holky a už se na Vás zítra těším a držím tlapky ještě s dobrejmankou. Foto bohužel ještě nemám, posudky doplním zítra do podsekcí výstavy k Šéfíkovi i Siréně.

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík  výborný 1, CAC

Siréna Naše poupátko  výborná 3

Pátek 8. ledna

Máme před sebou hlídací víkend a také víkend bez našich dvou mazlíků. Na národní výstavu do Brna se totiž s kamarádkami Kristýnou a Evou vydala naše omladina a to standardní velký halama a ještě větší mazlík Šéfík s naší velkou madam, trpasličkou, uječenou Sirénou. Na oplátku, aby se nám moc nestýskalo, máme tu čest hlídat Kristýny carevice, novou krev v České republice, mladičkého, importovaného, dlouhosrstého, králičího pejska Brada, přesněji Amber Piters-Burg Bradforda, kterého bych vám chtěla představit. Musím se pochlubit, že v tomto importu mám namočené všechny prsty, jelikož jsem ho na internetu vyštrachala. Kristýna si totiž sháněla pejska do chovu a po všech mnou rozmluvených hafících, které mi ukazovala, jsem začala hledat a pátrat dlouhé dny a týdny. Nakonec jsem v ruském Petrohradě vypátrala červeného pejska s příměsí černé. Nevěřila jsem, že bude tak lehké Kristýnu přesvědčit, aby zrealizovala jeho import, ale Brad jí ihned okouzlil stejně tak, jako mě (pokud by totiž jeho Import nezrealizovala Kristýna, zrealizovala bych ho sama), jelikož má velice zajímavý rodokmen. Toto psisko je ze šesti štěňat, z toho jsou dva pejsci černí s pálením, jedena fenka černá s pálením, jeden pejsek červený (Brad) a jedna červená fenka. Otcem tohoto vrhu je hnědopálený pes DAKS VEG AS Early Morning Coffee a matkou Yanelia, červená fenka. Oba rodiče jsou několikanásobnými šampióny a i ve zbytku rodokmenu tohoto mladíka se najde samá pestrobarevná jezevčí elita z dalekých koutů světa. Doufejme tedy, že se vše povede tak jak má a do našeho chovu bude tento šarmantní mladík velkým přínosem, jelikož na nás není příbuzný a ponese všechny barevné geny. Červený, černý i hnědý. Trochu úsměvná je i historka s dovozem Brada. Když Kristýna své úmysly s pořízením psiska z Ruska sdělila své drahé polovičce Jirkovi, bylo jí řečeno, jestli se náhodou někde nepraštila do hlavy… To bylo jak se říká keců… Ovšem jelikož má Kristýna stejně tak tolerantního chlapíka, jako já (měla jsem to velice podobné s Šéfíkem), netrvalo dlouho a dopadlo to tak, že si do Petrohradu udělal nakonec dvoudenní výlet Jiřík osobně a Bradík s páníčkem přiletěl do svého nového domova jako vánoční dáreček 23. prosince loňského roku. Však oni ty naši chlapy vždy pochopí, že lepší než běhat za jinýma, je lepší běhat za smečkou jezevčíků. :-D Já když jsem doma chtěla sdělit, že budeme o víkendu hlídat carevice Bradforda, podala jsem to způsobem: "Miláčku, ty mě asi už opravdu zabiješ" a bylo mi odpovězeno přesně toto: "Našla jsi si dalšího psa viť? Tak kterejpa to prosim tě bude a kampa pro něj pojedeme?" :-D Co dodat, snad jen díky vám naši pánové!!! A tady už je pár dnes pořízených fotek carevice Brada, kterého si budeme doma s radostí užívat až do neděle. :-) Holkám a všem psiskům přejeme na výstavě mnoho úspěchů, i příjemných zážitků!!!

      

Amber Piters-Burg Bradford - uprostřed s univerzálkou Zambi

Čtvrtek 7. ledna

Dnes jsem celý den žhavila sociální síť FB a také ucho u telefonu. Rodila se nám totiž Alfy + Xichtíkova vnoučátka a Zambi pravnoučátka a to v čerstvé, novopečené CHS Špagetka z Chodovské, naší odchovankyni Konie. Porod byl trochu napínavý a zdlouhavý, ale výsledkem jsou dvě krásné, zdravé fenečky červené barvičky. :-) Máme obrovskou radost, že vše proběhlo tak jak má, maminka i miminka jsou v pořádku a ještě jednou moc gratulujeme!!! Posíláme čenichovky a teď rodinko všichni pěkně odpočívejte. :-)

      

naše poupátko Konie - novopečená maminka, s jedním miminkem a s oběma :-)

 

2015

Čtvrtek 31. prosince

Další paní na holení. :-) Tentokrát další z našich největších pokladů a to druhá nejstarší členka naší bandy, Bubu, Bjůta, Bubák, Bubušanda, Bůček, Bjů, Bába, jak kdo chce, má své nové aktuální fotky. Prohlídnout si je můžete tady. :-) Stále stejně praštěná, stále stejně splašená, stále stejný skokan a bazilišek - Beuty-Ma z Debry.

     

příšerka s.r.o. Bubienka

Úterý 29. prosince

Včera jsem byla s naší Mrškou Držkou na návštěvě u paní veterinářky. :-) Ti, kteří sledují naše stránky velice dobře vědí, že jsme byli na vyšetření ultrazvukem, které mělo potvrdit Mrščinu březost. Stalo se, Mrščina březost je potvrzená a na ultrazvuku jsme viděli až čtyři štěňátka. Máme se tedy koncem měsíce ledna na co těšit. :-) Na Mršce zatím není nikterak nic znát, krom toho, že trošku zplnoštíhlela. Stále stejně živá, stále stejně zlobivá, stále jako na pérkách. 

          

    

naše nastávající maminka Mrška Držka

Pondělí 28. prosince

Začala jsem naší nejstarší členkou smečky a pokračovat budu naší nejmladší. Nové fotečky a také první video jsem nafotila a natočila naší zatím jediné standardní fence Špagetce, které začátkem měsíce ledna budou čtyři měsíce. :-) Je to holka živá a velice uštěkaná. Řekla bych, že hlídá lépe, než celá naše smečka dohromady. Co se mi na ní moc líbí je, že je to pes jednoho pána. Nebojí se, ale přesto se nenechá od nikoho jiného než ode mne pošmudlat a pochovat. Pokud ji tedy nenápadně nechytíte, pak jí již nic jiného nezbude. Ale zkrátka nepřijde k vám pro pohlazení, tak jako to dělají všichni ostatní, drží si odstup a jediný, kdo je pro ni vším je její panička. Všechny Špagetiny fotky najdete zde.

Špageta - hlas na povel

    

Ečková Špageta z Čepínů - téměř 4. měsíc

Úterý 15. prosince

Vloudila se chvilka času a tak jsem se rozhodla nafotit nějaké nové fotečky. Začnu naší nejstarší a nejváženější. Myslím, že každý dobře ví, že je řeč o Zambi. :-) Několik aktuálních fotek naší osmileté Zambi jsou k prohlídnutízde. Krom fotek jsem také natočila dvě videa. Na prvním je vidět, jak je Zambi stále jako malé hravé štěňátko, neustále nabité energií, na druhém je jeden z příkladu jedné z našich každodenních, Zambimou žádaných her. :-) Na druhém videu můžete najít také inspiraci, jak svým miláčkům trénovat jejich frňáčky. :-)

  

  

nejkrásnější a nejdokonalejší zvíře pod širým nebem - má paní úžasná Zambi-Ma

Pátek 11. prosince

29. den březosti naší velké madam Alfy od prvního krytí a já jsem se právě dnes rozhodla vzít naší nastávající maminku na vyšetření ultrazvukem, abychom zabřeznutí potvrdili. I přes hromadu srsti, kterou maminka Alfa právě teď oplývá,  mohu zaručit, že Alfička je březí a v bříšku ukrývá možná až čtyři miminka. Tři by tam měla být určitě... :-)  Nezbývá nám tedy nic jiného, něž se těšit na štěstíčko, které by se mělo u nás doma, tedy u naší babičky doma za měsíc a pár dní narodit.

     

naše nastávající maminka velká madam Alfa

Sobota 28. listopadu

Naše letošní poslední svatba proběhla právě dnes. Ano s překvapením naše Mrška Držka začala hárat (hárala v září, ale nepodařilo se nám ji nakrýt) a tak jsme vychytali ten správný den pro vdavky a vyrazili jsme za ženichem. Pro naší Mršku jsem nakonec vybrala téměř čistě červeného, trpasličího, krásně stavěného pejska s pevnou kostrou a perfektní objemnou hlavou Kokiena - Cookie Forest Engel Dianette. :-) Pokud se tedy vše povede tak jak má, štěňátka vrhu U, první Mrščina štěňátka by se měla narodit koncem měsíce ledna. :-)

     

Cookie a Mrška Držka - budoucí rodiče vrhu U

Pátek 13. listopadu

Pátek třináctého a u nás právě dnes proběhla svatba. Krásný datum pro vdavky naší velké madam Alfy a mistra světa amoleta Xichtíka. Pokud tedy vše proběhne, tak jak má, měli bychom v polovině měsíce ledna očekávat narození štěňátek vrhu T. :-) Samozřejmě budeme ještě překrývat, necháme to našim snoubencům na matce přírodě, ať si s nimi poradí podle svého a my už budeme jen čekat, jak nám dopadne za třicet dní vyšetření ultrazvukem.

  

Alfa a Xichtík - budoucí rodiče vrhu T

Neděle 8. listopadu

Krásná slunná neděle nás nenechala dnes v klidu. Vyrazili jsme proto společně s přítelkyní Silvou, jejím synem Vojtou a ježourem Fidem na krásnou listopadovou procházku do lesa k rybníku. :-) Naše smečka šla samozřejmě celá a to včetně naší nejmladší Špagetky, kterou jsem musela chvilkami nést, aby tuhle pro ni nevídanou tůru napoprvé zvládla. :-)

     

Silva s Fidem, Siréna, Mrška Držka, Šéfík, Xichtík, Bubák, Zambi a Špagetka s Vojtou

Že bylo teplo asi připomínat nemusím, ani bych se nedivila, nepadly-li nějaké teplotní rekordy a tak návštěvu rybníka naše psiska jen uvítala, některá se jen napila, některá jen namočila, náš vodomil Šéfík si jako v létě perfektně zaaportoval. Proběhlo nějaké focení, pár útěků za zvěří a návrat po třech hodinách domů byl naprosto skvostný. Všechna psiska padla za vlast a až do večera jsme o nich nevěděli. :-)

všechny fotky z procházky s popisky jsou tady

Úterý 3. listopadu

Poslední letošní výstava, tedy alespoň poslední pro nás, naši omladinu, byla v neděli 1. listopadu, mezinárodní výstava psů v Praze. Přihlášeného jsme měli našeho standardního psa Šéfíka (Prestige Dagi Dog) a naši trpasličí fenku Mršku Držku Naše poupátko. Ovšem na výstavu s námi jako doprovod tentokrát jeli i všichni ostatní členi naší bandy. Sirénu jsem brala ukázat paničce Sirénčina taťky Alexe, který mimo jiné na této výstavě vše vyhrál (CAC, CACIB, BOB, res. BIG) a ty ostatní člověk zkrátka nemohl nechat doma, jelikož od brzkého rána byli natěšení, že se někam chystáme a přece jsem jim nemohla zkazit jejich cestovní náladu. :-P Na výstavě jsme pak potkali spoustu známých, ale také příbuzných ježourů, společně se svými páníčky. Ve výstavním kruhu byl k vidění Citrón Naše poupátko, který si odnesl známku výborný 1, Leontýnka Lily Naše poupátko, která si odnesla známku výbornou 2, s tituly res. CAC a res. CACIB, dcerku našeho mistra světa amoleta Xichtíka Asterii Alfa Samuel, která si odnesla známku výborná 1, s tituly CAC a CACIB. Naše Mrška Držka i Šéfík si odnesli známku výborná 1. Fotek moc nemám, takže pár si jich můžete prohlídnou zde. Všem účastníkům moc děkujeme za prezentaci našich dětiček a těšíme se příští rok na shledanou. :-)

naše smečka - Xichtík, Siréna, Bubák, Mrška Držka, Šéfík a Zambima

Den to byl dlouhý, hlavně tedy to čekání na výstavě, ale také náš povýstavní výlet. :-) Rovnou z Prahy jsme totiž vyrazili směr Strakonice, do vesničky Třešovice, do chovatelské stanice z Čepínů, kde se nám 2. záři narodila naše standardní holčička se jménem Ečková Špageta z Čepínů. Ano, drazí přátelé, příznivci a milovníci jezevčíků, naše smečka se rozrostla o dalšího člena a to o červenou, standardní, dlouhosrstou fenečku. A tady bude v nejbližší době její osobní stránka, na které se zatím pracuje. :-) 

náš nový člen smečky - Ečková Špageta z Čepínů

Úterý 27. října

Zprávu o výstavách mám také od paničky naší odchovankyně Miyi. Miya Naše poupátko má za sebou rovnou dvě polské výstavy. Jednu národní v Polském Chorzowě, kde byla oceněná excelent 1 s tituly CAC a BOS + jednu mezinárodní v Polské Wroclawy, kde si se svou paničkou vyběhala ocenění excelent 1 s tituly CAC, CACIB a BOS. :-) Moc gratulujeme a převelice děkujeme za Miyušinu perfektní prezentaci!!!

     

Miya Naše poupátko a na první fotce Garibaldi, Miyuščin ženich a spolubydlící společně s Miyou na výstavě

Neděle 25. října

Tak a dnes doplňovačka z výstav. Je toho hodně a tak stručně. :-) Na oblastní výstavě v Plzni jsme dopadli takto:

Prestige Dagi dog, alias Šéfík - velmi dobrý 1

Meloun Naše poupátko - výborný 1, Vítěz třídy, Oblastní Vítěz, I. místo FCI IV

Siréna Naše poupátko - velmi nadějná 1, II. místo nejkrásnější dorost

Mrška Držka Naše poupátko - výborný 1, Vítěz třídy

Konie Naše poupátko - neposouzena (Konie si nechtěla nechat změřit OH)

     

naše poupátka Siréna a Mrška Držka

Na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích jsme dopadli takto:

Prestige Dagi dog, alias Šéfík - výborný 2

Meloun Naše poupátko - výborný 2, res. CAC

Zde jsem také našeho standardního psa Šéfíka nechala zbonitovat. Šéfík prošel výběrem do chovu s bonitačním kódem 0b/LO6R/5 (barva oka tmavá, barva srsti červená se slabou příměsí černé, ideální průběh hřbetní linie, úzký postoj hrudních končetin, vynikající mechanika pohybu, vyrovnaná povaha, dlouhosrstý, standardní, 9 kg) a stal se tak kandidátem chovu. :-)

Prestige Dagi Dog alias Šéfík - kandidát chovu

Garde nám na mezinárodku do Budějovic dělala naše nejmladší jitrnička Siréna a podívat se za námi přišel páníček se Sirény bráškou Samem. Musím říct, že ze všech eskových dětí rostou velice pěkná zvířata. Spojení Alfy s Alexem se více než vydařilo. Všem zúčastněným moc děkujeme a těšíme se opět na shledanou.

     

naše poupátka Sam a Siréna

Sobota 24. října

Stále mi chodí dotazy, jak se daří naší univerzálce Zambi po tom nešťastném porodu pejska s rozštěpem. Chtěla bych tedy všechny ujistit, že Zambi je zcela v pořádku a daří se jí náramně. Samozřejmě to pro ní nebylo první dva dny nic příjemného. Stále své štěňátko hledala, naříkala a byla z toho neštěstí šílená. Ovšem třetí den už to s ní celkem šlo, snažila jsem se jí zaměstnávat, jak to jen šlo, aby na své děťátko nemusela tolik myslet. Trochu jsme také prvních pět dní bojovali s plnými struky mléka. Odstříkávali jsme, ale nestačilo to, nakonec jsme museli nasadit kapičky pro zástavu tvorby mléka. Jakmile mléko zmizelo, Zambi byla již zcela v pořádku a po štěňátku naštěstí ani neštěkla. Celou dobu jsem samozřejmě hledala pro Zambi štěňátka náhradní, taková štěňátka, která přišla o maminku a potřebovala mlíčko. Volala jsem do útulků, sdílela nabídku na sociálních sítích, projížděla jsem weby s chovatelskými stanicemi a inzercí, volala poradcům chovu. Bohužel v tu dobu nikde nic. :-( Štěňátka se nakonec našla, ale to už Zambi mlíčko neměla. A co bude teď? Teď si Zambi bude užívat veteránského věku. Zní to sice hrozně, ale veterány se naši miláčkové po zakončení svého reprodukčního období nazývají. Nazývají se tak již po dovršení osmi let věku dokonce i na výstavách, kam patří do třídy veteránů. Ač hrozně nerada, vytvořila jsem na našem webu novou sekci pod názvem Naši milovaní veteráni, která bude na prvním místě před našimi mladými psisky a která bude věnována všem našim starším psiskům.

      

  jeden z mých největších pokladů světa, univerzálka Zambi-Ma z Debry

Pátek 23. října

Dorazila k nám zpráva od paničky našeho poupátka Leontýnky Lily. Tahle holka obstála v barvářských zkouškách honičů v I. ceně, s plným počtem bodů 196. Panička napsala, že měla tentokrát ze zkoušek trochu strach, jelikož sama Lily vést ze zdravotních důvodů na zkouškách bohužel nemohla. Pověřila tedy předvedením svého muže a jak je vidět, oba dva to společně zvládli na jedničku. Nebo spíše na samé čtyřky. :-) Velké potěšení je také na naší straně, gratulujeme a moc děkujeme za prestiž, jelikož moc dobře víme, co vše stojí za přípravou k dalším a dalším zkouškám, která vede k takovému krásnému výsledku. 

          

naše poupátko Leontýnka Lily se svou nejmladší paničkou

Úterý 20. října

Své již sedmé narozeniny dnes s námi oslavuje náš mistr světa amoleta Xichtík. Snad to ani není možné, jak ten čas letí, ovšem na našem tatínkovi, dědečkovi i pradědečkovi jeho věk není vůbec znát. Nemá jediný šedivý chloupek a elánem jen oplývá, obzvláště s naší omladinou. Přejme mu tedy všichni jen to nejlepší, především zdraví stále dostatek a štěstí tolik jako doposud. :-) Ať vypadá stále stejně báječně a rodí se mu mnoho dalších krásných, ale především stejně tak milých a úžasných potomků, jako je on sám. :-)

          

Xichtík z Nedošínského háje

                                                                                                 

 

Pondělí 19. října

Teď bych se chtěla ještě jednou omluvit všem za následující zpožděné aktualizace, na které nebyl poslední měsíc a půl čas. Ovšem za tuto dobu jsme toho stihli opravdu celkem dost. Za vším stojí především práce, péče a starost. Krom běžného zaměstnání a starosti o dvounohé mládě, jsem byla den co den zaměstnaná také prací a starostí o několik jitrniček a to nejen těch našich poupátkovských. K barvářský i jiným zkouškám jsem připravovala rovnou několik psisek i páníčků. Sama za sebe jsem připravila a předvedla na barvářských zkouškách dvě fenky. Naše poupátko Konie (která u nás strávila 14 dní) a králičí fenku Zoe Elimar Doubrava (ta u nás strávila měsíc). Obě tyto holky ve zkoušce obstály v I. ceně, samých čtyřkách s plným počtem bodů. Dále jsme doma měli týden na hlídání (panička byla na dovolené) naše poupátko Godieho a tak bylo opravdu o zábavu postaráno od rána do pozdního večera. Děkuji za pochopení všem našim čtenářům, přátelům, příznivcům a především děkuji celé své rodině za toleranci mého milovaného koníčka, který mi zabral za poslední dva měsíce opravdu hodně času, ale zároveň mě naplnil radostí a štěstím. :-) Děkuji. :-* 

     

Zoe Elimar Doubrava, Godie Naše poupátko a Konie Naše poupátko

Neděle 18. října

V čerstvé, mladičké chovatelské stanici Z Maminčina doupěte se nám před několika dny narodila Deltina vnoučátka, dokonce i Bubákova a Xichtíkova pravnoučátka. Naše poupátko Jasmína Bára ve středu 14. října porodila pět překrásných dětiček v barvách černá s pálením a hnědá s pálením. Vrh je to krásný, vyrovnaný a na trpaslíky početný. :-) Fenečky jsou v převaze, narodily se tři a pejsci dva. Podle posledních informací jsou ještě dva černí kluci volní. V případě zájmu o tyto naše vnoučky a pravnoučky se obraťte na webové stránky www.mamincinodoupe.cz, kde najdete kontakt na úžasnou paničku Markétu. :-)

naše poupátko Jasmína Bára s áčkovými dětmi Z Maminčina doupěte :-)

Neděle 11. října

Naše poupátka vrhu ef včera oslavila své čtvrté narozeniny. Psi Floutek, Fred a fenka Fanny se narodili opravdu na krásný datum a trefili se na narozeniny naší příšerky Bubušandy, které včera bylo osm let. Všem našim poupátkům přejeme do dalších let všechno jen to nejlepší, především zdraví ať jim slouží a štěstí ať jej doprovází. Vzpomněli jsme také na sourozence zmíněných ef poupátek, tragicky zesnulého Foxíka, kterému jsme zapálili svíčku a myšlenkami chvilku bloudili v představách, jak své narozeniny radostně slaví tam za duhovým mostem s ostatními zvířecími kamarády.

     

naše eF poupátka a příšerka Bubušanda

                                                                                                 

Středa 7. října

Zambi svůj poslední blížící se porod singnalizuje již od včerejšího dopoledne. Včerejší den a noc byly ještě relativně poklidné, ovšem dnes již od brzkého rána začaly Zambinku doprovázet pravidelné bolesti a ve 13:30 se dostavily první stahy... Pokračování bude doufejme brzy, všichni jsme moc napnutí a natěšení...

     

naše nastávající maminka, princezna Zambima

Porod proběhl zdárně, ale bohužel příroda dokáže být krutá... Narodil se nám živý pejsek, ale s vrozenou vadou, nejspíše rozštěpem horního patra. :-( I to se bohužel v chovu stává a tak musíme zvednout hlavu a jít dál. Budeme čekat, zdali Zambi neskrývá v bříšku ještě nějaké překvapení a navečer bychom zajeli k paní veterinářce, aby posoudila stav tohoto narozeného mrňouse a rozhodla o jeho osudu. :-(( I nadále budeme samozřejmě o průběhu dnešního porodu a po porodu informovat...

Jsme doma ve večerním poklidu a smutné domácí atmosféře. Bohužel novorozený pejsek měl opravdu rozštěp patra a museli jsme ho nechat uspat. Matka příroda k nám byla tentokrát opravdu krutá a my její rozhodnutí bohužel musíme přijmout a respektovat, pokud se chceme věnovat chovu, musíme počítat nejen se světlou stránkou tohoto krásného, ale občas i krutého koníčku. Vlastně v tuto chvíli nejde o chovatele jako takového, teď jde především o maminku Zambimu, naší péči o ní a přístup k ní. Ona je ta, kterou ztráta potomka bolí nejvíc, ta která nás v tuto chvíli nejvíc potřebuje... 

Pondělí 5. října

Novinek máme hromadu, jen se mi nějak nedaří udělat si čas na internet, za což se všem našim přátelům, příznivcům i všem členům naší velké psí rodiny moc a moc omlouvám a zároveň pevně věřím, že každý z Vás pochopí, že živí tvorové jsou u nás na prvním místě před veškerou technikou. :-) Začnu tedy postupně po nocích přidávat všechny restíky, které nás za poslední měsíc potkaly... Velice příjemnou návštěvu jsme uvítali v polovině září. :-) Podívat se na nás přijela rodinka z Prahy v čele s dcerkou Verunkou a našim poupátkem Citrónkem. Mohu říct, že jsme si společně užili u nás moc pěkný, příjemný a divoký den. :-D Dětičky si vyhrály (ty dvounohé i čtyřnohé), dospělí si poklábosili a vyhráli s dětmi. Bohužel jsme byli ošizeni o procházku za v celku ještě teplého počasí, vzhledem k začínajícímu zánětu středního ucha našeho Davídka. Nu nevadí, snad příště. Fotek mám bohužel také poskromnu, k tomu ještě příšerné kvality, jelikož mi odešel již podruhé foťák a popravdě ještě ani nebyl čas zajet koupit nový, takže co se dá, to dokumentuji na mobil a podle toho také vypadá výsledek, který můžete shlédnout zde. Marti a rodinko, moc děkujeme za příjemnou přepadovku, také za krásné dárečky pro naše bandoléro a budeme se těšit zase na příště. 

     

návštěva rodinky Citrónkových :-D

Pondělí 28. září

Naše čtyři eL poupátka, Lumis Lumpík, Leontýnka Lily, Lili Isabella a Lucy Laicy oslavili své druhé narozeniny. Všechna tato poupátka by měla být nyní vyspělá a rozumná. Celá naše velká jak psí, tak lidská rodina přeje všem eLkům všechno jen to nejlepší, především hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky do dalších let a budeme se moc těšit na nějaké pěkné fotečky. :-)

  

naše eL poupátka Lumis Lumpík, Leontýnka Lily, Lili Isabella a Lucy Laicy

                                                                                                 

 

Úterý 15. září

Naše poupátka, naše neplánované překvapení, čertice Delta a Dak oslavují právě dnes své páté narozeniny. Všechno nejlepší jim přejeme, hlavně zdravíčko ať jim slouží i nadále a ať zrají do krásy, oplývají štěstím a pohodou.

naše poupátka Dak a Delta, naše vzpomínka také patří zesnulému novorozeňátku Demimu

                                                                                                 

Neděle 6. září

Dnes tady mám zprávu pro příznivce pracovních jezevčíků, především pro příznivce pracovních mini jezevčíků, kterou jsem dostala od paničky naší odchovankyně Leontýnky Lily. Lily se se svou paničkou zúčastnila soutěže "O Kutnohorský groš". Jde o dvoudení soutěž, složenou ze zkoušek lesních a barvářských se zadáním titulu CACT. Leontýnka Lily si na této své pracovní premiéře vedla více než bravůrně. Obě dvě zkoušky složila v I. ceně a byl jí zadán titul CACT (čekatelství na českého žampióna práce). Je vidět, že tato holka geny po své mamince univerzálce Zambi opravdu nezapře, my máme z tohoto úspěchu ohromnou radost, paničce děkujeme za prestiž, gratulujeme a jen tak dál! Mimo jiné si tímto Lily splnila všechny chovné podmínky. :-)

     

naše poupátko Lentýnka Lily - O Kutnohorský groš LZ I.c, BZ I.c, CACT

Sobota 5. září

Tak jsme s naší nastávající maminkou Zambinkou včera vyrazili k naší paní veterinářce. Vyšetření ultrazvukem nám prokázalo Zambininu březost. Na ultrazvuku nás ale čekalo překvapení. Maminka Zambinka nejspíš čeká ve svém posledním vrhu pouze jedno miminko. Na jednu stránku mám trochu strach, aby miminko nebylo moc veliké a porod proběhl v pořádku, na druhou stránku jsem velice zvědavá, jaké pohlaví na nás v bříšku čeká. Nu, necháme se překvapit, snad vše proběhne hladce a v pořádku.

naše nastávající maminka Zambi

Čtvrtek 3. září

Máme za sebou další výstavu. Tentokrát jednu větší a to mezinárodní výstavu psů, která se konala v Mladé Boleslavi. Překvapení pro nás byla účast našeho poupátka Sepíka, který tak povyrostl, že jsem ho skoro ani nepoznala. Sep nastoupil ve třídě dorostu mezi trpasličími jezevčíky. Finskému panu rozhodčí (Perttu Stählberg) se velice líbil a tak i přes rezervy v předvádění dostal v kruhu známku velmi nadějný 1. Další z našich kluků nastoupili do výstavního kruhu ve třídě otevřené rovnou dva trpasličí kluci Gazík a Citrón. Gazík si vyběhal známku výborná 2 s titulem res. CAC a Citrónek ukořistil známku velmi dobrá 3. Mezi trpasličími holkami jsme měli dvě naše odchovankyně, dvě členky naší smečky, Sirénu a Mršku Držku. Sirénka ve třídě dorostu v trpaslíkách po velkém ňuchňání s panem rozhodčím, kterému se k mé radosti velice zamlouvala dostala známku velmi nadějná 1 a Mrška Držka si k mému údivu (nemá osrstění momentálně v ideální výstavní kondici) vyběhala známku výborná 1 s tituly CAC a res. CACIB. Samozřejmě jsme měli přihlášeného i našeho standardního psa Šéfíka. Ten si poprvé zaběhal v kruhu ve třídě mladých a v konkurenci dvou o pět měsíců starších psů ukořistil známku výborná 2. Z výsledků všech našich psisek a dětiček mám samozřejmě velikou radost a chtěla bych všem zúčastněným poděkovat za pěkný den a prezentaci našich/vašich miláčků. Zvláštní dík patří rodině Gazíkových, kteří nás dopravili na výstavu i zpět a všem, kteří se zapojili do hledání našich desek. Není totiž výstava, aby se nám něco nepřihodilo... Tentokrát jsem dokázala nejen zaměnit rodokmeny a tituly Mršky nechat zapsat do rodokmenu Sirény, ale ještě všechny tyto dokumenty ve finále ztratit. Naštěstí se vše našlo, vše dobře dopadlo a dokumenty jsou snad někde na půli cesty zpět k nám domů. Fotky z výstavy možno omrknout zde.

naše poupátko Sep   velmi nadějný 1

naše poupátko Gazík výborný 2, res. CAC

naše poupátko Citrón velmi dobrý 3