aktualizováno: 22.12.2019 00:20:27

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí a standardní

Archiv novinek 2018

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

2018

Pátek 28. prosince

Dnes bylo našim poupátkům vrhu G-Lu šest týdnů. Šest týdnů, které utekly jako voda a z našich čtyř miminek vyrostla již téměř samostatná štěňátka, která naplno poznávají okolní svět. Běhají doma i venku, jsou začleněná do dospělácké smečky a maminku Zrzku již potřebují jen zřídkakdy. Samotná maminka s našimi G-Lu mrňousi tráví již jen minimum času, spíše za nimi chodí jen na kontrolu a ke svým strukům, které jíž moc mlékem neoplývají je pustí jen vyjímečně a na chvilku. Shrnuto podtrženo, po Novém roce tato naše nejmladší poupátka čeká první návštěva paní veterinářky, kde budou zkontrolována, naočkována, načipována a pak nás bude čekat už jen loučení s nimi a jejich odchod do nových domovů...Nové šestitýdení fotky a doplněné váhy všech štěňátek najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh G-Lu.

naše poupátka vrhu G-Lu

Pátek 16. listopadu

A je to tady!!! Dnes ve večerních hodinách na svět přišla naše poupátka vrhu G-Lu, ze spojení naší nejmladší a nejkrásnější chovné fenky Zrzky s naším úžasným již desetiletým chovným psem, mistrem světa amoleta Xichtíkem!!! Že se schyluje k samotnému porodu nám maminka, prvorodička tak trochu až do poslední chvilky tajila, takže jsme byli velice překvapený rychlým začátkem. Ještě víc nás překvapil velice hladký průběh porodu s rychlým koncem, zkrátka porod jaký by si každý chovatel mohl jen přát. V sedm hodin a deset minut přišel na svět první červený pejsek, který vážil 168 gramů, o dvacet minut později v půl osmé na svět přišel druhý červený pejsek, ten vážil 164 gramů. Nastala půlhodinová pauzička a v osm hodin se nám narodila červená fenečka, která vážila 152 gramů. Po další hodinové pauze se na svět vyklubalo poslední štěňátko, červený pejsek, který vážil 169 gramů. Všechna štěňátka včetně maminky jsou v pořádku a my z nich máme obrovskou radost a nejen z nich, ale především také z naší mladé novopečené maminky, která vše zvládla na jedničku s hvězdičkou a o svá první štěňátka již s láskou pečuje. Z tohoto spojení je volný jeden pejsek, v případě vážného zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Naše novopečená maminka Zrzka a její první poupátka vrhu G-Lu

Pátek 2. listopadu

Máme za sebou další svatbu, tentokrát velkolepou!!! Naši novomanželé Šéfík a Špagetka totiž zadělali na náš úplně první vrh standardních jezevčíků. Pokud se tedy povede vše tak jak má, můžeme začátkem roku 2019 očekávat vrh A po těchto nádherných rodičích.

  

rodiče našeho prvního standardního vrhu - Šéfík a Špagetka

Sobota 20. října

Dnes slaví své kulaté desáté narozeniny náš několikanásobný tatínek, dědeček a pradědeček nejen našich poupátek, ten nej chovný pes Xichtík. Přejeme mu tedy všechno jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví ať ho doprovází i do dalších let, ať mu i nadále slouží jeho elán a temperament, jelikož nemáme absolutně žádnou představu o tom, co bychom si bez našeho Xichtíka počali, kdybychom ho neměli.

         

Xichtík z Nedošínského háje

Pátek 19. října

Podařilo se!!! Naše standardní fenka Špagetka dnes úspěšně složila Zkoušku z bezkontaktního norování, která se konala na Sokolovsku v krásném Krásnu a tím zároveň splnila poslední podmínku, kterou potřebovala k zařazení do chovu. Společně se Špagetkou jsem vedla na zkoušce také našeho mistra světa amoleta Xichtíka, který všechny ve svém věku deset let (zítra má narozeniny) velice překvapil svým nejlepším výkonem, který předvedl bez jediného nácviku.

Xichtík z Nedošínského háje - ZN (84b)

Fajn Špageta z Čepínů - ZN (71b)

  Sobota 13. října

Minulou sobotu se konala v Českých Budějovicích mezinárodní výstava psů a naše poupátka se na ní opět vůbec neztratila. Mezi králičími jezevčíky jsme měli ve třídě mezitřídě hned dvě zástupkyně, dvě holčičky, polosestry Brendu a Zuliku Zafiru. Zulika bohužel neměla srst ve výstavní kondici, vlastně co jsem slyšela, nebyla celkově ve výstavní kondici a tak obdržela známku velmi dobrá 2, Brendě se dařilo skvěle, z výstavního kruhu odcházela se známkou výborná 1 a titulem CAC. Mezi trpasličími jezevčíky jsme měli zástupce tři, dva mladé chlapečky Bonbona-Lu s Carem-Lu a holčičku Zrzečku v mezitřídě. Car-Lu byl bohužel na výstavě poprvé, nepřipraven a tak z výstavního kruhu ve třídě mladých odcházel se známkou velmi dobrý, za to náš Bonbonek po dlouhé době opět zazářil a to nejen ve třídě mladých obsazené šesti psy, ze které odcházel vítězně se známkou výborný 1 a titulem CAJC, ale především svým celkovým vítězstvím v plemeni. Bonbonek ve svých šestnácti měsících porazil všech 36 zúčastněných dlouhosrstých trpasličích jezevčíků všech věkových kategorií a domů nám přivezl tituly BOJ a BOB!!! Nu a naše něžná, půvabná holčička Zrzečka z výstavy odcházela se známkou výborný 1, titulem CAC z mezitřídy (3 fenky) a titulem res. CACIB. Osobně jsem se bohužel nemohla této výstavy zúčastnit a tak bych chtěla poděkovat především holkám Týnce a Monice za skvělou přípravu Bonbonka a předvedení na výstavě a samozřejmě všem naším majitelům našich poupátek za účast a prezentaci. Díky dámy a pánové!

   

MVP České Budějovice 6.10.2018 - Bonbon-Lu Naše poupátko - výborný 1, CAJC, BOJ, BOB

Zrzečka Naše poupátko - výborná 1, CAC, res. CACIB

Brenda Naše poupátko - výborná 1, CAC

Zulika Zafira Naše poupátko - velmi dobrá 2

Car-Lu Naše poupátko - velmi dobrý

Naše poupátko Zrzka měla na této výstavě psanou absenci, jelikož bude v polovině měsíce listopadu maminkou. Máme už měsíc nakryto, bříško se této naší mladé krasavici již trošku kulatí a tak snad se můžeme pomálu a jistě těšit na další přírůstky do naší chovatelské stanice. Tatínkem plánovaného vrhu G-Lu nebude nikdo jiný než náš mistr světa amoleta Xichtík. Ten nejdokonalejší psí tatínek pod sluncem.

  

budoucí rodiče vrhu G-Lu Xichtík z Nedošínského háje + Zrzka Naše poupátko

Pátek 12. října

Osm týdnu je právě dnes našim poupátkům vrhu F-Lu a právě dnes jsme se také s jedním z nich museli rozloučit. Do své nové rodiny odjela černopálená fenečka Fate-Lu. Fate bude bydlet ve Starém sedle se svou novou rodinou a my jí přejeme krásný, dlouhý život, jejím majitelům ať tahle malá čertice dělá jen samou radost a minimální starost. Červená Flinta-Lu zůstane i nadále tím nejspokojenějším štěňátkem pod sluncem, jelikož zůstává doma se svojí maminkou a celou poupaťáckou rodinou.

  

Naše poupátka vrhu F-Lu s rodiči, nejmladší paničkou Fate + naše eFka poslední společné foto

Středa 10. října

Krásných jedenáct let je dnes naší příšerce s.r.o., mamince, babičce a prababičce našich poupátek Bubušandě. Tahle naše černá, tygrovaná holka oplývá stále mladým duchem, je na svůj věk velice vitální a stejně tak šílená, jako když byla ještě malým štěňátkem. Společně s naší Bubušandou slaví dnes své sedmé narozeniny i naše poupátka vrhu F. Přejeme tedy všem našim dnešním oslavencům všechno jen to nejlepší, především hodně zdraví a štěstí i do dalších let.

  

      Beauty-Ma z Debry - 11 let

      naše poupátka vrhu F

Neděle 7. října

Čtyři roky dnes oslavil ten nejdůležitější článek naší poupaťácké smečky, hlava naší rodiny a tím není nikdo jiný, než náš pan vedoucí, standardní pes Šéfík. V měsíci září oslavila své páté narozeniny také naše poupátka vrhu L. Všem přejeme všechno jen to nejlepší a především hodně zdraví i do dalších let! :-*

 

      náš pan vedoucí, věčná kachna - Prestige Dagi Dog alias Šéfík

      naše poupátka vrhu L

Sobota 22. září

Na konci minulého měsíce se v Mladé Boleslavi konala mezinárodní výstava psů a já jsem se ani nestihla pochlubit výsledky našich poupátek. Mezi mladými trpasličími psy jsme měli hned tři zástupce, sourozence Bonbona-Lu s Bastienem-Lu a Zip Zooma. Kluci nám nějak extra nezabodovali, Bastien byl bohužel z posuzování vyloučen pro vrozenou vadu vpáčených špičáků, což je nám velice líto, ale ne hold každý je naprosto dokonalý a já bych chtěla moc poděkovat majitelům Bastíka, že i přes křivě narostlý chrup je pro ně ten náš kluk stále tím nejlepším. Bonbonek se Zipíkem již dopadly výborně, Bonbon výborný 2, Zip Zoom výborný 3. V dámské kategorii naše poupátka ovšem zabodovala na plné čáře. Mezi devíti mladými trpasličími fenami se ve třídě vyšvihla naše mladičká, jemňoučká Zrzečka, která odcházela z takto silně obsazeného kruhu vítězně se známkou výborná 1 a titulem CAJC!!! Ve třídě mezitřídě se nám prezentovala Zrzečky sestra Zrzka, která taktéž porazila svou konkurenci a vyběhala si známku výborná 1 s titulem CAC, ke kterému pak v konkurenci ostatních dospělých fen ještě vybojovala tituly CACIB, CAC ČMKU, BOS  a stala se tak nejkrásnější trpasličí fenkou této mezinárodní výstavy. :-) Jinak nedopadla ani naše standardní fenka Špageta, která si domů odvezla známku výborná 1 s tituly CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOS!!! Radost nám dělají ty naše dětičky a nejen oni, ale také především jejich majitelé. Děkujeme moc všem za účast.

Zrzka, Zrzečka a Špagetka

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav 25.8.2018 - rozhodčí Ing. Jan Bušta

Bastien-Lu Naše poupátko - vyloučen

Bonbon-Lu Naše poupátko - výborný 2

Zip Zoom Naše poupátko - výborný 3

Zrzečka Naše poupátko - výborný 1, CAJC

Zrzka Naše poupátko - výborný 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS

Fajn Špageta z Čepínů - výborný 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS

Pátek 21. září

Našim holčičkám vrhu F-Lu bylo dnes pět týdnů. Obě princezny již několik dní krásně baští masíčko, dohnaly váhy normálních králičích štěňátek, jsou již podruhé odčervené a začínají velmi pěkně lumpačit. Přes den sice většinu času tráví ještě spánkem, ale když jsou vzhůru, ví o nich celá naše smečka. :-) Dnes jsem udělala nové pětitýdenní fotky a natočila nějaké to video, tak mrkněte do sekce Odchovy 2017/2025 - Vrh F-Lu, kde najdete také fotky čtyřtýdenní a společné fotky i s rodiči.

naše princezny vrhu F-Lu s taťkou Bredíkem a mamkou Delťulínou

Sobota 15. září

Své osmé narozeniny dnes oslavila naše maminka čertice Delta, společně se svým bráškou Dakem. V prázdninovém shonu jsme nezapomněli na narozeniny ani ostatních Našich poupátek, ale bohužel nestíhala jsem aktuálky s blahopřáním. V měsíci červnu oslavila své narozeniny naše poupátka vrhu C (8 let), W (2 roky), E (7 let), P (4 roky) a C-Lu (1 rok) a v červenci oslavila své narozeniny naše poupátka vrhu CH (6 let) a K (5 let). Všem oslavencům přejeme především hodně zdraví do dalších let, jelikož to je to nejdůležitější a samozřejmě také hromadu štěstí a lásky.

      naše poupátka vrhu C a W

 

      naše poupátka vrhu E a P

   

      naše poupátka vrhu C-Lu a CH

      naše poupátka vrhu K

Neděle 2. září

V pátek byly našim holčičkám vrhu F-Lu dva týdny. Vše vypadá v pořádku, obě poupátka přibývají na váhách, otevřela  očíčka a mají se čile k světu. Maminka Delta je perfektně zahojená a kojení je také zachráněno. Co víc si přát. Nové fotky všech třech našich holek najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh F-Lu.

  

naše dvě holčičky vrhu F-Lu s maminkou Deltou

Úterý 28. srpna

Bohužel ani člověk nad matkou přírodou nevyhraje, a to ani i když se snaží sebevíc. Se smutkem oznamujeme celé naší jezevčí rodině, všem našim kamarádům, známým i příznivcům, že jsme přišli o naše nejmenší poupátko, velkou bojovnici Fazolku-Lu, která dnes ve večerních hodinách naposledy vydechla. Po třiceti nabraných gramech přes víkend, kdy jsme si mysleli, že už vše bude v pořádku, (i bříško se značně zhojilo) nám náhle přestala Fazolka přijímat potravu, velice zeslábla a dnes svůj dlouhý boj o život prohrála. Je nám to velice líto, příroda je krutá, ale zcela jistě také moudrá a tak věřme, že teď už je Fazolce mnohem líp tam za duhovým mostem, kam odcházejí všichni naší milovaní psí kamarádi, když přijde jejich čas.

     

Fazolka-Lu      *17.8.2018     28.8.2018

Pátek 24. srpna

Máme za sebou velice náročný týden plný nervů, strachu, starostí, ale i radostí. Jak již někteří víte, minulý pátek přišla na svět císařským řezem naše poupátka vrhu F-Lu. Po deseti letech chovu nás bohužel poprvé potkala noční můra každého chovatele a to komplikovaný porod. První doba porodní Deltičce začala již ve čtvrtek dopoledne, samotný porod pokračoval okolo jedenácté hodiny večerní, trval přes celou noc, kdy jsme prožívali opravdu bolestivá muka až do rána. Bohužel ani ráno jsme se nedočkali žádné změny a tak jsme neváhali a vyrazili na veterinu, kde Deltička okamžitě po vyšetření podstoupila sekci. Naštěstí vše dopadlo v rámci možností dobře. Z Deltina bříška jsme vyndali tři živá štěňátka, Deltinu dělohu jsme bohužel již zachránit nedokázali a tak samotná sekce skončila pro jistotu kastrací (Na děloze jsme objevili anomálie, její stěny byly riskantně tenké a hrozilo pozdější možné krvácení). Po ošetření maminky jsme se vrhli na prohlídku a vyšetření štěňátek, máme tři holčičky, dvě červené a jednu černou. Bohužel u jedné červené fenečky se vyskytla pupeční kýla, a tak nás čekal opravdu náročný týden plný nejistoty, starostí a zotavování všech čtyř našich holek, především té nejmenší. Zatím to zvládáme, Deltička se skvěle hojí, obě dvě zdravé holčičky pomálu a jistě přibývají na váze a od středy se nám konečně velice zlepšila i ta naše nejmenší, která je opravdu obrovskou, ale obrovskou bojovnicí. Klobouk dolů před tak maličkým tvorem! Všechny tři princezny mají již svá jména, stránku vrhu s veškerými informacemi + fotkami najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh F-Lu.

maminka Delta se svými princeznami vrhu F-Lu

Čtvrtek 16. srpna

Delta si se svým porodem dává na čas a tak tady mám ještě jednu tak trochu zapomenutou novinku. :-) V polovině měsíce července jsem se zúčastnila se standardní Špagetkou a trpasličí Zrzkou národní výstavy psů v Mladé Boleslavi, odkud jsme si opět přivezly pěkné úspěchy. Jednoduše řečeno, obě holky byly na výstavě nej fenami v plemeni a obě jsou otitulovány Národním vítězem. V mladých trpaslících jsme měli v zastoupení naší CHS také sestřičku Zrzky Zrzečku, alias Zitušku se svým páníčkem, která obdržela výbornou známku a Bonbona-Lu, který byl taktéž výborný. Nu a za mladé králíčí jezevčíky nás zastupovala setřička Brenda, která se stala nejlepším mladým králičím jezevčíkem. 

        

Národní výstava psů - 14.7.2018 Mladá Boleslav

Fajn Špageta z Čepínů - V1, CAC, Národní Vítěz, CAC ČMKU, BOS

Zrzka Naše poupátko - V1, CAC, Národní Vítěz, CAC ČMKU, BOS

Zrzečka Naše poupátko - výborná 2

Bonbon-Lu Naše poupátko - výborný 1

Brenda Naše poupátko - V1, CAJC. BOJ

Neděle 12. srpna

Máme za sebou už i druhé loučení, loučení s Dennýskem, Edwardem-Lu-Dennym, který dnes v poledne odcestoval do svého nového domova. Dennda bude bydlet v Třebotově, ve skvělé rodině, kde mu bude dělat parťáka tříletý Českoslovenký vlčák Sorbík. Denýsku, přejeme ti především zdraví, ať tě doprovází, ať do své nové rodiny přinášíš jen samou radost a žádnou velkou starost. Moc děkujeme Jituš za krásné dárečky a moc vás všechny pozdravujeme.

naše poupátko Edward-Lu-Denny se svou novou rodinou :-)

Pátek 10. srpna

Máme za sebou další letošní loučení. Do nové rodiny dnes odcestovala naše rozmazlená holčička Enny-Lu. Ennynka bude bydlet v Chrudimi s velmi prima pánečky a tak jí přejeme hlavně hodně zdraví do svého života, ať dělá celé nové rodině jen samou radost a zahrne ji svou psí láskou a štěstím. Zdravíme majitele našeho maličkého poupátka a ještě jednou moc děkujeme za krásné a praktické dárečky.

naše poupátko Enny-Lu se svou novou rodinou :-)

Středa 8. srpna

Dorazila nám počtaaa a naše chovatelská stanice se právě rozrostla o jednu chovnou fenu. Není to chovná fena jen tak ledajaká, jmenuje se Zrzka Naše poupátko a je to opravdu výkvět toho nejlepšího, co jsme kdy v naší stanici odchovali. Pravnučka veleslavné univerzálky Zambi a veleslavného Pepína, vnučka krásné Alfy a krásného Alexe a dcera ještě krásnější Sirény a rekordně veleúšpěšného Džínečka. Prostě a jednoduše naše nejmladší a nejdokonalejší fenka dlouhosrstého trpaslíka Zrzka je dnešním dnem zařazena do chovu v CHS Naše poupátko.

   

Naše poupátka Zrzka, Siréna, Alfa a zakladatelka chovu Zambi-Ma z Debry

Úterý 7. srpna

Začátkem měsíce července si naše mladičká krasavice Zrzka vyrazila na DUO CACIBové výstavy, které se konaly ve Velké Idě u našich bratrských sousedů na Slovensku. Poprvé za hranicemi si naše mladičké poupátko nevedlo vůbec špatně a přivezlo si domů známky 2x výborná 1 s tituly 2x CAC, CACIB, res. CACIB (CACIB) a svůj ouplně první titul BOB (Best of Breed - Vítěz plemene)!!!

Zrzka Naše poupátko

MVP Velká Ida 7.7.2018 - V1, CAC, CACIB, BOB

MVP Velká Ida 8.7.2018 - V1, CAC, res. CACIB (CACIB)

Pátek 27. července

Čas utíká jako voda a našim poupátkům vrhu E-Lu bylo ve středu již šest týdnů. Obě mrňata jsou opravdu velice živá, když jsou vzhůru je jich plná zahrada, nic nenechají na pokoji, všechny členy naší smečky prvotřídně obtěžují svou chutí ku hraní, ale častokrát si vystačí i sama a tak pozorování jejich hrátek je opravdu lepší než televize, nebo cokoliv jiného. V pondělí ovšem tato naše dvojčátka čeká první návštěva paní veterinářky, kde je necháme očipovat a naočkovat. Poslední týden, dva pak už utečou jako voda a naší rodinu bude čekat další loučení. Šestitýdenní fotky a video najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh E-Lu.

naše dvojčátka vrhu E-Lu Edward-Lu-Denny a Enny

Sobota 7. července

Ve středu byly našim poupátkům vrhu E-Lu tři týdny. Obě štěňátka se již začala velice srandovně pohybovat a začala vylézat z pelíšku. Maminka Sirča je již častěji opouští a chodí si od nich odpočinout mimo boudičku, nebo na zahradu. Štěňátka jsou již jednou odčervená, mají nové fotky ve svých galeriích, které najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh E-Lu a jako bonus tam také přibylo jedno nové třítýdenní video.

  

maminka naše poupátko Siréna a její dvojčátka vrhu E-Lu Enny-Lu a Edward-Lu-Denny

Středa 4. července

Minulý víkend se konala Národní výstava psů v Klatovech a ani zde nechyběla naše poupátka, která si opět vedla velice dobře. Ve třídě mladých mezi trpasličími dlouhosrstými jezevčíky byl posuzován Bastien-Lu, který byl bohužel pro vpáčené špičáky vyloučen a Bonbon-Lu, který ukořistil známku velmi dobrá (zas a znova ta srst). Mezi trpaslíky dospěláky jsme měli ve třídě pracovní již vyspělého, zároveň i krásného pejska Terryho, který si v konkurenci jednoho psa vyběhal známku výborná 1 a titul CAC. Za dlouhosrsté trpasličí fenky nemohla chybět tentokrát ve třídě mezitřídě naše dospívající fenka Zrzka, která opět zaperlila, porazila konkurenční fenku a vyběhala si známku výborná 1 s titulem CAC. Hned za ní ve třídě otevřené, bojovala Zrzky sestra Zrzečka, alias Zita a té se podařilo také zvítězit, porazila celkem tři konkurenční fenky a odnesla si z výstavního kruhu známku výborná 1 s titulem CAC!!! V boji o Národního vítěze se nám tak ve výstavním kruhu sešly společně s ostatními vítězkami všech dospělých tříd naše dvě sestřičky. Hvězdou může být ovšem jen jedna, titul Národní vítěz obdržela od pana rozhodčího Zrzka a dostala k němu do sbírky ještě titul BOS. V králičích jezevčících samozřejmě nechyběla naše mladičká madam Brenda, která si ve třídě mladých vyběhala svůj desátý titul CAJC, devátý titul BOJ a v závěrečných soutěžích ještě ukořistila res. BIG Junior. :-) A aby toho nebylo málo, nastal čas pro naše dvě dospívající holky Zrzku se Zrzečkou, aby složily zkoušku dospělosti a prošly výběrem do chovu, neboli bonitací, která se pro jezevčíky pořádá mimo jiné i na národních výstavách. Obě holky se bonitační komisi moc líbily, dostaly krásné bonitační kódy a staly se kandidátkami chovu. Shrnuto, podtrženo, opět další vydařený výjezd přátelé, dekuji všem našim majitelům i přátelům za účast, pomoc, předvedení, zařizování, vyřizování, zkrátka za vše. :-) :-*

     

Národní výstava psů Klatovy 30.6.2018

Bastien-Lu Naše poupátko - vyloučen

Bonbon-Lu Naše poupátko - velmi dobrá

Terry Naše poupátko - výborný 1, CAC

Brenda Naše poupátko - výborná 1, CAJC, BOJ, res. BIGJ

Zrzečka Naše poupátko - výborná 1, CAC

kandidát chovu, 0a/ARV/5 (barva oka tmavá, čistě červená barva srsti, mimořádně ušlechtilá hlava, ideální průběh hřbetní linie, nadprůměrná kvalita srsti, vyrovnaná povaha)

Zrzka Naše poupátko - výborná 1, CAC, Národní vítěz, BOS

kandidát chovu 1a/ALRV/5 (barva oka tmavě hnědá, čistě červená barva srsti, mimořádně ušlechtilá hlava, ideální průběh hřbetní linie, vynikající mechanika pohybu, nadprůměrná kvalita srsti, vyrovnaná povaha)

Úterý 3. července

Na mezinárodní výstavě v Brně, která se konala 23. června prezentovalo naši chovatelskou stanici pouze jen jedno naše poupátko a to moje mladičká, zatím téměř neporazitelná fenka Zrzka, která si opět nevedla vůbec špatně a utvrdila nás zas a znovu o svých kvalitách. Ve třídě mladých v konkurenci dalších čtyř fenek si vybojovala známku výborná 1 s titulem CAJC, dále porazila mladého psa, ukořistila titul BOJ a ve finálním výběru porazila i ostatní již dospělé fenky, kterým sebrala titul BOS. :-P :-) Prostě paráda.

Zrzka Naše poupátko - výborná 1, CAJC, BOJ, BOS

Pondělí 2. července

Začaly nám prázdniny a tak jsem se rozhodla, že se začnu trochu chlubit opět našimi výstavními úspěchy a nezapomenu samozřejmě zmínit ani naše výstavní neúspěchy. :-D Máme za sebou s našimi poupátky rovnou tři výstavy. Na Klubovou výstavu jezevčíků, která se konala v Nepřevázce u Mladé Boleslavy v polovině měsíce června vyrazilo všehovšudy sedm našich poupátek. Ve třídě mladých mezi trpaslíky psy se nám předváděla naše poupátka Bady-Lu, Bonbon-Lu a Zip Zoom. Třída byla obsazená sedmi psy, bohužel náš Bady-Lu byl hned na začátku vyloučen z posuzování, kvůli vpáčeným spodním špičákům (Hlavu ale vzhůru, nehažme ještě zcela flintu do žita u tak mladého psa, který je ještě stále ve vývinu). Badíkův bráška Bonbonek si vedl již o něco lépe, vyběhal si známku velmi dobrá, což je velmi dobrá známka. Bonbonek se líbil, ale bohužel na výbornou se nám nepodařilo zvítězit nad jeho srstí s úpravou. Prostě i na dlouhosrstého psa má náš mladý kluk moc srsti, která mu momentálně opět dorůstá a vlaje na všechny světové strany. :-D Výbornou známku si z našich třech kluků vyběhal jen náš odchovanec Zip Zoom, který skončil třetí, což ze sedmi psů není vůbec špatný výsledek. Mezi dlouhosrstými fenkami nám ovšem ve výstavním kruhu vše vynahradily naše dvě holky, sestřičky Zip Zooma Zrzka se Zrzečkou. Ve třídě mladých obsazené šesti fenkami si Zrzečka vyběhala známku výborná 3 a Zrzka zaperlila, zvítězila, třídu mladých vyhrála a odnášela si z kruhu známku výbornou 1 s tituly CAJC a Klubový vítěz mladých, a aby toho nebylo málo, porazila naše roční fenka i ostatní již dospělé feny a z výstavy domů odjížděla s titulem BOS, jako nejlepší fena v plemeni celkem z dvaceti přihlášených fen!!! Mezi králičími dlouhosrstými jezevčíky jsme měli zastoupení jen ve třídě mladých, ve které se vyšvihla naše mladičká, droboučká a miloučká Brenda, sestra Badyho a Bonbona. V konkurenci dalších tří fenek si vyběhala ve své třídě známku výborná 1 s tituly CAJC a Klubový vítěz mladých. Dále pak porazila mladého konkurenčního psa ve svém plemeni a dostala titul BOJ (Best of Junior) a stala se nejlepším mladým psem v plemeni. Jako garde nás doprovázela naše standardní fenka Špageta, která si ve třídě otevřené vyběhala známku výborná 1 s titulem CAC. Moc děkuji našim majitelům jak za účast a prezentaci našich poupátek, tak za příjemnou společnost.

Klubová výstava jezevčíků 10.6.2018 Nepřevázka

Bady-Lu Naše poupátko - vyloučen

Bonbon-Lu Naše poupátko - velmi dobrá

Zip Zoom Naše poupátko - výborná 3

Zrzečka Naše poupátko -výborná 3

Zrzka Naše poupátko - výborná 1, CAJC, Klubový vítěz mladých, BOS

Brenda Naše poupátko - výborná 1, CAJC, Klubový vítěz mladých, BOJ

Fajn Špageta z Čepínů - výborná 1, CAC

Sobota 30. června

Ve čtvrtek jsme se rozloučili i s druhým štěňátkem z vrhu D-Lu Darcym. Darcy bude bydlet se svojí rodinou v Praze, přejeme tedy nejen jemu, ale také celé jeho nové rodině hodně štěstí, radosti, lásky a především pevné zdraví do společného života. Všechny pozdravujeme a ještě jednou moc děkujeme za dárečky.

   

naše poupátko Darcy-Lu se svou novou rodinou

Pátek 22. června

Ve středu byl našim poupátkům vrhu E-Lu jeden týden. Obě štěňátka se mají čile k světu a parádně prospívají. Jedno je nejen hezčí než druhé, ale také spokojenější. Z pelíšku není slyšet ani hlásku, což je známka výborné péče maminky Sirénky, která se nejen perfektně o svá miminka stará, ale také si je nepřetržitě hlídá. Nové týdenní fotky, aktuální váhy a dvě videa našich nejmenších najdete v sekci  Odchovy 2017/2025 - Vrh E-Lu.

naše poupátka vrhu E-Lu - Edward-Lu-Denny a Enny

Sobota 16. června

Nastal čas loučení, včera ve večerních hodinách odešla do svého nového domova holčička z vrhu D-Lu Debbie. Debbie bude bydlet se svou novou rodinou v Hostouni a věříme, že bude svým majitelům dělat jen samou radost, když už na ni tak dlouho čekali. V úterý jsme se také rozloučili s naším již ročním poupátkem, překrásným mladým pejskem Bonbonkem. Bonbonek bude bydlet v nedaleké Plzni a budeme s ním i s jeho úžasnými majiteli v pravidelném kontaktu. Samozřejmě odstěhováním Bonbonka jeho působení v naší chovatelské stanici rozhodně nekončí a tak o něm zcela jistě ještě uslyšíte. Oběma majitelům moc děkujeme za dárečky, nejen pro naše čtyřnohé členy rodiny a přejeme jim i našim poupátkům hodně společného štěstí, radosti, lásky a především zdraví.

     

naše poupátka Debbie-Lu a Bonbon-Lu se svými novými páníčky :-)

Pátek 15. června

Kouzlo neplánovaného nás opět doběhlo a máme zaděláno na náš poslední letošní vrh dlouhosrstých trpaslíků/králíků. Deltička začala hárat, domluvila jsem tedy plánované krytí krásným pejskem Johnniem, ale nakonec se bohužel spojení neuskutečnilo. Tedy spojení Johnnieho s Deltou... Když jsem totiž v nedělním večerním shonu, po návratu z klubové výstavy vykládala psiska, děti a věci z auta, zapomněla jsem upozornit naší babičku, že nechávám na zahradě Bredíka, kterého jsem si domů dovezla na výcvik. První cesta vedla s dětmi do koupelny, pak rychle do postele a ještě než mi prckové usnuli, volala na mě naše babička, která nevědomky vypustila všechny svoje holky na zahradu, že se nemůže dovolat Delty. V tu chvíli mi bylo jasné, co se stalo. Rychle jsem tedy vyběhla ven, kde na mě provinile koukali dva svázaní milenci a okolo nich zmateně pobíhal náš mladičký puberťáček Bonbonek. :-D Tak ještě že tak... Hlásíme tedy do celého světa, že přibližně za dva měsíce můžeme očekávat narození našich poupátek vrhu F-Lu ze spojení Amber Piters Burg Bradford a Delta Naše poupátko. Samozřejmě se omlouváme budoucím majitelům za neplánovanou změnu krycího psa a ještě jednou naše velká omluva patří také především majitelům krásného chovného psa Johnnieho.

výborný, multi CAJC, CAC, CACIB, BOB, BOS,JBIG

Český Junior šampion, Slovenský Junior šampion, Junior šampion VDH, Rakouský Junior šampion, Balkánský Junior šampion, Junior šampion Černé Hory, WUT Junior šampion, JBIS CZ a SK, Český šampion, Slovenský šampion, Rumunský šampion, Chorvatský šampion, Srbský šampion

+

výborná

Vítěz třídy, Krajský vítěz, Oblastní vítěz

ZV I.c

     

Štěňátka z tohoto spojení se mohou narodit v barvách červená, červená s příměsí černé, hnědá s pálením, nebo černá s pálením. Krytí proběhlo 10. - 14.6.2018, průběh březosti můžete sledovat zde (váhy a míry se liší, tabulka tvořená pro RR).

Středa 13. června

Dnes v brzkých ranních hodinách přišla na svět naše poupátka vrhu E-Lu ze spojení našeho mistra světa amoleta Xichtíka s naší mladou madam Sirénkou. Opět jako u předchozího vrhu přišla na svět pouze dvě štěňátka a opět je to páreček. Jako první štěňátko přišla na svět ve dvě hodiny a patnáct minut fenka, vážila 196 gramů a budoucí majitelé si ji pojmenovali Enny-Lu. Druhé štěňátko, pejsek přišel na svět ve dvě hodiny a čtyřicet pět minut, vážil 210 gramů a budoucí majitelé si ho pojmenovali Edward-Lu-Denny. Obě štěňátka jsou v barvě červená a mají se čile k světu. Porod byl rychlý, probíhal hladce, maminka Sirénka vše zvládla na jedničku a je v pořádku. Stránku vrhu, první fotky a veškeré informace o rodičích a jejich novorozeném párečku najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh E-Lu.

naše poupátka vrhu E-Lu Edward-Lu alias Denny a Enny

spokojená maminka Sirénka se svými ÉLučkami :-)

Sobota 9. června

Ve čtvrtek bylo našim poupátkům vrhu D-Lu šest týdnů. Oba prckové již pěkně baští a řádí jako černá ruka po celé zahradě s ostatními členy smečky. Je na nich vidět perfektní vitalita a zdraví. :-) Největší chůvičkou našich divokých malých DéLuček je naše mladá fenka Zrzka, které často vypomáhá náš mladý pejsek Bonbon. Obě štěňátka jsou také již několikrát odčervená a brzy je čeká první návštěva paní veterinářky, kde budou naočkována a očipována. Obě štěňátka jsem samozřejmě fotila jak v týdnu pátém, tak šestém a natočila jsem i pár nových videí, kde můžete vidět jejich divoké hrátky. Vše najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh D-Lu.

  

naše poupátka vrhu D-Lu Debbie, Darcy a jejich trpělivá maminka Mrška s tetičkou Zambi

Pondělí 28. května

V měsíci květnu oslavila své čtvrté narozeniny naše poupátka vrhu N Nudlička, Nezbeda a Nanuk, vrhu O Omega, Odetta a Ozák. Naše poupátka vrhu B-Lu Bady-Lu, Bambula-Lu, Bonbon.Lu, Bastien-Lu, Besi-Lu, Brenda a Borec na konec oslavila své narozeniny první, naše poupátka vrhu J Jeep Čaky a Jasmína Bára narozeniny páté, Véčková poupátka Vanilka, Vopička, Von Křemílek a Vochomůrka své narozeniny druhé a naše poupátko vrhu H Hannah své šesté narozeniny. Všechno nejlepší naše květnová poupátka, hlavně hodně zdraví a štěstí ze štěníkova posílá Lucka a spol! :-*

  

      naše poupátka vrhu N a O

  

      naše poupátka vrhu B-Lu a J

  

      naše poupátka vrhu V a H

Pátek 25. května

Včera byly našim poupátkům vrhu D-Lu čtyři týdny. Obě naše nejmenší poupátkovská miminka se nám před očima změnila v pěkně živá a soupeřivá batolátka. Vylézají odvážně z mámina pelíšku a ohrádka určená pro štěňátka jim začíná být malá. Nastal tedy čas, abychom je pomálu a jistě začali seznamovat s venkovním světem a ostatními členy naší jezevčí rodiny. Pravidelně jsou tedy teď už od rána až do večera venku a tak mají kromě spánku, stále co na práci. Začali jsme také s prvními příkrmy, zatím se do nich tito naši dva cvaldové moc nehrnou, je tedy vidět, že kvalitního mateřského mléka mají více než dostatek. Mističky voňavé po masíčku zatím jen olizují svými maličkými štěněcími jazýčky. V sekci  Odchovy 2017/2025 - Vrh D-Lu najdete ve všech fotogaleriích nejen nové čtyřtýdenní fotečky, ale také třítýdenní.

naše poupátka vrhu D-Lu Darcy a Debbie

Pondělí 21. května

V sobotu jsme si s naší omladinou opět vyjeli na další mezinárodní výstavu psů, která se konala tentokrát na severu Čech, v Litoměřicích. Z našich poupátek nás prezentovala tentokrát dvě dlouhosrstá plemena, Bonbon se Zrzkou za jezevčíky trpasličí a Brenda za jezevčíky králičí. Počasí bylo krásné, atmosféra parádní, Italský pan rozhodčí Francesco di Paola Nuzzo posuzoval velmi rychle, ovšem také velice pečlivě a našim dětičkám tato výstava mezi mladými dlouhosrstými mini jezevčíky vysloveně patřila. Brenda Naše poupátko nastoupila do výstavního kruhu ve třídě mladých jako první a vyběhala si známku výborná 1 s titulem CAJC. V souboji o nejlepšího mladého králičího jezevčíka pak porazila ještě konkurenčního pejska a z kruhu jsme si odnášeli ještě titul BOJ (BEST OF JUNIOR). Bonbon se Zrzkou dopadli obdobně, Bonbonek porazil své dva konkurenty ve třídě mladých, ze které si odnesl známku výborný 1 s titulem CAJC, stejně tak jako Zrzka Naše poupátko, která vybojovala v konkurenci dalších tří fen taktéž známku výborná 1 s titulem CAJC. Tím pádem nastal sourozenecký souboj o BOJ (BEST OF JUNIOR), který nakonec obdržel náš mladý krasavec Bonbonek. Zrzečka poražena svým vlastním bráškou ještě pak nastoupila do souboje o nejlepší fenku v plemeni a tak aby jí to nebylo líto, vybojovala si v konkurenci ostatních dospělých fen ještě titul BOS (BEST OPPOSITE SEX). :-D Moc děkuji všem, kteří nám na výstavě pomáhali, především Mončo tobě a těšíme se opět na shledanou.

MVP Litoměřice

Zrzka Naše poupátko - V1, CAJC, BOS

Bonbon-Lu Naše poupátko - V1, CAJC, BOJ

Brenda Naše poupátko - V1, CAJC, BOJ

Když už jsme u těch výstav, v pátek nám dorazila pošta pro naši mladičkou Zrzečku, která je novopečenou Českou junior žampiónkou. :-D

     

Zrzka Naše poupátko - Český junior šampion

Pondělí 14. května

Včera oslavila naše standardní fenka Špagetka své druhé narozeniny. Svůj narozeninový den strávila ta naše velká holka odpočinkem, společně se svou malou trpasličí kamarádkou Zrzkou. Obě holky totiž slavily Špagíny narozeniny společně už v sobotu a to tak, že se se mnou zúčastnily zkoušek vloh. Holky nezklamaly a vedly si na zkouškách náramně. Špagetka zkoušky složila ve druhé ceně s počtem bodů 162. Ze slídění, které Špagetka nemá zcela dokonalé (bohužel na přípravu ke zkouškám nebylo moc času) dostala známku dva, trochu smůla byla známka z hlasitosti tři, jelikož když jsme už konečně narazily na zvěř, nebyli zcela na blízku zase páni rozhodčí. Nevadí, na zkouškách je to také někdy o štěstí, které nás na oplátku doprovázelo ve zbylých disciplínách, které jsme už proběhly ve čtyrkách. Co se Zrzečky týče, velké zklamání byla známka ze slídění za dva, jelikož její práci při slídění dost ovlivnila nedaleká střelnice, na které celé dopoledne probíhaly střelby a tak mi nešla moc od nohy. Otázka je, kdyby střelby nebyly, jestli by si polepšila, když by zase naopak běhala moc daleko, jak to tahle potvůrka umí. S hlasitostí měla na druhou stránku Zrzka oproti Špagetce zase štěstí. Díky nedostatku zvěře v honitbě jsme od střelnice přejeli jinam, kde krásně a v klidu prohnala srnečka. Hlasitost tedy za čtyři, stejně tak jako i zbytek disciplín. Sečteno, podtrženo, obě holky ZVčka úspěšně absolvovala a všechny tři jsme si den plný myslivecké kynologie náležitě užily. Nachodily jsme krásných devět a půl kilometru, stahaly jsme se jako pérka a přes to jsme se cítily blaženě. :-) Náš velký dík také patří Jiříkovi, pánečkovi našich poupátek Terryho a Urana Uličníka, který si celý ten náročný zkouškový den vytrpěl s námi a velice mi pomohl s držením nejen mých dvou holek. Moc děkuji ještě jednou Jiříku, za všechno!!! :-*

  

Fajn Špageta z Čepínů - 2 roky

 

Fajn Špageta z Čepínů ZV II.c

(nos 4, hlasitost 3, poslušnost 4, chování po výstřelu 4, vodění na řemeni 4, slídění 2, stopa živé zvěře 4, stopa vůdce 4)

Zrzka Naše poupátko ZV II.c

(nos 4, hlasitost 4, poslušnost 4, chování po výstřelu 4, vodění na řemeni 4, slídění 2, stopa živé zvěře 4, stopa vůdce 4)

Sobota 12. května

Minulý víkend se na mezinárodní výstavě v Praze prezentovala opět naše mladá poupátka a vedla si zase lépe než jen výborně. Asi největší radost nám udělala naše mladičká Brenda, která porazila ve svých jedenácti měsících všechny dlouhosrsté králičí jezevčíky a vybojovala si se svojí paničkou známku výborná 1 a tituly CAJC, BOJ a BOB!!! V závěrečných soutěžích si pak ještě ukořistila III. BIGJ. :-D Trpasličí Bonbonek si ve třídě mladých vyběhal známku výborná 2 a trpasličí Zrzka Naše poupátko taktéž ve třídě mladých ukořistila známku výborná 1 s tituly CAJC a BOJ!!! Chtěla bych moc poděkovat Týnce, Monče, Silvě a všem ostatním, kteří pomohli s úpravami našich psisek, jejich dopravou a prezentací. Velké díky vám všem dámy!!! :-*

     

MVP Praha

Brenda Naše poupátko - V1, CAJC, BOJ, BOB, III. BIGJ

Bonbon-Lu Naše poupátko - V2

Zrzka Naše poupátko - V1, CAJC, BOJ

Čtvrtek 10. května

Týden utekl jako voda a našim poupátkům vrhu D-Lu jsou dva týdny. Tak trochu nás tahle dvě maličká stvořeníčka překvapila, jelikož již od devátého dne života začala pomálu a jistě koukat na svět. Obě poupátka už byla také poprvé venku, kde si pohodlně hověla při pozdním odpoledním sluníčku, nejen s maminkou, ale také s tatínkem, který se na ně přijel podívat. Na váze tento roztomilý páreček opravdu přibývá rychlostí blesku, a tak z kynutých maličkých jitrniček, rostou pěkný malý otesánci. Aktuální váhy a nové, krásné fotky nejen našich nejmenších najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh D-Lu.

Debbie-Lu a Darcy-Lu s maminkou Mrškou

Darcy-Lu, Debbie-Lu a celá spokojená rodinka (taťka Bredík, mamka Mrška a jejich dva otesánci)

Čtvrtek 3. května

Dnes je našim poupátkům, našemu párečku vrhu D-Lu jeden týden. Obě štěňátka se mají čile k světu a parádně prospívají. Vzhledem k tomu, že mámin mléčný bar mají jen sami pro sebe, tak i pěkně kynou. :-) Maminka Mrška je také v pořádku, laktace se jí srovnala (měli jsme trochu problémy s přebytkem mléka) a je velice vzornou a čistotnou maminkou. Samozřejmě jsem dnes pořídila několik nových snímků našeho nového štěstíčka, natočila video a doplnila týdenní váhu. Vše najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh D-Lu.

naše poupátka Debbie-Lu a Darcy-Lu

obě DéLučka s maminkou Mrškou Držkou

Pondělí 30. dubna

Tento víkend jsme také vystavovali, tentokrát si udělala výlet do zahraničí naše mladá standardní fenka Špagetka. Jela přes Slovensko, Maďarsko až do dalekého Srbska, kde se konaly hned dvě mezinárodní výstavy. Ve městečku Kraljevo byla naše Špagetka opravdu veleúspěšná. Ve třídě mezitřídě si vyběhala známku výborná 1 s titulem CAC (čekatelství národního šampionátu), ke kterému dostala také svůj první titul CACIB (čekatelství mezinárodních šampionátů) a BOB (Vítěz plemene). Samozřejmě naše Špagínka nastoupila i do závěrečných soutěží, ze kterých nám přivezla náš úplně první mezinárodní titul BIG (Nejlepší jezevčík výstavy). V neděli o cca dvě stě kilometrů dál od Kraljeva ve městě Stara Pazova Špagetka skórovala obdobně, opět výborná 1, CAC, CACIB, BOB a II. BIG! Špagetka tímto splnila podmínky pro udělení srbského šampionátu. :-D :-P

Fajn Špageta z Čepínů

- CACIB Kraljevo 2018 - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG

- CACIB Stara Pazova 2018 - V1, CAC, CACIB, BOB, II. BIG

Neděle 29. dubna

Minulý víkend jsme opět vystavovali, tentokrát na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. V trpasličích jezevčících ve třídě mladých nastoupil náš mladičký pes Bonbon-Lu, který si vyběhal svojí další výbornou 2. Ve třídě mladých jsme měli zastoupení samozřejmě i mezi fenkami, kde si naše mladá fešanda Zrzka vyběhala v konkurenci dvou fenek svoje další třídové vítězství, známku výborná 1 a tentokrát i s titulem CAJC, ke kterému se stala ještě nejlepší fenou v plemeni BOS. Mezi dlouhosrstými standardními fenkami nás prezentovala ve třídě otevřené naše Špagetka. Ta si vyběhala také známku výborná 1, s tituly CAC a res. CACIB.

Fajn Špageta z Čepínů V1, CAC, res. CACIB

Bonbon-Lu Naše poupátko V2

Zrzka Naše poupátko V1, CAJC, BOS

Úterý 26. dubna

Po velice dlouhém a stresujícím čekání jsme se konečně dočkali narození našich poupátek vrhu D-Lu. Dnes v noci, za pět minut dvanáct, sedmdesátý den březosti, přišel na svět zdravý páreček štěňátek po tatínkovi Bredíkovi (Amber Piters Burg Bradford) a mamince Mršce Držce (Mrška Držka Naše poupátko). Mrška nám tentokrát dala opravdu zabrat a našimi nervy rozhodně nešetřila. Od termínu porodu nás šest dní napínala den ode dne jako struny a když už se konečně začalo schylovat k porodu, nechala nás v šílenství ještě posledních, velice dlouhých dvacet hodin!!! Ale jak se říká, kdo si počká, ten se dočká... S nervy v kýblu, s paní veterinářkou několikrát na telefonu se dnes během čtvrt hodinky narodila naše první letošní dvě poupátka. V jednu hodinu a třicet minut se vyklubal na svět červený pejsek, vážil 201 gramů a v jednu hodinu a čtyřicet pět minut přišla na svět červená fenka, která vážila 154 gramů. Ufff, díky bohu, jupí a hurá. Obě štěňátka jsou v pořádku a mají se čile k světu. Během dne dokonce dostala už i svá jména od svých budoucích majitelů. Pejsek se bude jmenovat Darcy-Lu a fenečka Debbie-Lu. Štěňátka mají samozřejmě také již svojí stránku, kde najdete veškeré informace nejen o nich, ale také o rodičích. První fotečky mrňousků se také již stihly a velice povedly, samozřejmě budou přibývat také váhy a časem i nějaká ta videa. Vše najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh D-Lu. Děkuji za pozornost a především děkuji všem, kteří byli celou dobu v tom našem stresu s námi.

Debbie-Lu, Mrška s D-Lu miminky a Darcy-Lu

Středa 18. dubna

Dorazila k nám pošta a náš standardní fešák Prestige Dagi Dog, alias Šéfík má zase o pár šampionátů víc. :-) Nejcennější je pro nás mezinárodní šampion krásy C.I.B. (Champion International de Beauté), kterým se Šéfík dostal na vrchol své výstavní kariéry. :-P Samozřejmě z Polského a Německého šampionátu máme také velikou radost. :-D

   

  

  

Prestige Dagi Dog alias Šéfík - C.I.B, Polský šampion, Německý šampion

Úterý 17. dubna

Máme nakryto! :-) Svatba naší madam Sirény a mistra světa amoleta Xichtíka proběhla ve dnech dvanáctého, až šestnáctého dubna. Pokud se tedy povede vše tak jak má, můžeme okolo desátého června očekávat vrh E-Lu. Fotky našeho velice romantického páru najdete zde, podrobnější informace o rodičích a výpočet průběhu březosti najdete v sekci Štěňátka.

  

budoucí rodiče vrhu E-Lu Sirča a Xichtík

Neděle 15. dubna

Moje srdce, můj klenot, můj chov, to je Zambi-Ma z Debry, která dnes oslavila své jedenácté narozeniny. Oslava se nesla v duchu nostalgie, aportováním a hrátky, které Zambi již od štěněčího věku miluje a den co den vyžaduje. Všechno nejlepší má zlatá krásko, moje inteligentní zakladatelko chovu, náš nejcennější, velevážený poklade!!! Všechny fotky z dneška zde.

        

      Zambi-Ma z Debry     

Středa 11. dubna

Naše mladé holky, naše poupátka Zrzka s Brendou se o víkendu zúčastnily s mojí kamarádkou Kristýnkou Národní výstavy psů, která se konala v daleké Ostravě. Tentokrát titul vybojovala jen Kristýnky Brenda, která si ve třídě mladých vyběhala známku výborná 1 s tituly CAJC a BOJ. Zrzka bohužel vystavování se bez paničky tak trochu bojkotovala a Kristýnku zlobila. V kruhu nechtěla pořádně chodit, své tři konkurentky ve třídě mladých sice porazila, odnesla si známku výborná 1, ale bohužel titul už od přísného pana rozhodčího nedostala. Týnko, moc děkuji, nejen za Zrzku, ale také především za Brendu a gratuluji!!!

     

Brenda Naše poupátko - V1, CAJC, BOJ

Zrzka Naše poupátko - V1

Pátek 6. dubna

Na konci měsíce února se v západočeském Holýšově konala již tradičně klubová výstava, přesněji Speciální výstava jezevčíků. Na Holýšovské klubovky jezdíme každý rok, tak to by bylo, kdybychom letos chyběli. :-) Svojí výstavní premiéru zde zahájil náš mladičký trpasličí pes Bonbon-Lu, který si ve třídě mladých v konkurenci čtyř psů vyběhal svou první výbornou. Jelikož byl na výstavě nejmladší, devět měsíců a pár dnů, dozvěděli jsme se, že Bonbonkův čas ještě přijde, ale že musíme dát přednost starším jedincům. Každopádně se známkou výborná 3 a samými superlativy v posudku jsem tak nějak počítala a byla více než spokojená.

naše poupátko Bonbon-Lu výborná 3

Dále jsme se vezli speciální výstavou už jako po másle. Mezi trpasličími kluky nastoupil se svým páníčkem ve třídě otevřené Terry Naše poupátko, který si vyběhal známku výborná 1 a titul CAC. Děkujeme a moc gratulujeme! Výstavní premiéru zde zahájila také naše trpasličí princezna Zrzka. Ta si ve třídě mladých v konkurenci tří fen vyběhala známku výbornou 1 s titulem CAJC. U Zrzky jsem úspěch tak trochu čekala, je to opravdu velice povedená krásná mladá dáma a po nastoupení všech fenek do třídy mladých bylo vidět, že se konkurence opravdu bát nemusíme. I paní rozhodčí řekla, že nemá cenu nás v kruhu dlouho trápit, že je jednoznačně rozhodnuto.

naše poupátko Zrzka výborná 1, CAJC

Ve třídě otevřené v konkurenci tří fen zase excelovala Zrzky maminka, trpasličí madam Siréna. Ta si vyběhala známku výborná 1 a titul CAC. Tímto si splnila výstavní podmínky pro udělení titulu Český šampion. :-)

naše poupátko Siréna výborná 1, CAC

V zástupcích králičích jezevčíků jsme měli ve třídě mladých sestřičku Bonbonka Brendu, která nám se svou paničkou udělala také moc velikou radost. Holky si totiž vyběhaly známku výborná 1 a tituly CAJC a BOJ. Děkujeme a taktéž gratulujeme. Nu a třešničkou na dortu byla jízda naší mladé, ztřeštěné standardní fenky Fajn Špagety z Čepínů, která si v konkurenci devíti fen na speciální výstavě vyběhala známku výborná 1 s tituly CAC a Vítěz specíální výstavy. :-D

Fajn Špageta z Čepínů výborná 1, CAC, Vítěz speciální výstavy

Konkurence byla letos veliká, o to víc nás těší, že se všem našim zúčastněným poupátkům tak parádně dařilo. :-D :-P :-O

Bonbon-Lu Naše poupátko - výborný 3

Terry Naše poupátko - výborný 1, CAC

Zrzka Naše poupátko - výborný 1, CAJC

Siréna Naše poupátko - výborná 1, CAC

Brenda Naše poupátko - výborná 1, CAJC, BOJ

Fajn Špageta z Čepínů - výborná 1, CAC, Vítěz speciální výstavy

Úterý 3. dubna

Čas letí jako blázen a já opět nestíhám s aktualizacemi. Osmnáctého března oslavila své čtvrté narozeniny naše poupátka Mrška Držka, Meloun, Monty, Miya a Marilyn, ve stejný den slavila své první narozeniny také naše poupátka Zrzečka, Zrzka, Zip Zoom a Zulika Zafira. Aby toho nebylo málo, ve stejný den v měsíci březnu, tentokrát třicátého slavila své páté narozeniny naše poupátka Ibbi Filip a Iris Molly, společně s prvními narozeninami Antonína-Lu, Amálky-Lu a Aloise-Lu. Všem našim březnovým oslavenečkům dodatečně přejeme hlavně hodně zdraví,  štěstí a pohody i do dalších let a zdravíme nejen je, ale také celé jejich skvělé rodiny. :-)

naše poupátka vrhu M

naše poupátka vrhu Z

  

naše poupátka vrhu I a A-Lu

Úterý 27. února

Uran Uličník Naše poupátko slavil čtvrtého února své druhé narozeniny, sedmého února oslavila své šesté narozeniny naše poupátka Gazík, Godie, Grace a Gala Berry, desátého února slavila své deváté narozeniny naše nejstarší poupátka Alfa, Art, Afra a Alf, šestnáctého února oslavila své osmé narozeniny naše poupátka Benjie, Brok, Beta Bubienka a Bax, čtyřiadvacátého února slavila své třetí narozeniny naše poupátka Rafík a Raketka, nu a dnes sedmadvacátého února oslavila své třetí narozeniny naše poupátka Siréna, Sofie, Sep a Sam. Všem našim psím dětičkám přejeme hodně štěstí, hlavně hodně zdraví, také hromadu lásky i do dalších let a pozdravujeme nejen je, ale i celé jejich báječné rodiny.

     

naše poupátka vrhu U, G a A

  

naše poupátka vrhu B a R

naše poupátka vrhu S

Neděle 18. února

Byla u nás svatba Bredíka a Mršky Držky!!! Svatba to byla veliká, převeliká. :-) Řádilo se jak se patří, začalo to začátkem týdne velkými fóry a prudkým odmítáním, uprostřed týdne už se trochu laškovalo a ke konci týdne to skončilo bláznivou provokací a óóóbrovskou láááskou. Shrnuto, podtrženo, snad se rodiče pečlivě snažili a my můžeme okolo dvacátého dubna očekávat narození našich prvních letošních poupátek vrhu D-Lu. :-) Více info o rodičích a výpočet průběhu březosti najdete v sekci Štěňátka. Všechny fotky ze svatby Mršky a Bredíka najdete tady

  

Amber Piters-Burg Bradford x Mrška Držka Naše poupátko

Pondělí 5. února

Okolo Vánoc a po Novém roce jsme neměli tolik času na aktualizace a tak tady mám takovou menší smršť výstav, kterých jsme se zúčastnili s naším panem vedoucím Šéfíkem. Druhého s třetího prosince minulého roku to byly dvě mezinárodní výstavy v Rakouském Welsu, odkud si Šéfíček dovez dvakrát známku výborná a tituly CACA s CACIBem. O týden později devátého a desátého prosince si Šéfík vyběhal na národní a mezinárodní výstavě v německém Kasselu 2x výbornou s dvěma res. VDH CACy. Nu a po novém roce dovršil náš pan vedoucí svou výstavní kariéru v německém Norimberku na mezinárodní výstavě, odkud si dovezl opět známku výbornou s titulem VDH CAC. Tímto si Šéfík splnil poslední podmínky k udělení Rakouského a Německého šampióna. :-)

Prestige Dagi Dog alias Šéfík

5x výborný, CACA, CACIB, 2x res. VDH-CAC, VDH CAC

Pátek 2. února

Dva měsíce utekly jako voda a my jsme si domů přivezli miminko. Není to miminko jen tak ledajaké, je to pejsek, jezevčík dlouhosrstý standard, jmenuje se Hubert a je to synáček našeho pana vedoucího Šéfíka. Hubi je pejsek z prvního vrhu, který po Šéfíčkovi na světě je a má ještě další čtyři sourozence, dva pejsky a dvě fenečky.  Hubert je krásný, velice přátelský a tááák miloučký. Užíváme si ho, jak jen to jde, jelikož nám nejspíš již brzy  odcestuje do své nové rodiny. Všechny fotky tohoto rozkošného batolete najdete tady. :-)

    

Hubert z Čepínů

otec: Prestige Dagi Dog, alias Šéfík

matka: Elis z Čepínů

Středa 31. ledna

V prvním měsíci tohoto roku oslavila naše poupátka vrhu Q, dvojčátka Quany a Quido své třetí narozeniny a naše poupátka, paterčátka vrhu T, Terry Tami Ami, Týna, Terezka a Talia své narozeniny druhé. Přejeme všem našim lednovým dětičkám všechno jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví a štěstí do dalších let a zdravíme nejen je, ale i jejich celé rodiny. :-)

  

naše poupátka vrhu Q a T

TOPlist