aktualizováno: 12.08.2018 22:26:56

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí a standardní

Mrška Držka - chovná trpasličí fena

Všechny naše jezevčíky krmíme přirozenou čerstvou stravou. Na stránkách baron.cz nakupujeme doplňky k této výživě. Nákupem uskutečněným přes tento odkaz podpoříte naší CHS. Děkujeme. overenaadresa.comPrelozit tuto stranku do anglictinyPrelozit tuto stranku do nemcinyPrelozit tuto stranku do francouzstinyPrelozit tuto stranku do cinstinyPrelozit tuto stranku do cestinyPrelozit tuto stranku do portugalstinyPrelozit tuto stranku do italstinyPrelozit tuto stranku do spanelstinyPrekladac zdarmaPrelozit tuto stranku do hinduistinyPrelozit tuto stranku do arabstinyPrelozit tuto stranku do rectinyPrelozit tuto stranku do polstinyPrelozit tuto stranku do bulharstinyPrelozit tuto stranku do chorvactinyPrelozit tuto stranku do rumunstinyPrelozit tuto stranku do rustinyPrelozit tuto stranku do svedstinyPrelozit tuto stranku do danstinyPrelozit tuto stranku do holandstinyPrelozit tuto stranku do norstinyPrelozit tuto stranku do finstinyPrelozit tuto stranku do korejstinyPrelozit tuto stranku do japonstinyPrelozit tuto stranku do nemciny
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa Výborný 1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Mrška Držka Naše poupátko

Zvaná: Mrška, Držka, Bojar

chovná trpasličí fena

výborná, II. místo nejlepší dorost (OV), 3x Vítěz třídy, CAJC, 3x CAC, res. CAC, res. CACIB

Český šampión, Národní vítěz, 2x Vítěz třídy, Oblastní vítěz, Krajský vítěz

ZV II.c

 

Údaje

Jezevčík trpasličí dlouhosrstý, červená fena s příměsí černé, narozena 18. 3. 2014, otec: Skamandros Sorbon Anamsunamon, matka: Delta Naše poupátko

Charakter

Mrška Držka, jméno sedí jako vyšité.

Tohle zvíře, to je zkrátka zlobič. Mrška je mrštná a super rychlá. Jako lasička. Všude se protáhle, všude vyskočí a nic před ní neschováte, vlastně se ani sami před ní neschováte. Bude Vás otravovat do nekonečna. Prostě Bubu line, jak říká spousta našich majitelů, ale u Mršky bych řekla Bubu linie s přídavným bonusem - na pérkách. :-) Když se u nás na návštěvě posadíte, bude Vám Mrška neustále skákat do klína, pokud jí nebudete kontrolovat, vyleze Vám až na rameno, nebo na hlavu. Je schopná Vám skočit ze země až do náruče, nebo na záda a vůbec jí neodradí, že jí zrovna nechytíte. Prostě spadne a v zápětí to bude zkoušet zas a znova, dokud Vás nezdolá. :-) Prostě Mrška je neskutečně mazlivá a bude každého člověka otravovat do nekonečna a do nekonečna se bude vtírat do jeho rukou. Za každé pomazlení a pohlazení je nejšťastnějším a nejvděčnějším psem pod sluncem. Bojar kdyby mohl, bude se mazlit dvacet čtyři hodin denně. :-) Znamená to, že jakmile jí pochováte, už se jí nezbavíte, naše návštěvy by mohly vyprávět.

Stejně tak jako její mamka Delta je Mrška dobrák od kosti, neoplývá žádnou ostrostí, ve smečce neřeší žádné své místo, každému raději ustoupí, nepouští se do žádných šarvátek, jediné co jí zajímá jsou hrátky, mazlení se a starostlivost o druhé, ať už jde o naše veterány, dospěláky, dospívající, nebo štěňátka. O lidech ani nemluvě. miluje všechny od nula do sta let. :-) Co se rodičovství týče je Mrška taktéž jako všechny naše fenky perfektní starostlivou maminkou až do odchodu svých dětiček do nových domovů.

Po pracovní stránce je Mrška velice šikovná, co se myslivecké kynologie týče, perfektně pracuje na naháňkách, výborně honí zvěř, perfektně se vrací a mě osobně se s Mrškou velice dobře pracuje, obzvláště od doby, kdy dospěla. Mršce stačí opravdu málo, aby pochopila, co po ní chcete. Moc rychle se učí všem užitečným, ale i méně užitečným věcem. I když Mrška není pes exteríérově podle mého gusta, povahově je to má nenahraditelná pašanda, která je v naší smečce opravdu velice vyjímečným jedincem. Mrška Držka je zkrátka tak trochu jiná.

image

TOPlist