aktualizováno: 10.07.2019 23:09:10

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí a standardní

Novinky

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Pátek 5. července

Běžně nejsem vůbec vychloubačný člověk, ale ono to zkrátka jinak nejde, když vám po světě běhají tak úžasné čtyřnohé dětičky. :-) Brenda Naše poupátko, dvouletá králičí fenka, Česká a Ruská junior šampiónka, držitelka titulů 9x CAJC, 9x BOJ, 2x CAC, 2x BOB, BOS, II. BIG, III. BIG, II. JBIG, III. JBIS, Vítěz třídy, Klubový vítěz mladých je letošním rokem chovnou fenou! Nově uchovněným trpasličím psem je také její bratr Český junior šampion Bonbon-Lu Naše poupátko, držitel titulů 2x CAJC, 2x BOJ, 3x CAC, CAC ČMKU, CACIB, 2x BOB a Vítěz Prahy 2018. Třetí chovný jedinec je sestra naší veleúspěšné madam Zrzky trpasličí Zrzečka, alias Zita. Kam nemohla Zrzka, tam jsme nasadili Zrzečku, která se pyšní tituly CAJC, 5x CAC, 2x res CAC, 2x CACIB, res. CACIB, 3x BOS, 2x CWC, BOB a III. BIG. Nutno zmínit že těchto pár titulů naše poupátka vyběhala v loňském roce pouze na několika nezkorumpovaných výstavách, a že konkurence byla veliká o tom žádná. Okolo padesáti jedinců v plemeni, kolikrát téměř deset psisek ve třídě a naše dětičky odjížděli jako ty nejkrásnější, což zahřeje na srdci. Velikým překvapením je pro nás strejda Mirek, majitel Zrzečky. Kynologií nepolíben, myslivosti nezasvěcen, a aniž by se poradil, či zmínil vyrazil si jen tak po dvou konzultacích s majitelkou naší Capky s Quidem na zkoušky vloh. Ty moji miláčkové zvládli ve III. ceně s počtem bodů 122 a na poslední výstavě nedávno v Polsku společně se Zituškou stál na bedně s tituly CWC, Nejlepší dospělá fena, BOB a III. BIG!!! Klobouk dolů. Všem majitelům našich poupátek moc děkujeme za spolupráci a prezentaci našich dětiček, gratulujeme, posíláme čenichovky a moc se radujeme.

    

JCH Brenda Naše poupátko, Zrzečka Naše poupátko a JCH Bonbon-Lu Naše poupátko

A ještě jednou červeňáček, úžasňáček Bonbonek :-)

Čtvrtek 4. července

V červnu oslavila deváté narozeniny naše poupátka vrhu C, třetí narozeniny naše poupátka vrhu W, osm let bylo našim poupátkům vrhu E, pět let našim poupátkům vrhu P, krásný jeden rok slavila naše poupátka vrhu E-Lu a vrhu C-Lu byly dva roky. Všem naši červnovým oslavencům přejeme všechno jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví a štěstí.

 

naše poupátka vrhu C a W

  

naše poupátka vrhu E-Lu a C-Lu

   

naše poupátka vrhu g :-)

Středa 3. července

Máme zaděláno na vrh J-Lu! V pondělí jsem v brzkých ranních hodinách vyrazila s naší nevěstou Mrškou Držkou napříč Českou republikou za ženichem až do dalekého Přerova. Vzhledem k tomu, že bych ráda posílila naši chovatelskou základnu a na posílení Bredíkem je z mého pohledu ještě čas, musela jsem najít pro naši uskákanou cácorku, poslední použitelnou fenku z rodu BubuXichťulínovců jiného ženicha. Po hodně dlouhém, náročném, až bolestivém rozmýšlení :-) mě nakonec mé srdce zavedlo do chovatelské stanice Judring, kde jsem našla z mého pohledu vhodného pejska Henka. Henk je čistě červený pejsek, typově náš mistr světa amoleta Xichtík, což bylo asi rozhodující. Tento malý, trpasličí klučík, velice pěkné kostry, vynikající mechaniky pohybu a krásné jezevčí hlavy, kterou v naší chovatelské stanici tolik poptáváte mě velice zaujal taktéž svojí přátelskou povahou a vedením v myslivecké praxi. Shrnuto podtrženo, doufám, že se zadaří a že můžeme přibližně za dva měsíce očekávat v naší chovatelské stanici štěňátka, vyhovující nejen mým představám, ale především představám našich budoucích majitelů. Držte tlapky přátelé ať nám vyjdou taková krásná  trpasličí štěňátka jezevčíků, která se v naší republice odchovávala před deseti lety. Všechny fotky z krytí najdete zde.

 

    

Mrška Držka Naše poupátko a její ženich Henk Judring :-)

Úterý 2. července

Našim poupátkům vrhu Ch-Lu a I-Lu byly tři týdny. Všechna štěňátka mají již pěkně otevřená očka a začínají se pomalu a jistě batolit. Fotky doplňuji dle času, ale poctivě každý týden. Trpasličí cháčka můžete omrknou v sekci Odchovy 2017/2025Vrh Ch-Lu a ochrápaná standardní Íčka sekci Odchovy 2017/2025 Vrh I-Lu.

   

trpasličí trojčátka vrhu Ch-Lu a standardní čtyřčátka vrhu I-Lu

Neděle 16. června

V květnu oslavila naše poupátka vrhu N a O své páté narozeniny, šesté narozeniny měla naše poupátka vrhu J, vrhu B-Lu byly dva roky, tři roky měl vrh V, Hannah oslavila krásných sedm let a své třetí narozeni oslavila také naše novopečená maminka Špagetka. Všem zmíněným oslavencům přejeme dodatečně všechno jen to nejlepší, především hodně zdravíčka a štěstíčka!

   

naše poupátka vrhu N a O

   

naše poupátka vrhu J a B-Lu

   

naše poupátka vrhu V a Hannah

Fajn Špageta z Čepínů - 3 roky

Sobota 15. června

Dnes je našim poupátkům vrhu Ch-Lu jeden týden. Všechna štěňátka jsou v pořádku a pěkně přibývají na váze. Maminka Zrzečka je také v pohodě, měli jsme po porodu trochu problémy s přebytkem mléka, ale nabídka se pěkně vyrovnala poptávce a tak je již vše v nejlepším pořádku. Všechna miminka mají nové fotky ve svých galeriích, prohlídnou si je můžete v sekci Odchovy 2017/2025Vrh Ch-Lu.

Naše poupátka vrhu Ch-Lu - 3. týden (1. fenka, pejsek, 2. fenka)

Čtvrtek 13. června

61. den březosti z úterý na středu přišla na svět naše poupátka vrhu I-Lu!!! Ještě v sedm hodin večer ležela naše nastávající maminka Špagetka v klidu na zahradě a odpočívala. Celý den na ní blížící se porod nebyl vůbec znát, odpoledne se ještě pěkně nabaštila a tak jsem jí nevěnovala tolik pozornosti. Odešla jsem tedy domů, obstarala jsem naše lidská mláďátka, poté domácnost, a až když jsem v deset hodin večer šla svolávat všechna psiska všimla jsem si, že mi Špagetka chybí. Začala tedy rychlá pátrací akce po celé zahradě, která skončila úspěšným nalezením kompletně zaprášené Špagety. Ta si pod rozestavěnou kolnou v hlíně vyhrabávala slušnou noru, tak si asi všichni dokážete představit, jak vypadala. :-) Po důkladném oprášení a otření hliněné nastávající matky jsem jí přenesla domů, kde jsem zjistila, že je porod rozjetý již na plné obrátky. V cuku letu jsme tedy s naší babičkou připravili porodnici a ve 22:50 hod. jsme na svět přivítali naše ouplně první standardní štěňátko, červeného pejska, který vážil 164 gramů. Skoro za hodinu ve 23:40 hod. se narodil druhý červený pejsek a vážil 169 gramů. Po půl noci jsme se také dočkali fenečky, překrásné, červené, dlouhé jako týden před výplatou, malé paní Šéfové, která přišla na svět ve 00:20 hod. a vážila 212 gramů. Nu a o dvacet minut později jsme nakonec uvítali i poslední, čtvrté štěňátko našeho prvního standardního vrhu, třetího červeného pejska, který vážil 182 gramů. Špagetka nám jako prvorodička připravila velice krásné překvapení, její porod proběhl velmi rychle, hladce a co je nejdůležitější, všechna štěňátka i samotná maminka jsou v pořádku a oplývají spokojeností. V sekci Odchovy 2017/2025 Vrh I-Lu se o tom můžete přesvědčit na fotkách a ve videích.

Naše první standardní poupátka vrhu I-Lu ze spojení taťky Šéfíka s mamkou Špagetkou :-)

Neděle 9. června

A je to tady, včera ve večerních hodinách jsme velice hladce přivítali na svět naše poupátka vrhu Ch-Lu ze spojení mistra světa amoleta Xichtíka s nejkrásnější madam celé zeměkoule Zrzkou. :-) Blížící se porod naše Zrzečka začala signalizovat již v odpoledních hodinách občasným pofňukáváním, brzy na to se dostavily stahy a v osmnáct hodin a dvacet minut vyklouzla na svět červená fenka, vážící 172 gramů. V devatenáct hodin se nám na svět vyklubal červený pejsek, který vážil 177 gramů a ve dvacet hodin a deset minut na svět přišlo poslední štěňátko tohoto vrhu, červená fenečka a ta vážila 165 gramů. Všechna štěňátka jsou v pořádku, dnes nám již pěkně přibrala na váze, maminka Zrzečka je také v pořádku, pěkně baští a o svá miminka se prvotřídně stará. Informace o našem novopečeném vrhu a první fotky štěňátek včetně videa najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh Ch-Lu. Všechna štěňátka z tohoto spojení jsou již rezervovaná.

Naše poupátka vrhu Ch-Lu se svojí maminkou Zrzkou

Úterý 16. dubna

Hokus pokus číšlo dvě! Máme podruhé zaděláno na náš první vrh dlouhosrstých standardních jezevčíků. Tentokrát máme za sebou spermiogram, vyšetření hladiny progesteronu, zkrátka vše, aby nám to klaplo. :-P Pokud se tedy vydaří, tak jak bychom si přáli, můžeme v polovině měsíce června očekávat narození našich poupátek vrhu A ze spojení Šéfíka se Špagetkou. Více informací o těchto rodičích najdete v sekci Štěňátka.

      

budoucí rodiče vrhu A, Šéfík (Prestige Dagi Dog) a Špagetka (Fajn Špageta z Čepínů) :-D

Pondělí 15. dubna

Co napsat dnes? Dvanáct let společného života, úspěchy, štěstí, láska, kus mého srdce. Zambi-Ma z Debry. Doufám, že této mojí postarší dámě její elán stálého mláděte, toho mého prvního malého štěňátka vydrží ještě alespoň pár let. Vše jen to nej ty moje všechno, základe můj!!!​

  

            Zambi-Ma z Debry - 12 let           

Úterý 9. dubna

S překvapením oznamujeme že máme zaděláno na vrh Ch-Lu, štěňátka dlouhosrstých trpasličích/králičích jezevčíků ze spojení Zrzka Naše poupátko + Xichtík z Nedošínského háje. Původně bylo toto opakované spojení utajováno a plánováno až na podzim letošního roku, ale nakonec jsme se přece jen rozhodli pro atraktivní jarňata. Pokud se tedy povede tak jak má, můžeme v polovině měsíce června očekávat narození našich poupátek vrhu Ch-Lu. Více informací naleznete v sekci Štěňátka.

      

Xichtík z Nedošínského háje + Zrzka Naše poupátko

Sobota 30. března

Osmnáctého března oslavila své páté narozeniny naše poupátka vrhu M, své druhé narozeniny naše poupátka vrhu Z. Dnes je šest let našim poupátkům vrhu I a dva roky jsou také našim poupátkům vrhu A-Lu. Přejeme tedy našim březnovým oslavencům všechno jen to nejlepší k narozeninám, hlavně hodně zdraví, které ať štěstí doprovází. :-*

      

naše poupátka vrhu M

      

naše poupátka vrhu Z

  

naše poupátka vrhu I a vrhu A-Lu

Úterý 5. března

V měsíci únoru oslavila své sedmé narozeniny naše poupátka vrhu G, své třetí narozeniny slavil také Uran Uličník, náš nejstarší vrh A oslavil své již desáté narozeniny, vrh B deváté a vrh R s vrhem S čtvrté. Všem našim únorovým poupátkům přejeme hlavně hodně zdraví a štěstí do dalších let!!!

  

naše poupátka vrhu G a Uran Uličník

 

naše poupátka vrhu A a B

  

naše poupátka vrhu R a S

Čtvrtek 28. února

V neděli jsme se konečně dočkali narození štěňátka vrhu H-Lu. Vzhledem k tomu, že na Siréně březost nebyla vůbec vidět, vyrazily jsme týden před termínem porodu na vyšetření sonem, které nám odhalilo, že čekáme jedináčka. O to víc jsme se báli rizikového porodu. Ke strachu nám nepřidalo ani Sirénčino pětidenní přenášení a nervózita u nás doma s každým dalším poklidným dnem sílila. V neděli ráno 59. den březosti již směřovaly naše myšlenky k vynucenému pondělnímu císařskému řezu. Naštěstí ve tři odpoledne se nám matka příroda konečně umoudřila a Siréna začala být neklidná. Porod našeho jedináčka nabral opravdu velice rychlý spád, s velice hladkým průběhem, který je snem každého chovatele a za necelé dvě hodiny v 16:50 Sirénka porodila krásnou zdravou fenečku červené barvy, která vážila 190 gramů a dostala jméno Hanny-Lu. Okouknout jí můžete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh H - Lu.

    

Naše novopečená maminka Sirča se svou princeznou Hanny :-)

Středa 13. ledna

První víkend v únoru se na Brněnském výstavišti konaly dvě mezinárodní výstavy psů a naše poupátka ani na jedné z nich opět nechyběla. Sobotní CACIBovku vysloveně převálcovala naše nejkrásnější a nejdokonalejší trpaslička Zrzka, která jen několik týdnů po odstavu štěňat je zpět ve skvělé formě a velice zaujala holandskou paní rozhodčí Wilmu Strijbos.V konkurenci dvaceti psů a fen v plemeni si ve třídě pracovní vyběhala známku výborná 1 s tituly CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOB (vítěz plemene) a v závěrečných soutěžích IV. BIG!!! Ani naší standardní fence Špagetce se na této sobotní výstavě nevedlo špatně, vítězem plemene se sice nestala, ale nej fenou v plemeni ano. Startovala taktéž ve třídě pracovní a vyběhala si známku výborná 1 s tituly CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOS!!! Pochlubit se musím také výstavní premiérou naší corginy Pajdy, která si v konkurenci tří fenek ve třídě mladých vyběhala známku výborná 1 s titulem CAJC a to i přes to, že je údajně tlustá :-D. Krmit jí tedy jako jezevčíky stylem co sežere, to sežere již nebudeme. :-P Na nedělní CACIBovku jsme bohužel už zůstat nemohli, ovšem zastoupení naší CHS jsme měli ve fence Zrzečce, která taktéž opět krásně zazářila a z výstavy odjížděla jako nej fena v plemeni se známkou výborná 1, s tituly CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOS!!! A aby toho nebylo málo, domů jsme si krom obrovské radosti, titulů, cen a našich nejkrásnějších psisek odváželi mimojiné také tři čerstvé šampionky. Dvě české a jednu ČMKU. :-P

MVP 2.2.2019 Brno

Zrzka Naše poupátko (JDT) - V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOB, IV.BIG

Pechen'ka s Zhukovki (WCP) - V1, CAJC

Fajn Špageta z Čepínů (JDS) - V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS

MVP 3.2.2019 Brno

Zrzečka Naše poupátko (JDT) - V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOS

   

naše novopečené žampiónky Zrzka se Špagetkou :-D :-) :-P

    

Čtvrtek 31. ledna

Dnes tady mám velice smutnou zprávu přátelé. :-( Minulý čtvrtek tragicky zahynula naše teprve pětiměsíční Flinta-Lu, alias Sofie, kterou jsme měli doma již pět dní na hlídání společně s naším poupátkem Vanilkou, alias Megie. Co se přesně stalo nevím, její bezvládné tělíčko jsem našla ležet na zahradě... Pitva prokázala roztržení jater, které mělo za následek rychlé vykrvácení. K takovému úrazu mohlo dojít hned několika způsoby, prudkým nárazem následkem divoké honičky, přišlápnutím, či naražením jíným psem, nebo přiskřípnutím. Bohužel vyloučit nemůžeme ani kousnutí, které je ovšem dost nepravděpodobné, jelikož jsme nenašli žádnou známku poranění kůže od zubů. Ať už se stalo cokoliv, Sofinku nám nic nevrátí, je pryč a s ní odešla i spousta radosti a nadějí pro náš chov. Je nám to moc líto, Sofinko, Flintičko naše, nikdy na tebe nezapomeneme, budeš nám moc chybět a nejenom nám, ale i tvým druhým majitelům. Měj tedy krásný život alespoň tam za duhovým mostem...

            

Flinta Naše poupátko 17.8.2018 - 24.1.2019

Čtvrtek 24. ledna

To nejlepší z prosince na konec... Druhého prosince 2018 se v Praze konala poslední Česká mezinárodní výstava psů a naše poupátka na ní opětovně bodovala!!! Zastupovali nás pouze dva naši odchovanci, devatenácti měsíční trpasličí pejsek Bonbon-Lu a  téměř dvouletá fenka Zrzečka, alias Zita, sestra naší veleúspěšné Zrzky. Jako první se mnou nastoupil do třídy mezitřídy náš mladičký kluk Bonbonek, se kterým jsem si v konkurenci tří psů vyběhala známku výborný 1 s titulem CAC, dále se nám podařilo porazit i ostatní dospělé vítěze ostatních tříd a ukořistili jsme i titul CACIB. Do třídy mezitřídy s konkurenčními dvěma fenkami nastoupila Zituška s tetou Monikou a stejně tak jako Bonbonek ukořistily holky známku výborná 1 s titulem CAC, ke kterému obdržely porážkou ostatních dospělých fen také titul CACIB. V závěrečném kruhu, kde jsme bojovali ještě s vítězi tříd mladých a veteránů, ukořistila Zituška titul BOS (nej fena v plemeni) a Bonbonek si vítězně odnášel titul BOB (vítěz plemene), čímž se stal také Vítězem Prahy!!! Konkurence byla převeliká, dostavilo se 36 přihlášených psů, někteří dokonce pod vedením rovnou několika rozhodčích z exteriéru. O to víc nás těší náš úspěch, moc gratulujeme majitelům těchto našich dvou skvostů a máme veeelikánskou radost!!! :-D :-P :-))) Mezi standardními jezevčíky byl přihlášený na tuto výstavu ještě náš pan vedoucí smečky Šéfík. Ten nám ovšem poslední dobou pěkně papá, takže trochu nakynul a můžeme být rádi za známku výborná 2 s tituly res. CAC a res. CACIB ze třídy šampionů, jelikož v naší republice, asi jako v jediné republice v Evropě standardní jezevčíky na místo měření obvodu hrudníku, stále ještě vážíme.

  

MVP Praha 2. 12. 2018

Bonbon-Lu Naše poupátko - V1, CAC, CACIB, BOB, Vítěz Prahy

Zrzečka Naše poupátko, alias Zita - V1, CAC, CACIB, BOS

Prestige Dagi Dog, alias Šéfík - V2, res. CAC, res. CACIB

Středa 16. ledna

Druhý víkend v prosinci 2018 získal v rakouském Welsu náš standardní pes, vedoucí naší smečky Šéfík poslední dva tituly CACA, které potřeboval ke splnění podmínky přiznání titulu Rakouský šampion. Aby toho nevezl domů málo, vyběhal si ještě v konkurenci v sobotu 8.12. tituly CACIB a BOB, v neděli pak res. CACIB. Na tuto výstavu jsem bohužel našeho pana vedoucího doprovázet nemohla, a tak bych chtěla ještě jednou moc poděkovat tetě Monče se strejdou Mirkem za veškerou péči s tímto naším pašákem spojenou.

8.12.2018 IHA Wels - V1, CACA, CACIB, BOB

9.12. 2018 IHA Wels - V1, CACA, res. CACIB

Těmito výstavami náš pan Šéf ukončil svoji výstavní kariéru a ve svých čtyřech letech se může pyšnit těmito šampionáty: Mezinárodní šampion krásy, Mezinárodní výstavní šampion, Český šampion, Slovenský šampion, Německý šampion, Rakouský šampion, Polský šampion, Chorvatský šampion, Šampion Černé Hory, Grand šampion Černé Hory, Balkánský šampion, Šampion Jadranu, Šampion Středozemí, Šampion Bosny a Hercegoviny, Šampion Srbské republiky, WUT Šampion.

Středa 16. ledna

Osmého prosince jsme si vyrazili na naší poslední chotíkovskou naháňku v roce 2018. V prvních dvou lečích nás při vyhánění zvěře doprovázely fenky Siréna, Mrška Držka a Špageta. Terén byl náročný, ovšem holky se činily a v každé leči se jim podařilo vyhnat několik kusů jelení zvěře. Velice mě překvapila práce naší téměř pětileté Mršky, která věděla naprosto přesně, jak se má na naháňce ostřílený mazák pes chovat. Za vyhnanou zvěří se nepouštěla příliš daleko, vracela se velice rychle zpět, a automaticky ihned pokračovala v nahánění směrem kupředu s parádním nasazením. Svým opakovaným hlášením stahovala zpátky i Sirénu se Špagínou a já jsem tak měla všechny holky stále pod kontrolou.

Mrška Držka, Siréna a Špageta

Po několika hodinách lítání po lese nás čekala přestávka na svačinu a tak jsem ji na místo pečení buřta využila k cestě domů, abych vzala alespoň na chvilku do lesa také naše důchodce Zambi s Xichtíkem, kteří jsou vždy šťastní, že si na stará kolena užijí alespoň trochu té své, tolik oblíbené práce. Přesto, že naši dva senioři nejsou po vypuštění do leče vůbec vidět, tak jsou velice dobře slyšet, a když zrovna nejsou ani slyšet, tak velice dobře vím, že se o ně bát nemusím. :-) Na této naháňce kolegové myslivci neulovili nic, ani naší lištičku Pajdu, kterou jsem vzala do lesa společně s našimi seniory. Za prvé jsem chtěla, aby se také alespoň trochu vyvenčila a za druhé byla pro ní tato naháňka skvělou přípravou na Silvestra, který ji pak o pár týdnů později nikterak nezaskočil. Všechny fotky z naháňky najdete tady.

Xichtík, Mrška Držka, Špageta, Siréna, Zambi a Pajda

Úterý 15. ledna

Dnes oslavila své třetí narozeniny naše paterčátka vrhu T, fenky Terezka, Talia, Týna, Tami Ami s pejskem Terrym a dvanáctého ledna oslavovala své čtvrté narozeniny naše poupátka vrhu Q, fenka Quany s pejskem Quidem. Všem našim lednovým oslavencům přejeme do dalších let především hodně zdraví, které ať štěstí doprovází a posíláme čenichovky z jejich rodného Štěníkova. :-)

  

      naše poupátka vrhu T a Q

Sobota 12. ledna

Už i poslední štěňátko, jediná fenečka z vrhu G-Lu Griotka nám odešla do svého nového domova. Tato krásná, drobounká holčička bude bydlet v Hviezdoslavově a krom její lidské rodiny jí bude dělat společnost dvouletá fenka Jack russell teriéra Baileys. Griuško přejeme tobě i celé tvé nové rodině mnoho krásných společných zážitků, zdravím ať jen oplýváš a nikterak nestrádáš.

Griotka-Lu se svou novou rodinou

Sobota 12. ledna

Dnes jsme uvítali velice milou návštěvu. Pro posledního pejska z vrhu G-Lu Gregorka si dnes do Chotíkova přijela krásná babička, maminka majitelů našich poupátek Von Křemílka s Vochomůrkou, kteří ji samozřejmě doprovázeli na cestě pro nového člena rodiny. Gregorek bude bydlet se svou novou paničkou v Praze a s oběma kluky se prý bude často navštěvovat. Gregorku, přejeme tobě i tvé nové paničce především hodně zdravých společně prožitých let, hromadu radosti a jen minimální starosti. My moc děkujeme majitelům Křemdy s Vochomůrou za dárečky nejen pro naše čtyřnohé členy rodiny, moc rádi jsme Vás viděli a doufáme, že se setkáme na některé té kynologické akcičce, nebo třeba letošním srazu poupátek.

  

Gregor-Lu se svou novou paničkou a majitelé Křemdy s Vochomůrkou s oběma kluky a Xichtíkem

Pátek 11. ledna

V polovině měsíce listopadu 2018 jsem si splnila jeden ze svých dalších snů. Po dlouholetém rozhodování, okukování a studování plemene Welsch corgi pembroke jsem narazila v ruské Moskvě na osmiměsíční fenečku tohoto úžasného a krásného ovčáckého plemene Pechen'ku s Zhukovki, neboli Sušenku, ale také Pajdu. Na první pohled jsem se do ní zamilovala a bylo mi jasné, že musí být moje. S kamarádkou jsme tedy okamžitě reagovali na nabídku, vyřídili rezervaci Pajdy, letenky, vízum, vystavení exportního průkazu původu a ostatní náležitosti důležité k transportu Sušenky do České republiky a než by řekl švec, byla má další láska doma. 

   

Reakce našich jitrnic na nového, tak trochu jiného člena naší rodiny byla velice různorodá. :-D Univerzálka Zambi byla uražená více než týden, moc se s námi nebavila, maximálně si jen stěžovala a hlídala si své poklady od žrádla, až po hračky. Siréna se Zrzkou, naše dvě dominantní fenky dělaly hrozně důležité, povrchně Pajdu několik dní sledovaly a ukazovaly jí, kdo je tady pánem. Úsměvná byla reakce našich standardních jezevčíků, vedoucího psa naší smečky Šéfíka a naší střelené Špagetky. Ty první den měli ze Sušenky hrůzu a schovávali se neustále do boudy, ze které jen po chvilkách zvědavě vykukovali, aby zjistili, kde se to nové psí monstrum zrovna pohybuje. Ovšem už druhý den to byli právě oba dva standardi, kteří si se Sušenkou začali jako první hrát. Nejlepší reakce na Pajdu byla Bubušandy a Mršky Držky, ty se totiž tvářily jakoby ani nepostřehly, že je doma nějaký nový pes jiného plemene, nu a mistr světa amoleta Xichtík byl taky dobrý. Ten ihned začal studovat novou, velice zajímavou  ženskou ve svém harému a choval se k ní více než přátelsky. :-D Gang naší babičky ve složení Alfa, Delta a Emča měl ze Sůši vítr skoro měsíc, ale moc se spolu nevídali, takže seznamování těmto třem holčinám trvalo trochu déle, což je vcelku pochopitelné. Já bych touto cestou chtěla ještě jednou moc poděkovat kamarádce Kláře, bez které bych Pajdu neměla, jelikož nejen že mi jí našla, ale také pro ni letěla, a vyřídila veškeré náležitosti týkající se transportu. Dále bych také chtěla poděkovat své rodině, která nejen že mne v mém koníčku a v lásce ke psům toleruje, ale také mne podporuje, namísto toho, aby nadávali. :-D Díky moc moji nejbližší, moje dětičky, moje maminko a můj nejdražší. :-*

    

A jaká je corgi? Je to něco jiného než jezevčík, je to závislák na jednom majiteli, zkrátka ovčácké plemeno. Ostrý hlídač, milující svoji rodinu, k dětem mírumilovná, k cizím lidem přistupující s respektem a opatrností. Na procházkách šok, vypustí se psi z vodítka, jezevčíci zmizí, Pajda se drží nedaleko, shání jezevce do stáda, neustále hlídá jejich vzdálenost. Je velice mazaná a je s ní vážně sranda, úsměv na tváři nám vytváří minimálně dvakrát denně svými kousky a výmysly, jelikož je to koumák prvního stupně. Je prostě skvělá, i když to není jezevčík, je to dokonalý tvor a velice zajímavé plemeno, které jak se o něm píše si musí zamilovat každý, a určitě jeden corgi nestačí. Ovšem to už známe od jezevčíků. :-D Všechny fotky Pajdy najdete zde.

    

nový přírůstek do naší CHS - Welsch corgi pembroke PECHEN'KA S ZHUKOVKI alias Pajda

Čtvrtek 10. ledna

Před Vánoci a přes svátky jsme toho moc nestíhali a tak tady mám několik důležitých novinek z prosince 2018, které budu postupně doplňovat. Jednou z nich je svatba našeho mistra světa amoleta Xichtíka s naší krasavicí Sirénou. Krytí proběhlo 18. prosince a pokud tedy vše dopadne tak jak má, můžeme po polovině měsíce února očekávat narození našich poupátek vrhu H-Lu. Výpočet průběhu březosti a informace o rodičích najdete v sekci Štěňátka.

      

budoucí rodiče vrhu H-Lu Xichtík z Nedošínského háje a Siréna Naše poupátko

Pátek 4. ledna

Máme za sebou první loučení s našimi poupátky vrhu G-Lu. Dnes v dopoledních hodinách do své nové rodiny odcestoval prvorozený pejsek Gauner. Tento chlapeček bude bydlet v Praze a pokud vše naroste tak jak má, zahlédneme ho nejspíš na některé té výstavě. Odpoledne naší rodinu opustil i druhorozený pejsek Gino, ten ovšem nejel daleko. Gino bude bydlet se svou novou rodinou v Plzni, jen pár kilometrů od nás a možná se také ukáže na některé z výstav. :-) Oběma našim G-Lu kloučkům a jejich novým rodinám přejeme do společného života především hodně zdraví, lásky, radosti a opravdu jen minimální starosti.

      

Gauner-Lu s paničkami a Gino-Lu s páníčkem

Úterý 1. ledna

Člověk míní, příroda mění. Na dlouho očekávaný první vrh standardních jezevčíků si budeme muset v naší chovatelské stanici ještě chvilku počkat. Špagetka nám bohužel nezabřezla a tak se o naše první velká štěňátka budeme pokoušet znovu, někdy na konci měsíce dubna. Doufejme tedy, že budou pro náš standardní pár příznivější podmínky až se trochu oteplí. :-)

Šéfík se svou nevěstou Špagetkou

Archiv novinek najdete v sekci Počteníčko.

TOPlist