aktualizováno: 19.01.2019 21:43:50

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí a standardní

Novinky

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Středa 16. ledna

Osmého prosince jsme si vyrazili na naší poslední chotíkovskou naháňku v roce 2018. V prvních dvou lečích nás při vyhánění zvěře doprovázely fenky Siréna, Mrška Držka a Špageta. Terén byl náročný, ovšem holky se činily a v každé leči se jim podařilo vyhnat několik kusů jelení zvěře. Velice mě překvapila práce naší téměř pětileté Mršky, která věděla naprosto přesně, jak se má na naháňce ostřílený mazák pes chovat. Za vyhnanou zvěří se nepouštěla příliš daleko, vracela se velice rychle zpět, a automaticky ihned pokračovala v nahánění směrem kupředu s parádním nasazením. Svým opakovaným hlášením stahovala zpátky i Sirénu se Špagínou a já jsem tak měla všechny holky stále pod kontrolou.

Mrška Držka, Siréna a Špageta

Po několika hodinách lítání po lese nás čekala přestávka na svačinu a tak jsem ji na místo pečení buřta využila k cestě domů, abych vzala alespoň na chvilku do lesa také naše důchodce Zambi s Xichtíkem, kteří jsou vždy šťastní, že si na stará kolena užijí alespoň trochu té své, tolik oblíbené práce. Přesto, že naši dva senioři nejsou po vypuštění do leče vůbec vidět, tak jsou velice dobře slyšet, a když zrovna nejsou ani slyšet, tak velice dobře vím, že se o ně bát nemusím. :-) Na této naháňce kolegové myslivci neulovili nic, ani naší lištičku Pajdu, kterou jsem vzala do lesa společně s našimi seniory. Za prvé jsem chtěla, aby se také alespoň trochu vyvenčila a za druhé byla pro ní tato naháňka skvělou přípravou na Silvestra, který ji pak o pár týdnů později nikterak nezaskočil. Všechny fotky z naháňky najdete tady.

Xichtík, Mrška Držka, Špageta, Siréna, Zambi a Pajda

Úterý 15. ledna

Dnes oslavila své třetí narozeniny naše paterčátka vrhu T, fenky Terezka, Talia, Týna, Tami Ami s pejskem Terrym a dvanáctého ledna oslavovala své čtvrté narozeniny naše poupátka vrhu Q, fenka Quany s pejskem Quidem. Všem našim lednovým oslavencům přejeme do dalších let především hodně zdraví, které ať štěstí doprovází a posíláme čenichovky z jejich rodného Štěníkova. :-)

  

      naše poupátka vrhu T a Q

Sobota 12. ledna

Už i poslední štěňátko, jediná fenečka z vrhu G-Lu Griotka nám odešla do svého nového domova. Tato krásná, drobounká holčička bude bydlet v Hviezdoslavově a krom její lidské rodiny jí bude dělat společnost dvouletá fenka Jack russell teriéra Baileys. Griuško přejeme tobě i celé tvé nové rodině mnoho krásných společných zážitků, zdravím ať jen oplýváš a nikterak nestrádáš.

Griotka-Lu se svou novou rodinou

Sobota 12. ledna

Dnes jsme uvítali velice milou návštěvu. Pro posledního pejska z vrhu G-Lu Gregorka si dnes do Chotíkova přijela krásná babička, maminka majitelů našich poupátek Von Křemílka s Vochomůrkou, kteří ji samozřejmě doprovázeli na cestě pro nového člena rodiny. Gregorek bude bydlet se svou novou paničkou v Praze a s oběma kluky se prý bude často navštěvovat. Gregorku, přejeme tobě i tvé nové paničce především hodně zdravých společně prožitých let, hromadu radosti a jen minimální starosti. My moc děkujeme majitelům Křemdy s Vochomůrou za dárečky nejen pro naše čtyřnohé členy rodiny, moc rádi jsme Vás viděli a doufáme, že se setkáme na některé té kynologické akcičce, nebo třeba letošním srazu poupátek.

  

Gregor-Lu se svou novou paničkou a majitelé Křemdy s Vochomůrkou s oběma kluky a Xichtíkem

Pátek 11. ledna

V polovině měsíce listopadu 2018 jsem si splnila jeden ze svých dalších snů. Po dlouholetém rozhodování, okukování a studování plemene Welsch corgi pembroke jsem narazila v ruské Moskvě na osmiměsíční fenečku tohoto úžasného a krásného ovčáckého plemene Pechen'ku s Zhukovki, neboli Sušenku, ale také Pajdu. Na první pohled jsem se do ní zamilovala a bylo mi jasné, že musí být moje. S kamarádkou jsme tedy okamžitě reagovali na nabídku, vyřídili rezervaci Pajdy, letenky, vízum, vystavení exportního průkazu původu a ostatní náležitosti důležité k transportu Sušenky do České republiky a než by řekl švec, byla má další láska doma. 

   

Reakce našich jitrnic na nového, tak trochu jiného člena naší rodiny byla velice různorodá. :-D Univerzálka Zambi byla uražená více než týden, moc se s námi nebavila, maximálně si jen stěžovala a hlídala si své poklady od žrádla, až po hračky. Siréna se Zrzkou, naše dvě dominantní fenky dělaly hrozně důležité, povrchně Pajdu několik dní sledovaly a ukazovaly jí, kdo je tady pánem. Úsměvná byla reakce našich standardních jezevčíků, vedoucího psa naší smečky Šéfíka a naší střelené Špagetky. Ty první den měli ze Sušenky hrůzu a schovávali se neustále do boudy, ze které jen po chvilkách zvědavě vykukovali, aby zjistili, kde se to nové psí monstrum zrovna pohybuje. Ovšem už druhý den to byli právě oba dva standardi, kteří si se Sušenkou začali jako první hrát. Nejlepší reakce na Pajdu byla Bubušandy a Mršky Držky, ty se totiž tvářily jakoby ani nepostřehly, že je doma nějaký nový pes jiného plemene, nu a mistr světa amoleta Xichtík byl taky dobrý. Ten ihned začal studovat novou, velice zajímavou  ženskou ve svém harému a choval se k ní více než přátelsky. :-D Gang naší babičky ve složení Alfa, Delta a Emča měl ze Sůši vítr skoro měsíc, ale moc se spolu nevídali, takže seznamování těmto třem holčinám trvalo trochu déle, což je vcelku pochopitelné. Já bych touto cestou chtěla ještě jednou moc poděkovat kamarádce Kláře, bez které bych Pajdu neměla, jelikož nejen že mi jí našla, ale také pro ni letěla, a vyřídila veškeré náležitosti týkající se transportu. Dále bych také chtěla poděkovat své rodině, která nejen že mne v mém koníčku a v lásce ke psům toleruje, ale také mne podporuje, namísto toho, aby nadávali. :-D Díky moc moji nejbližší, moje dětičky, moje maminko a můj nejdražší. :-*

    

A jaká je corgi? Je to něco jiného než jezevčík, je to závislák na jednom majiteli, zkrátka ovčácké plemeno. Ostrý hlídač, milující svoji rodinu, k dětem mírumilovná, k cizím lidem přistupující s respektem a opatrností. Na procházkách šok, vypustí se psi z vodítka, jezevčíci zmizí, Pajda se drží nedaleko, shání jezevce do stáda, neustále hlídá jejich vzdálenost. Je velice mazaná a je s ní vážně sranda, úsměv na tváři nám vytváří minimálně dvakrát denně svými kousky a výmysly, jelikož je to koumák prvního stupně. Je prostě skvělá, i když to není jezevčík, je to dokonalý tvor a velice zajímavé plemeno, které jak se o něm píše si musí zamilovat každý, a určitě jeden corgi nestačí. Ovšem to už známe od jezevčíků. :-D Všechny fotky Pajdy najdete zde.

    

nový přírůstek do naší CHS - Welsch corgi pembroke PECHEN'KA S ZHUKOVKI alias Pajda

Čtvrtek 10. ledna

Před Vánoci a přes svátky jsme toho moc nestíhali a tak tady mám několik důležitých novinek z prosince 2018, které budu postupně doplňovat. Jednou z nich je svatba našeho mistra světa amoleta Xichtíka s naší krasavicí Sirénou. Krytí proběhlo 18. prosince a pokud tedy vše dopadne tak jak má, můžeme po polovině měsíce února očekávat narození našich poupátek vrhu H-Lu. Výpočet průběhu březosti a informace o rodičích najdete v sekci Štěňátka.

      

budoucí rodiče vrhu H-Lu Xichtík z Nedošínského háje a Siréna Naše poupátko

Pátek 4. ledna

Máme za sebou první loučení s našimi poupátky vrhu G-Lu. Dnes v dopoledních hodinách do své nové rodiny odcestoval prvorozený pejsek Gauner. Tento chlapeček bude bydlet v Praze a pokud vše naroste tak jak má, zahlédneme ho nejspíš na některé té výstavě. Odpoledne naší rodinu opustil i druhorozený pejsek Gino, ten ovšem nejel daleko. Gino bude bydlet se svou novou rodinou v Plzni, jen pár kilometrů od nás a možná se také ukáže na některé z výstav. :-) Oběma našim G-Lu kloučkům a jejich novým rodinám přejeme do společného života především hodně zdraví, lásky, radosti a opravdu jen minimální starosti.

      

Gauner-Lu s paničkami a Gino-Lu s páníčkem

Úterý 1. ledna

Člověk míní, příroda mění. Na dlouho očekávaný první vrh standardních jezevčíků si budeme muset v naší chovatelské stanici ještě chvilku počkat. Špagetka nám bohužel nezabřezla a tak se o naše první velká štěňátka budeme pokoušet znovu, někdy na konci měsíce dubna. Doufejme tedy, že budou pro náš standardní pár příznivější podmínky až se trochu oteplí. :-)

Šéfík se svou nevěstou Špagetkou

Archiv novinek najdete v sekci Počteníčko.

TOPlist