aktualizováno: 12.08.2018 22:26:56

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí a standardní

Xichtík - chovný trpasličí pes

Všechny naše jezevčíky krmíme přirozenou čerstvou stravou. Na stránkách baron.cz nakupujeme doplňky k této výživě. Nákupem uskutečněným přes tento odkaz podpoříte naší CHS. Děkujeme. overenaadresa.comPrelozit tuto stranku do anglictinyPrelozit tuto stranku do nemcinyPrelozit tuto stranku do francouzstinyPrelozit tuto stranku do cinstinyPrelozit tuto stranku do cestinyPrelozit tuto stranku do portugalstinyPrelozit tuto stranku do italstinyPrelozit tuto stranku do spanelstinyPrekladac zdarmaPrelozit tuto stranku do hinduistinyPrelozit tuto stranku do arabstinyPrelozit tuto stranku do rectinyPrelozit tuto stranku do polstinyPrelozit tuto stranku do bulharstinyPrelozit tuto stranku do chorvactinyPrelozit tuto stranku do rumunstinyPrelozit tuto stranku do rustinyPrelozit tuto stranku do svedstinyPrelozit tuto stranku do danstinyPrelozit tuto stranku do holandstinyPrelozit tuto stranku do norstinyPrelozit tuto stranku do finstinyPrelozit tuto stranku do korejstinyPrelozit tuto stranku do japonstinyPrelozit tuto stranku do nemciny
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa Výborný 1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Xichtík z Nedošínského háje

Zvaný: Xichtík, X mann, Xicht, Xichťulín, Ťulín

chovný trpasličí pes

výborný

5x CAC, 2x res. CAC

Český šampión, Slovenský šampión, 2x Vítěz třídy, 2x Krajský vítěz, Oblastní vítěz, 2x Vítěz IV. skupiny FCI

ZN (84), Vytrvalostní zkouška J+T (160b), ZV I.c, BZ I.c, LZ I.c, BZH II.c

 

Údaje

Jezevčík trpasličí dlouhosrstý, červený pes se slabou příměsí černé, narozen 20. 10. 2008, otec: Nemo Dlugie Cudo, matka: Gwendy z Nedošínského háje

 

Charakter

Xichtík je mazlík s obrovským všestranným srdcem.

Vzhledem k tomu, že Xichtík posílil naší smečku ve věku deseti měsíců, do naší rodiny jak psí tak lidské zapadnul opravdu perfektně, jako by sem k nám patřil již od narození. Hned druhý den začal být až neuvěřitelně mazlivý a všechny si nás zamiloval a omotal kolem prstu.

Hned třetí den dokázal svou odvahou, jak si svojí rodinu dokáže pohlídat a obrovského Štefana (to je můj bratr, aneb věčný tyran všeho živého), kousnul dokonce dvakrát do ruky, když se po něm sápal. Přitom návštěvy miluje a hlavně dětské návštěvy, od kterých si nechá všechno líbit (jak se říká, pes pozná dobrého člověka :-D). Svojí odvahu nám také dokázal na své první zkoušce v bezkontaktním norování, kterou s plným počtem bodů složil již ve dvanácti měsících a jen o pár měsíců později svým prvním vyhnáním nemalého lišáka z nory přírodní.

A k povaze Xichtíka musím psát dál. Něco neuvěřitelného nám Xichtík dokazuje pokaždé, když se nám narodí štěňátka ať už jeho, nebo jiného tatínka. Štěňátka sleduje od prvního dne s neuvěřitelnou zvědavostí a vytrvale hlídá každý okamžik (leží i hodiny před domečkem se štěňátky), aby mohl alespoň nakouknout do domečku, který matka štěňátek v prvních týdnech velice pečlivě hlídá. Nejdřív jsem měla strach, aby Xichtík neviděl v našich psích miminkách snadnou oběť, ale jak jsem s postupem času zjistila, tato Xichtíkova snaha, má jasný cíl, postarat se o štěňátka. Je až neuvěřitelné, nevídané, jak dokonalou roli otce Xichtík zaujímá. Když štěňátka povyrostou a matka si je už tolik nehlídá, zaujímá Xichtík roli hlavního pečovatele. Štěňátka nenechá samotná, hraje si s nimi, nechá se kousat, tahat za uši i ocas, zkrátka si od nich nechá líbit absolutně všechno. Odrostlá štěňátka, která k nám občas přijedou na návštěvu, jsou pro Xichtíka také velikou radostí. Moc rád si s nimi hraje a dovádí. 

Ne že bych chtěla Xichtíka nějak moc vychvalovat, ale Xichtík je po povahové stránce opravdu jedním z nejdokonalejších psisek, které jsem kdy měla tu čest poznat. Jsem moc ráda, že je to zrovna on, tatínek našich poupátek. Jezevčík s ostrostí na škodnou na jedné straně a jezevčík s neuvěřitelně miloučkou povahou k lidem a celé své jezevčí rodině na straně druhé. Kdo nepozná, neuvěří. A kdo chce uvěřit, ať omrkne Xichtíkova videa. :-D Ta totiž stojí za prohlídnutí. Dodat musím, že Xichtík není jen dokonalou chůvou všem našim štěníkům, ale také našemu synovi Davídkovi a to již od narození. To, co všechno si dobrovolně a rád s tím malým špuntem vytrpěl, to by asi jiný pes jen tak nezvládl. Zatím co všechny fenky chodili okolo Davídka obloukem, Xichtík jeho přítomnost vyhledával za každou cenu. Dnes je už Xichtík starší a větší je už i náš Davídek. Jejich pouto je ovšem o to víc upevněno, spí spolu v posteli, navzájem se venčí a dokonce se společně, pomálu a jistě učí myslivecké kynoligii. Xichtík je teď Davídkův a Davídek Xichtíkův.

TOPlist