aktualizováno: 12.08.2018 22:26:56

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí a standardní

Zrzka - chovná trpasličí fena

Všechny naše jezevčíky krmíme přirozenou čerstvou stravou. Na stránkách baron.cz nakupujeme doplňky k této výživě. Nákupem uskutečněným přes tento odkaz podpoříte naší CHS. Děkujeme. overenaadresa.comPrelozit tuto stranku do anglictinyPrelozit tuto stranku do nemcinyPrelozit tuto stranku do francouzstinyPrelozit tuto stranku do cinstinyPrelozit tuto stranku do cestinyPrelozit tuto stranku do portugalstinyPrelozit tuto stranku do italstinyPrelozit tuto stranku do spanelstinyPrekladac zdarmaPrelozit tuto stranku do hinduistinyPrelozit tuto stranku do arabstinyPrelozit tuto stranku do rectinyPrelozit tuto stranku do polstinyPrelozit tuto stranku do bulharstinyPrelozit tuto stranku do chorvactinyPrelozit tuto stranku do rumunstinyPrelozit tuto stranku do rustinyPrelozit tuto stranku do svedstinyPrelozit tuto stranku do danstinyPrelozit tuto stranku do holandstinyPrelozit tuto stranku do norstinyPrelozit tuto stranku do finstinyPrelozit tuto stranku do korejstinyPrelozit tuto stranku do japonstinyPrelozit tuto stranku do nemciny
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa Výborný 1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Zrzka Naše poupátko

Zvaná: Zrzka, Zrzoun, Zrzečka, Zrzi

chovná trpasličí fena

výborná, 6x CAJC, 4xBOJ, CAC, CAC ČMKU, Klubový vítěz mladých, Národní vítěz, 5x BOS

Český junior šampion

ZV II.c

Údaje

Jezevčík trpasličí dlouhosrstý, červená fena s příměsí černé, narozena 18. 3. 2017, otec: Della Winner Canis of Czech, matka: Siréna Naše poupátko

Charakter

Zrzka, krásná velká lovka.

Zrzka, to je klenot. Ze začátku je náš Zrzounek tak trochu nevýrazná, v první chvíli si jí nevšimnete, jelikož ze všech našich přátelských a vítajících jezevčíků stojí právě ona stranou. Možná trochu dědičnost po krásné babičce Alfě, možná nějaká taktika, aby měla možnost vás ze zálohy začít nenápadně okusovat. Takže bacha na ní přátelé. Ten kdo si ale Zrzky poprvé všimne, okamžitě se do ní zakouká. Tato tuze krásná mladá jitrnička, totiž okouzlí vždy nejen každou naší návštěvu, ale každého, kdo se na ni podívá. Řekla bych, že Zrzečka je jedna z našich nejkrásnějších jitrniček.

Okusování, tahání za kalhoty a všelijaké štípání je pro Zrzku přirozené. Nikoho, jak z naší čtyřnohé, tak naší dvounohé smečky nenechá chvilku na pokoji, obzvláště začne-li svůj uvítací rituál. Je to takové malé, krásné zlatíčko. Když si jí nevšímám, neustále na sebe upozorňuje, kolikrát jí tahám zavěšenou na nohavici přes celou zahradu. Zrzečka je neuvěřitelně mazlivá a neustále vyhledává naší lidskou přítomnost. Když Zrzečku vezmu do náručí, přilepí svou krásnou samičí hlavičku na mou hruď a slastně si mručí pod fousky.

Zrzka je ještě mladá fenka, ovšem již od raného věku veliký lovec. Vzala jsem jí na její první naháňku ve věku necelých devět měsíců (jen do poslední leče, kam vždy beru celou smečku, včetně našich mlaďochů i seniorů, aby se také trochu vyběhali po dnu stráveném doma na kavalci) a musím říct, že jsem byla doslova šokovaná jejími pracovními výkony. V leči byla jako doma, hlasitě proháněla zajíce, srnčí i jeleny, krásně se mi párkrát přišla ukázat s neuvěřitelnou jiskrou v očích a bylo vidět, jak ji práce v lese svědčí. K mému údivu umí Zrzounek velice dobře pracovat se svým nosem, má perfektní navrátily, se zvěří se setkala poprvé, honila ji také poprvé, a přesto všechno věděla úplně přesně, co má dělat. Tomu se říká vrozená vlastnost a tu nemá opravdu každý pes. Zrzka se ani neřídila zbytkem smečky, pracovala samostatně, což jsem ještě u mladého psa neviděla, hlavně u tak mladého psa, kterého jsem vytáhla do lesa takzvaně z gauče. Jsem si jistá, že u Zrzečky bude stačit trochu dopilovat poslušnost a hurá ke zkouškám! Prsty naší zakladatelky chovu Zambi sahají opravdu hodně daleko a nikdo si nedokáže představit, jak si toho vážím a jak jsem za to šťastná.

image

TOPlist