aktualizováno: 01.04.2024 22:08:54

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí

Charlie - chovný trpasličí pes

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Charlie Diamond of my Heart

Zvaný: Charlie, Charlík, Charls

(bydlí u našich přátel v Plzni)

chovný trpasličí pes

Výstavy: výborná, CAC, res, CAC

Zdraví: Cord 1 - PRA (progres. ret. atrofi): negativní/negativní

Údaje

Jezevčík trpasličí dlouhosrstý, červený pes, narozen 29. 12. 2019, otec: Xichtík z Nedošínského háje, matka: Marvel Greit Orlandina

Charakter

Charlie, tolerantní mazlíček.

Charlie, to je trochu větší kopie svého tatínka, nejen vzhledově a kosterně, ale také povahově. Je to dobrák od kosti, žádný dominantní jedinec. Bydlí u našich přátel v nedaleké Plzni společně s našim poupátkem Bonbónkem, od kterého si nechá prý všechno líbit a ve všem mu ustupuje. Když na Bonbóna leze jaro, nechá se od něho Charlie do nekonečna otravovat. Nechá na sebe skákat, tahat se za uši, dokonce si nechává vykusovat srst na zádech až na téměř lysé plotny.

Je až neuvěřitelným mazlíkem, vždy říkám, nechcete-li chovat štěňátka pořiďte si psa. Charlie je pravým důkazem toho, že ty psí kluci jsou prostě oproti fenkám dokonalými milovníky svých páníčků. Charlie, stejně jako jeho taťka Xichtík, je pro svou paničku jedinečným plyšákem na šmudlání, které velmi často vyžaduje. Miluje také jakoukoliv návštěvu, které se ihned uvelebí na klín, aby si mohl užívat přijemného pomazlení. Já Charlieho vídam u nás doma několikrát do roka a mohu jen potvrdit jak úžasný tento pes je. Vždy když si pro něho přijedu, radostně kňučí, skáče na mě a samou láskou by mě jak se řiká sežral. Charlie je zkrátka takové malé psí zlatíčko, které se ničeho a nikoho nebojí, každého by ulíbal a je vděčný za každé vlídné gesto.

Nesmím opomenout, že Charlie je také velice dobře vychovaný, hezky poslouchá, okamžitě vždy přiběhne na zavolání, ovšem za to už můžeme být vděčni z velké části jeho paničce, kterou touto cestou moc zdravíme a mnohokrát jí děkujeme za skvělou péči a hromadu lásky, které se Charliemu od ní dostává. 

image