aktualizováno: 01.04.2024 22:08:54

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí

Žofka - chovná králičí fena

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Ježofka-Lu Naše poupátko

Zvaná: Žofka, Žófa, Žofi, Žofík, Žofinka

chovná králičí fena

Výstavy: výborná, CAC, Vitěz třídy

Zdraví: Cord 1 - PRA (progres. ret. atrofi): negativní/negativní

Údaje

Jezevčík králičí dlouhosrstý, červená fena s lehkou příměsí černé, narozena 1. 9. 2019, otec: Henk Judring, matka: Mrška Držka Naše poupátko

Charakter

Žofinka, maličký kašpárek, velké zlatíčko.

Žofinka, to je takový náš malý kašpárek, nejvetší miloušek nejen k nám, ale také ke všem návštěvám. Sotva se dostanete do její blízkosti, okusíte okamžitě její náklonnost. Zrovna ona neunikne Vaší pozornosti, jelikož Vás hned začne okusovat, tahat za nohavice, sukně, tkaničky, nebo Vám bude hopsat po nohách tak dlouho, dokud se jí nedostane Vaší pozornosti. :-) Je naším nejmenším jezevčíkem, ale s největším srdcem, jelikož si jí každý okamžitě zamiluje a je to právě ona, po které by chtěl mít každý, kdo nás navštíví, své štěňátko. V souladu se svým opravdu miniaturním vzrůstem, kdy vypadá stále jako malé štěňátko (návštěvy vždy nemohou uvěřit, že už je to zasloužilá, několikanásobná maminka) a svou až přehnaně milou povahou je opravdu jedinečná.

Abych tu naší Žófu jen nechválila, musím přiznat, že tento malý kašpárek je velice vynalézavý a dostane se vždy kam potřebuje. Kolikrát mi přijde, že je snad schopná prolézt i klíčovou dírkou. Je všude a nikde, když chce, dokáže být velmi nenápadná. Samozřejmě k tomu všemu nemohou chybět v její genetické výbavě nožičky na pérkách, které se nám v chovu v čele s její maminkou Mrškou Držkou táhnou již čtvrtou generací. Vyskočí všude, přeskočí všechny ohrádky, skočí Vám na klín, pak na rameno a nebo klidně na hlavu. :-)

Po pracovní stránce je Žofka lovec jako vyšitý. Oplývá až přehnanou, velmi zajímavou hlasitostí. Pokud vyžene zvěř neštěká, ale kvílí tak, až si myslíte, že ji na nože berou. A ani nechtějte vědět, co se děje na zahradě, jde-li okolo plotu kočka! To si sousedi musí myslet, že snad naší Žofinku někdo vraždí. Slyšet je až na náves a to bydlíme docela na okraji vesnice. :-)

Žofinka je také dokonale přehnanou maminkou. O svá štěňátka vždy velmi důkladně a velmi dlouho pečuje. Když jsou její miminka ještě hodně malinká, přehazuje je vpravo, vlevo, salto vpřed, salto vzad. Kožíšky mají naleštěné a promasírované neustále dosytosti. :-) Tahle péče ji ani s přibývajíci věkem štěňat neopouští, její štěňátka jsou jako v bavlnce až do doby, kdy jsou podle mého názoru již dost veliká. Žofinka je prostě taková naše malá úklidová četa. Je to pidi kašpárek, miláček lidstva, naše malá mazaná lasička.

image