aktualizováno: 01.04.2024 22:08:54

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí

Nudlička - chovná trpasličí fena

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Nudlička-Lu Naše poupátko

Zvaná: Nudlička, Nudle, Nudli

chovná trpasličí fena

Výstavy: výborná, 2x res. CAC

Zdraví: Cord 1 - PRA (progres. ret. atrofi): negativní/negativní

Údaje

Jezevčík trpasličí dlouhosrstý, červená fena s příměsí černé, narozena 17. 8. 2020, otec: Ädelsten Borago Spring meadow, matka: Zrzka Naše poupátko

Charakter

Nudlička, náš velký kliďas, kterému nic neunikne.

Nudlička je naše největší fenka, ale zároveň je také ze všech nejklidnější. Je to taková trpaslička pohodářka, možná tak trochu madam, což má v krvi, která proudí v téhle linii. Když k nám přijdete, přívítá Vás sice vřele, ale nebude Vám skákat ani do klína, ani na hlavu, nebude Vás tahat za nohavice ani za sukně, ale bude se chovat cnostně. Počká, až se usadíte a pak si přijde pro pohlazení pěkně poklidně. I přes to, že je Nudlička tak trochu kliďas, věřím, že Vás na první pohled zcela jistě zaujme. Nudlička má totiž velmi krásný, až dech beroucí výraz v očích, kterým vyzařuje svoji dobrotu, klid a pohodu, který stačila okouzlit již né jednu návštěvu. 

Na druhou stranu tohoto poklidného tvorečka je Nudlička psem, kterému neunikne žádné dění ani doma, ani na zahradě a dokonce ani mimo zahradu. Venku je neustále na stráži. Může být horko, může foukat vítr, může mrznout a nebo lejt jako z konve, Nudlička bdí za každého počasí a žádné povětrnostní podmínky pro ni nejsou překážkou. Často jsem jí, zmoklou jako slepici v prudkém lijáku, zaháněla domů, ale bylo to marné. Za chvilku, když jsem se šla podívat jestli je schovaná, opět špízlovala venku. To samé bylo v mrazu, nebo když foukal ledový vítr. Takže jsem své snažení po několika marných pokusech vzdala a nechala ji ať se věnuje své špízlovací zálibě. Vlastně se nám doma tato její záliba nakonec i hodí. Je spouštěčem našeho psího zvonku, neboť žádný jiný doma nemáme a vlastně ho díky ní ani nepotřebujeme. Pokud jsme doma, nepropásneme tak ani poštáka a ani žádnou ať už vítanou, čí nevítanou návštěvu.

Po pracovní stránce je Nudlička stejný lovec jako její maminka Zrzka. Slídí velkými revíry a frňákem přilepeným u země, povede-li se jí vyhnat zvěř, pronásleduje jí s perfektní hlasitostí. Je poslušná a velmi učenlivá. 

Nudlička mírně zaostává v péči o svá štěňátka. Je to takový malý čuník zlášt několik dní po porodu. V prvním týdnu máme doma místo krásných vylízaných a čerstvě voňavých štěnátek, stěňátka tak trochu sparťanská. Nudlička, než aby se namáhala nějakou přehnanou péčí, raději ten první týden hodně odpočívá a má celé mateřství jak se říká na háku. Naštěstí ale po týdením odpočinku a nabrání sil po porodu se její péče velmi zlepší, a tak se i z našich ze začatku sparťanských štěňátek stávají vymazlená miminka jak se patří. Správně opečovávaná a bedlivě střežená.

image