aktualizováno: 01.04.2024 22:08:54

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí

Ufinka - chovná králičí fena

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Ufina-Lu Naše poupátko

Zvaná: Ufina, Ufinka, Ufi, Ufík

chovná králičí fena

Výstavy: výborná, 3x CAJC, 2x BOJ, 2x CACIBJ, CAC. CACIB, 2x BOS, Český Junior šampion

Zdraví: Cord 1 - PRA (progres. ret. atrofi): negativní/negativní

Údaje

Jezevčík králičí dlouhosrstý, červená fena s příměsí černé, narozena 8. 4. 2022, otec: Amber Piters-Burg Bradford, matka: Siréna Naše poupátko

Charakter

Ufinka, malá, krásná veverka.

Ufinka, to je mrňousek jak se patří. Maličká králičí fenka, kterou možná téměř přehlédnete. Je totiž velmi opatrná, a tak ze začátku vše sleduje pěkně z povzdálí. Co kdyby ji náhodou nějaký cizí bubák chtěl ukradnout, nebo by jí sežral jako jednohubku. :-) Takže Ufinka je velmi opatrná a k tomu ještě velmi rychlá a mrštná. Chcete-li si jí pohladit pak bleskurychle úskočí a je ta tam. Když ale chvilku vyčkáte, zjistí, že cizí bubák vlastně asi nemůže být nebezpečný, když mu polovina smečky skáče po hlavě. Tak většinou přijde k Vám, nebo Vy k ní, lehne si okamžitě na záda, odevzdá se a nechá se hladit po svém malém hladkém bříšku. Před námi a tím koho zná, se na záda rozvalí okamžitě, takže když jdeme a připlete se nám do cesty, musíme jí překročit. Dělá to již od malička a možná právě proto moc nevyrostla. :-) Když Ufíka rozdovádím a dovedu ji ať už samotnou, nebo s celou smečkou ke hře, stává se z ní hbitá veverka, vybírá zatáčky, skáče lehce a ladně na všechny strany mého těla, nebo po ostatních psech, tahá je za uši, nebo ocas a je často složité na ni udržet zrak.

Ufinka je miláček jako všechna naše psiska, velmi ráda se mazlí a je velmi citlivá až přecitlivělá. Nemůžete na ni chodit jako s cukříčkem, jelikož si pak samou radostí kolikrát i učůrne. Když jsme dlouho pryč, nebo přijedeme třeba z dovolené, raději se s ní ani nevítám a dělám jako by jsem nikde nebyla. Vyhnu se tak zbytečně nepřijemné spršce. Ale je ještě mladá. Její starší sestra Zrzka a její prababička Zambi to taky jako mladé fenky dělávaly. Zkrátka má takovou radost, že to prostě neudrží. :-) Když už jí pak přejde prvotní radost, nechám jí skočit do náruče a ona se přilepí jako frish fólie a spokojeně si mručí v náručí.

Na poli pracovním to je Ufina dalším profesionálem ve své generaci, myslím, že by bylo něco špatně, kdyby tomu bylo jinak. Prvotřídní slídění, doprovází krásná hlasitost, perfektní vracení se po vyhnání zvěře, poslušnost a snadná ovladatelnost. To jsou prostě naše klenoty v chovu. S pracovní stránkou se ještě ke všemu snoubí i nadále také krása tohoto plemene. Ufinka je tuze krásná dáma, byla již ve svých třinácti měsících Českým Junior žampionem a nikdy neodešla z výstavy s jinou známkou než výbornou. Né jednou také byla zaslouženě tou nejkrásnější fenkou v plemeni.

image