aktualizováno: 01.04.2024 22:08:54

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí

Taxík - chovný trpasličí pes

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Amber Sunshine Armidach

Zvaný: Taxík, Taxi, Taxál

chovný trpasličí pes

Výstavy: výborná, 2x CAC, Národní vítěz, BOS

Zdraví: Cord 1 - PRA (progres. ret. atrofi): negativní/negativní

Údaje

Jezevčík trpasličí dlouhosrstý, červený žíhaný pes s černým krycím vlasem, narozen 11. 10. 2019, otec: Armidach Stealer Victory-II, matka: Armidach Infinity Soul

Charakter

Taxík, osobní strážce, autorita.

Taxík, to je můj osobní strážce. Je jedno jestli jestli sedím v obýváku na sedačce, nebo v kuchyni na židli, jdu z postele, nebo do postele, do koupelny, nebo do dětského pokoje, neustále ho mám v patách. Následuje mě na každém kroku a pečlivě mě střeží. Je to takový můj malý ocásek, trochu jsem s ním měla starosti když byl malým dorostencem, jelikož mu dělalo problém zůstávat doma sám. I když ho hlídala naše babička, i když s ním byl doma manžel nebo děti, i když jsem mu nechala puštěnou televizi a i když ode mě dostal vynadáno a vytrestáno, stejnak stále za mnou štěkal (je teda fakt, že on byl tak miloučký, že zase tak vytrestáno, jak by potřeboval, nedostával). :-) Naštěstí si ale časem na samotu zvykl a pochopil, že zkrátka nemůže být nonstop se mnou a že se mu vždy vrátím. Takže teď leží trpělivě u dveří, od kterých se ani nehne a čeká a čeká a čeká, dokud se nevrátím domů, aby mohl být opět mým ocáskem. Když mě má doma, nejde k nikomu jinému, nikdo jiný ho nezajímá, vadí mu každý, kdo narušuje náš osobní prostor, což dává svým povrkáváním zřetelně znát. Je jediným psem, který neskáče do náruče návštěvám, za což jsem já osobně moc ráda, jelikož mám konečně nějakého psa jen sama pro sebe. Taxi je pro mě dokonalý mazlíček, miláček, velmi kontaktní, hrozně rád se ke mě přimačkává svým tělem nebo hlavou, nadzvedává mi ruce a vyžaduje velmi intenzivní kontakt.

Tento můj miloušek je doma malým velkým panem vedoucím a je až neuvěřitelné, jaké si v naší smečce dokázal vytvořit postavení. Stačí aby zavrčel a klidí se mu z cesty nejen všichni ostatní jezevčíci, ale také pomálu dvakrát tak velké corginy i teriérka a to zrovna nejsou žádná ořezávátka. Nedej bože aby si dovolil na Taxíka některý z nich zavrčet! Tento Big Boss na nic nečeká a okamžitě každému z nich velmi důkladně vysvětlí, kde je jeho místo. Slovo trpělivost, nebo tolerance, to pro něho neexistuje. Když k nám přijde návštěva, je zrovna Taxík tím největším hlídačem. Přece náš pan vedoucí nemůže jen tak přehlédnou nějakého vetřelce. Takže pro jistotu ho beru pro začátek do náruče, než se trošku uklidní a nemá chuť vetřelce sežrat. :-) Jakmile zjistí, že návšteva nám nepřišla ukrást ani paničku a ani barák, mohu ho již s klidem pustit na zem a on se nechá kolikrát i pohladit a k některým vyvoleným později dokonce skočí na gauč.

V neposlední řadě nesmím opomenout Taxíkovu skvělou poslušnost. Aby panička byla spokojená, přiběhne jako blesk na každé zavolání a to ať už doma, nebo venku. Procházky jsou s ním velmi pohodové, chodí na volno, jakmile zavolám nebo písknu, okamžitě bleskurychle přiběhne. Při slídění na povel krásně mění směr a často využívá oční kontakt. Cizích lidí si nevšimne, je zkrátka perfektně ovladatelný.  

image