aktualizováno: 23.12.2020 23:21:24

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí a standardní

Novinky

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Sobota 30. května

A je to tady! Dnes v ranních hodinách přišla na svět naše poupátka vrhu K-Lu, která se narodila naší dámičce Siréně a fešákovi Džínečkovi. Po tak trochu probdělé noci jsme se konečně v devět hodin ráno dočkali prvního štěňátka. Narodil se červený kluk a vážil 201 g. Uběhlo půl hodinky a na svět se vydral druhý červený klučina, který vážil 195 g. V deset hodin a deset minut jsme se dočkali také jediné princezny, tato fenečka vážila 175 g. Celý průběh hladkého porodu zakončilo vyklouznutí třetího červeného kloučka v jedenáct hodin a pět minut. Všechna štěňátka i maminka Siréna jsou v pořádku a mají se čile k světu. Již brzy si je můžete prohlédnout v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh K-Lu.

naše novorozená poupátka vrhu K-Lu s maminkou

Středa 15. dubna

Třináct let mi dává vše, lásku radost, štěstí, bohatství. Zambi-Ma z Debry, moje vše, naše vše, vaše vše. Zakladatelka našeho chovu dnes slaví své narozeniny. Takže ty moje srdíčko, můj živote, univerzální pse, všechno jen to nejlepší a hlavně hodně zdraví!!!

 

   Zambi-Ma z Debry.  

Sobota 11. dubna

Krásné Velikonoce přejeme celé naší psí rodině, všem našim příznivcům a přátelům. I v této nelehké době jsme se snažili a můžeme si dovolit vyhlásit do celého světa, že máme nakryto. Ty pozornější si jistě již všimli, že do svazku manželského dne 28. března vstoupil poprvé náš chovný pes Bonbon-Lu a za manželku jsme mu vybrali naší Mršku Držku. 

Mrška Držka Naše poupátko + Bonbon-Lu Naše poupátko

Hned druhý den 29. března jela za svým, již prověřeným ženichem Džínečkem (Della Winner Canis of Czech) naše Sirénka a poprvé jsme se cestou také pokusili zadělat na nás první vrh corgiů, takže ani naše Pajda nepřišla s vdáváním zkrátka. Pokud se tedy zadaří, mohli bychom na konci měsíce května očekávat pěknou jarní nadílku štěňátek. Náš obrovský dík patří úžasné tetě Klárce, jelikož bez ní by tyto dvě naše holky ostrouhaly!!! Díky, díky, díky teta, jsi pašanda a klobouk dolů před tebou, jelikož nakrýt corgi milý přátelé, prý není vůbec jednoduché!!! Na tož ji chovat, ale to už někdy jindy, snad již někde jinde. :-)    

Siréna Naše poupátko + Della Winner Canis of Czech

Benny Habrovanské slunce + Pechen'ka s Zhukovki

Úterý 31. března

Když nastane čas, kdy musí něco krásného skončit, mělo by také něco krásného opět začít. Dne 20. března se v naší dceřiné chovatelské stanici Od Zrzavé nory narodil poslední Xichtíkův potomek. Zrzečka Naše poupátko na svět přivedla jedináčka, červenou fenečku Adélku. Adélka zůstává samozřejmě doma a pokud pán bůh dá, měla by do budoucna i nadále roznášet naše geny do spokojených rodin. Máme velikou radost, moc gratulujeme a oběma holkám přejeme hlavně hodně zdraví.

   

(-: Adélka od Zrzavé nory :-)

Středa 26. února

První příspěvek v roce 2020 jsem si představovala opravdu jinak... Byla to obrovská rána z čistého nebe a nám se během jedné hodiny otočil život naruby. S velikým zármutkem a se slzami v očích dnes oznamuji, že nám tam za duhový most odešel dne 24. února ten nejlepší jezevčí tatínek, dědeček i pradědeček, velká ikona našeho chovu, chovný velepes Xichtík z Nedošínského háje. Kdo ho znal, nebo po něm má potomka, ten je šťastným člověkem. Xichtíčku náš milovaný, nikdy nezapomeneme a děkujeme, že jsi obohatil život nejen naší rodině, ale také mnoha rodinám většiny našich odchovů. Vzpomínku na Xichtíka najdete v sekci Vzpomínáme - Xichtík. R.I.P. můj drahý... :-(((

      

Ch. Xichtík z Nedošínského háje 20.10.2008 - 24.2.2020

Archiv novinek najdete v sekci Počteníčko.