aktualizováno: 27.07.2023 21:18:51

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí a standardní

Novinky

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

Pátek 12. března

Čas utíká jako voda a našim poupátkům vrhu O-Lu bude v neděli šest neděl. Ze všech miminek vyrostla pěkně zdivočelá štěňátka a tak nastal čas na přestěhování se mezi smečku dospěláků do venkovního domečku na zahradu. Zde se nám tahle naše mrňata vždy krásně začleňují do smečky a správně socializují. Přestěhování všechny dětičky vřele potěšilo, jelikož mají celý den přístup na zahradu, kde je spousta zajímavých zvuků, hraček a věcí ke zkoumání. I když ještě hodně času přes den prospinkají, začala nám s nimi teprve teď ta pravá zábava, kterou si celá rodina do sytosti užívá. Nejvíce dětičky, které jsou teď s námi celé dny zavřené doma. Nové fotečky našich O-Lu štěňátek najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh O-Lu.

   

naše poupátka vrhu O-Lu - ​Olbert, Osinka, Oskar a Oliver

Úterý 2. února

Dnes v brzkých ranních hodinách přišly na svět tři sestry, tři grácie, naše trpasličí/králičí poupátka vrhu P-Lu. První fenka se rodičům Džínečkovi a Sirénce narodila v jednu hodinu a čtyřicet minut, hned deset minut na to vypadla na svět druhá fenka. Třetí, poslední fenka si s narozením dávala tak trochu na čas a vyloupla se na svět ve tři hodiny a padesát minut. Všechny tři setry :-) i jejich maminka jsou v pořádku, porod proběhl jako vždy ukázkově a bez komplikací. Naše CHS se tedy může pyšnit třemi překrásnými princeznami. Stránku třech sester najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh P-Lu.

naše novopečená poupátka vrhu P-Lu s maminkou Sirénkou

Sobota 30ledna

 

Po celé noci sýčkovaní, probědovaném dopoledne se nám dnes v odpoledních hodinách narodila první letošní poupátka vrhu O-Lu. Mršce Držce a Bohouškovi přišla na svět hned čtyři červená štěňátka. V půl druhé přišel na svět první pejsek, hned deset minut za ním vypadla na svět jediná fenečka tohoto vrhu, ve čtrnáct hodin a dvacet minut se narodil druhý pejsek a třetího klučinu jsme na svět uvítali v patnáct hodin a deset minut. Porod proběhl tedy hladce, maminka i všechna štěňátka jsou v pořádku, mají se čile k světu a jsou jak jinak než náramná. Stránku vrhu najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh O-Lu.

 

 

naše novorozená poupátka vrhu O-Lu s maminkou

 

Pátek 29ledna

 

Po dlouhé době jsem se pustila do aktualizace stránek. Je toho hodně co se u nás odehrálo během těch několika měsíců naší webové nečinnosti, tak tedy postupně vše doplňuji, a i tady v novinkách mám stručný souhrn toho nejdůležitějšího za poslední půl rok, který jsme virtuálně nějak nezvládali. 1. června 2020 jsme na svět přivítali jedno štěňátko vrhu L-Lu. Jednalo se o červeného trpasličího/králičího pejska Lokyho-Lu, který se narodil Mršce Držce a Bonbonovi. Stránku vrhu L-Lu najdete v sekci Odchovy 2017/2025 Vrh L-Lu.

naše poupátko vrhu L-Lu

 

14. srpna 2020 se v naší CHS narodily tři standardní fenečky ze spojení našeho pana vedoucího Šéfíka a Špagetky. Vše o fenkách Mia Sára-Lu, Mia Ája-Lu a Madame Ciri-Lu najdete v sekci Odchovy 2017/2025 - Vrh M-Lu.

 

naše poupátka vrhu M-Lu

 

Poslední tři štěňátka loňského roku, jezevčíků trpasličích/králičích se nám narodila 17. srpna 2020. Jednalo se o tři červená štěňátka, pejska Naty Vikyho-Lu a fenky Nudličku-Lu a Nelu-Lu. Ty najdete v sekci Odchovy 2017/2025 Vrh N-Lu.

 

naše poupátka vrhu N-Lu

 

Životy začínají, životy končí. 28. srpna ve večerních hodinách vyhaslo jedno naše obrovské srdíčko... Tam za duhový most nám náhle odešla jedna další obří ikona našeho chovu, jedna z našich zakladatelek, jedna z nejstarších Beauty-Ma z Debry. Byla to naše černá ovečka, náš gremlinek, měla zcela jiné přednosti než je nějaký exteriér... Oplývala vyjímečnou povahou ne zcela odpovídající jezevčíku, žila s námi, se mnou s neuvěřitelnou oddaností, věrností, láskou a bláznivostí, pes mnoha přezdívek a jmen. Smáli jsme se s ní po celý její krásný život, až do poslední chviličky, do úplného konce. Dala nám jen posledních půl hodiny na rozloučení než naposledy vydechla v mé náruči a selhalo jí její srdíčko. Bubu, teď už běháš zcela jistě se svým Xichtíkem někde po lukách, opětovně si spolu hrajete a dovádíte, vím, že jste patřili nespoutaně k sobě a i když jsem na to nechtěla ani pomyslet všímala jsem si, že to bez něho dlouho nevydržíš... Bubáčku, můj dvorní šašku, naše příšerko, můj živůtku budeš nám moc a moc chybět, nikdy na tebe nezapomeneme, seš další zářez, který zůstane v mém srdci již na vždy. Vzpomínkovou stránku této naší obrovské lásky najdete v sekci Vzpomínáme - Baeuty-Ma.

  

   Beauty-Ma z Debry 10.10.2007 - 28.8.2020   

Archiv ostatních novinek najdete v sekci Počteníčko.