aktualizováno: 01.04.2024 22:08:54

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí

Soutěže

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

2017

Sobota 30 září a neděle 1. října

Pohár Plzeňska CACT LZ a BZ

Tento víken jsme se s panem vedoucím naší smečky, standardním psem Šéfíkem ukázali na Poháru Plzeňska, soutěži se zadáváním titulu CACT. Úspěšný jsme sice tolik nebyli, jelikož se nám před soutěží sešlo hned několik nepříznivých elementů. Příprava tři týdny před pohárem s dětmi 1+6, které nikdo nepohlídá :-), k tomu hárající se nám doma fenky, tudíž téměř čtrnáct dní Šéfíkova bláznovství a nechutenství, krytí těsně před soutěží, takže celkové vyčerpání, které bylo celý soutěžní víkend značně znát, ale i přes to vše jsme přeci jen prolezli a to je důležité!!! Pohár Plzeňska je dvoudenní soutěž, která se skládá z Lesních zkoušek a Barvářských zkoušek. LZ jsme složili ve III.ceně, se známkami: nos 4, hlasitost 1, poslušnost 4, chování po výstřelu 4, vodění na řemeni 4, slídění 3, Práce před barvou - šoulačka 4, barva 3, odložení volně 4, vyhánění zvěře z houštin 3 a výsledným součtem bodů 212. BZ jsme složili taktéž ve III.ceně, se známkami: Vodění volně 4, odložení volně 4, práce před barvou - šoulačka 4, barva 1, a výsledným součtem bodů 82. I když se nám nepovedly dokonalé výsledky se samými čtyřkami, náš cíl byl přeci jen dosažen!!! Šéfík splnil úspěšným absolvováním této CACT soutěže poslední podmínku k přiznání titulu C.I.B. a proto jsme tam vlastně šli. Připraveni, nepřipraveni, zkusili jsme to a vyšlo to!!! :-P Fotky z akce bohužel žádné nemáme, jelikož jsme se tahali s jinými pomůckami. Děkujeme za pochopení, pozornost a doufáme, že příští rok budou okolnosti trochu příznivější a budeme moct účast zopakovat s lepšími výsledky.

Prestige Dagi Dog alias Šéfík - Pohár Plzeňska (CACT) LZ III.c, BZ III.c

2011

Sobota 27. a neděle 28. srpna LZ a BZ CACT


Další bezva víkend je za námi. :-) Před několika hodinami jsem se vrátila s naší univerzálkou Zambi ze Šumavy, přesněji z Dešenic, kde jsme se společně účastnily soutěže O pohár starosty Městise Dešenice. Tato soutěž se konala ve zdejší honitbě Diana. Včerejší den se nám opravdu dařilo. To se konaly lesní zkoušky se zadáváním titulu CACT. I přes to, že nám počasí nepřálo (pěkně jsme zmokly) podaly jsme (vzhledem ke svým jiným stavům) obě dvě perfektní výkony. :-) Tedy především Zambi, která toho opravdu dost naběhala a zaslouženě si vyběhala své sobotní vítězství. Lesní zkoušky složila s plným počtem bodů + dva body na víc za práci na volno, na pobarvené stopě, s hlasitým naháněním a získala svůj třetí titul CACT. Tímto si naše univerzálka Zambima splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ ŠAMPIÓN PRÁCE.

     

Zambi-Ma z Debry . LZ, I. cena, 250 bodů, CACT, vítěz zkoušek
 
Když se jeden den daří, druhý den se dařit nemusí. Dnes se konaly barvářské zkoušky se zadáváním titulu CACT, ovšem z těchto zkoušek jsme se Zambi odstoupily. Zambimi práce na pobarvené stopě nebyla podle mých představ a tak než odejít z barvy s nějakou nízkou známkou, jely jsme raději domů. Nevím přesně, co se mohlo stát, že Zambimi práce na barvě spíše připomínala procházku (což jsem u Zambi viděla poprvé), ale vzhledem k tomu, že je Zambi už pár týdnů březí myslím, že dnešní nezájem o práci, způsobila menší únava ze včerejška, která jak na ní, tak na mě byla trochu znát. :-P Takže jsme si  dnes obě pěkně odpočinuly a musím přiznat, že i tak jsem stejně tím nejšťastnějším páníčkem na světě, protože titulem Český šampión práce se může pyšnit jen málokterý jezevčík u nás a Zambima toho za čtyři roky svého života dokázala už opravdu hodně. Pár fotek Zambi ze zkoušek je tady.


 

 Zambima - můj poklad s inteligentním pohledem 2x v autě a doma při odpočinku 

2009

Sobota 29. srpna a neděle 30. srpna LZ a BZ CACT

Moje veverka Zambima o víkendu opět bodovala. Běžely jsme spolu soutěž O pohár starosty Městyse Dešenice 2009, LZ - CACT, BZ - CACT, pro malá plemena. Zambima zvládla skvěle lesní zkoušky s plným počtem bodů a stala se tak vítězem prvního dne a získala další titul do sbírky CACT. Druhý den na BZ nám to už tak perfektně nevyšlo, Zambima se sice umístila v první ceně, ale trochu zbloudila při následování a jednou sešla na barvě. Ale i tak to je opět krásný úspěch. Oba dva dny jsem Zambi vedla po barvě na volno a po lese nám běhali houbaři. Celkově jsme se v této soutěži umístily na krásném třetím místě. Opět mám obrovskou radost z dalšího skvělého úspěchu mojí milované trpasličky. Fotky z akce zde.

 

Pátek 21. - neděle 23. srpna

Memoriál Rudolfa Kristla - všestranná klubová soutěž

. místo

Nejvýznamnější víkend mého vůdcovského života. Úspěšně jsem s mojí úžasnou fenkou Zambimou absolvovala  XV. ročník memoriálu Rudolfa Kristla a to s naprosto perfektním výsledkem, který jsem opravdu nečekala ani ve snu... My se šly zkrátka jen zúčastnit. Umístily jsme se jako jediný ze sedmnácti psů v první ceně, na prvním místě s celkovým počtem 341 bodů. Co je zcela nejúžasnější a stále tomu nemohu uvěřit je fakt, že moje dlouhosrstá trpasličí veverka Zambima se zapsala do historie tohoto memoriálu a jako první zástupce jezevčíků malých rázů se stala vítězkou této mezinárodní všestranné soutěže jezevčíků a získala tituly CACIT a CACT. Opravdu si těchto titulů moc vážím a jsem moc spokojená s perfektní prací mojí Zambimi v tak náročném terénu na takto prestižní soutěži, jedné z nejtěžších vrcholových soutěží pro jezevčíky v Evropě.

   

Radost z takového úspěchu je obrovská

Ať si o trpaslíkách každý říká co chce, zde je důkaz toho, že i jezevčík malého rázu, dokáže být bojovník a myslím, že není zase až takové hafo standardů, kteří mohou konkurovat takovému chuťovému trpaslíkovi jako je Zambima. Zambima  je zkrátka moje jednička 

Fotky z akce jsou zde.