aktualizováno: 01.04.2024 22:08:54

CHS Naše poupátko - Jezevčík dlouhosrstý trpasličí králičí

Rodinná setkání

Zrzka V1, CAC, CACIB, BOB
Zambi Klubový všestranný vítěz 2009 CACIT CACT "U"
Alfa V1 CAJC, BIS Junior
Zambi O pohár starosty Městyse Dešenice CACT
Zambi Nejkrásnější štěně KV
Alfa Nejkrásnější štěně KV

2. rodinné setkání Chotíkov - neděle 28. června 2015

Naše 2. jezevčí rodinné sekání proběhlo v neděli 28. června. Účast byla hojná, nejdřív jsem tedy myslela, že je nás míň než loni, ale opak byl pravdou. Letos na náš sraz dorazilo celkem 38 lidských účastníků, malých, mladých i rozumných a krásných 32 účastníků psích, rozumných, mladých i malých. :-D 98% všech zúčastněných bylo členy naší pokrevní velké psí rodiny a dva členi (panička a pes), byli do naší velké psí rodiny právoplatně přijati, jelikož byli stejně postiženi jako my všichni a to vážnou nemocí s diagnózou jezevčík. :-D Z našich psisek byla přítomna celá naše smečka, Zambi, Bubu, Xichtík, Alfa, Delta, Emča, Mrška, Šéfík a Siréna. Za naše poupátka dorazili se svými rodinami Hannah s Odettou, Jasmína Bára, Prima Donna, Ksichtík s Nanukem, Pegy s Nessy a Renie, Pegyna, Kryšpín s Kvídem, Chelsea, Lilli Isabella, Chrupka alias Fanny se Sofií, Nudlička, Karamela Jůlie, Eda, Christie Darcy, Meloun alias Hubert a Lumis Lumpík.

     

Počasí nám z nebe určitě seslal sám pán bůh, jelikož celou sobotu, den před srazem pršelo a pršelo, dokonce pršelo ještě trochu v neděli k ránu a tak by někdo jen s těží uvěřil, že celá neděle bude slunná a teplá, vhodná na koupání. Ale bylo tomu k našemu štěstí tak. :-D Sraz jsme všichni měli ve 12:00 hod. v rodném štěníkově – Chotíkově. Zde jsme si dali kávičku, rozdaly se buřtíky, dostali jsme dárečky, počkalo se, až dorazí úplně všichni, udělala se hromadná fotka, pokecalo se a trochu s časovým skluzem jsme vyrazili na výlet.

Tentokrát jsem pro naše setkání vymyslela opět výlet do přírody na místo, které se mi líbí a mám moc ráda. Je to tábořiště pod hradem Buben, u řeky Mže, nedaleko přehradní nádrže Hracholusky. Po trochu náročnější offroad cestě k Bubunu jsme se vyložili, utábořili u ohniště a vyrazili na zříceninu hradu. Proběhla prohlídka hradu, focení a než jsme se dostali zpátky dolů k opékání buřtů a zbaštění buřtů, bylo pomálu pozdní odpoledne. Bohužel čas letěl jako voda a někteří z nás museli myslet na brzký návrat domů, jelikož byla neděle. Pomálu polovina účastněných se s námi  rozloučila. Bohužel tito jedinci přišli o to nejkrásnější a to procházku k hrázi Hracholuské přehrady podél řeky Mže. Všem, kteří na procházce nebyli, bych se chtěla omluvit za časový skluz, který jsem jako organizátor nezvládla, příští rok se polepším. 

     

Poděkovat bych chtěla těm otrlejším, kteří to nevzdali, nikam nepospíchali a v pět hodin společně s námi vyrazili na velice dobrodružnou procházku k přehradě Hracholusky. :-) Cesta tam vedla od Bubnu kousek podél řeky Mže, dále jsme pak stoupali lesíkem na cestu u pole, potom zase klesali lesíkem zpátky k řece, až jsme došli přímo pod hráz přehradní nádrže. Samozřejmě jsme nebyli líní a vystoupali jsme i na samotný vrchol hráze a došli k pláži, kde se naši milovaní dlouhý čtyřnožci ochladili ve vodě, milovníci aportů a plavci si perfektně zaplavali, ostatní se jen tak zchladili na mělkém kraji. Člověčí smečka se v hospůdce občerstvila nanuky, pitím a vyrazili jsme na cestu zpět.

     

Aby cesta zpět na hrad byla ještě dobrodružnější, než cesta z hradu na přehradu rozhodli jsme se, že přejdeme most pod hrází přehradní nádrže a zpátky půjdeme po druhé straně řeky. Cesta po druhé straně řeky byla fajn, krásné prostředí, potkali jsme několik příjemných chatařů, vyfotili jsme se u staletého stromu a probrali jsme po cestě vše možné i nemožné. :-) Nakonec nám přišlo, že během chvilky jsme byli u mlýna a nastal vrchol celého dne, zdolání divoké řeky Mže. Lávku pod hradem vzala velká voda a tak nás čekalo brodění. I když to ze začátku vypadalo poklidně, v půlce řeky pak děsivě, ve tři čtvrtě řeky až nebezpečně, tak jsme to nakonec všichni zvládly na jedničku, bez újmy a v pořádku. Sice někteří byli tak trochu jako vodníci, některá psiska jak nutrie, ale všichni byli moc stateční. Musím pochválit hlavně Martina zachránce psisek, děti, který se absolutně nebáli, ale i všechny ostatní, kteří nám dokázali svou statečnost. Po přebrodění jsme ještě chvilku společně vstřebávali zážitky a nakonec jsme naše setkání ukončili a rozjeli jsme se všichni do svých domovů.

  

Na konec bych chtěla všem ještě jednou moc poděkovat za účast a celkově za všechno spojené s naším setkáním. Bez vás by to takové nebylo. Dvojnásobný dík patří všem pomocníkům s ohništěm a podob., těm, kteří vydrželi do konce, také samozřejmě děkujeme za dárečky, které jsme dostali, velký dík také těm, kteří fotili, když já neschopná zapomněla foťák doma. Děkujeme zkrátka, že jste si udělali čas na svou druhou rodinu, jezevčí rodinu, doufám, že se vám to líbilo a že se příští rok opět minimálně ve stejném počtu zase sejdeme.

celá fotogalerie setkání

1. rodinné setkání Chotíkov - sobota 5. července 2014

Ráno to na setkání nevypadalo vůbec, ale vůbec ideálně. Lilo jako z konve, vlastně lilo i celou noc a né a né přestat pršet. Okolo desáté hodiny dopolední se u nás nad Chotíkovem konečně počasí umoudřilo a přálo nejen našim jezevčíkům, ale i všem jejich páníčkům. :-) Přestalo pršet a mračna se pomálu protrhala. V jednu hodinu, kdy už se začali sjíždět první páníčci s našimi poupátky bylo krásně polojasno a mokrá zem byla celkem proschlá. Nebylo ani horko, ani zima a takové počasíčko nám vydrželo až do večera. Zkrátka Ideál :-)

Ve čtrnáct hodin  jsme již byli v kompletní sestavě, která čítala 34 osůbek a 24 psisek včetně nás a našich špagetek. U nás na zahrádce jsme se všichni v rodinné přátelské atmosféře pozdrželi asi dvě hodinky a poté jsme auty vyrazili za obec, kde jsme zaparkovali a pěšky, krásnou procházkou vyrazili na nedalekou rozhlednu Krkavec.

Na Krkavec jsme vyšplhali všici v pořádku a kupodivu ani jedna ze špagetek neutekla. Nše chytré špagetky jednoduše pochopili, že se jde na rodinnou vycházku a né na lov. Nahoře pod rozhlednou jsme si rozdělali menší ohýnek a opekli si dobroučké buřtíky. Při konzumování buřtíků bylo jednoznačně vidět, jaká poupátka jsou vychovaná a jaká ne, jaká trpí hlady a jaká ne, jaká jsou nenažraná a jaká ne. :-D :-P

          

Po cca dvou hodinách focení, povídání si a hraní si pod Krkavcem jsme se vydali na cestu zpátky ke svým auťákům, kde jsme se s některými odpadlíky rozloučili a s těmi vytrvalejšími zavítali ještě zpátky k nám domů, kde jsme ztrávili krásný podvečer.  :-D :-P

     

Když bych vyjmula naší bandu domácích, na setkání dorazilo 31 páníčků a paniček se sedmnácti pejsky, patnácti našimi poupátky, jednou jezevčí tetou sdílící domácnost s Jasmínou Bárou a jedním čivavákem, který žije s Jeepem Čakym. S námi pak sečteno podtrženo z  vrhu A byla přítomna jen naše velká madam Alfa, z vrhu B a C bohužel nedorazil nikdo, z vrhu D byla přítomna naše čertice Delta, z vrhu E se na zahradě míhala naše Emča, z vrhu F přijelo jedno poupátko Fred,  z vrhu G nedorazil nikdo, z vrhu H dorazila naše poupátko Hannah, z vrhu Ch byla přítomna valná většina a to naše poupátka Chelsea, Christie Darcy a Chrupka alias Fanny, z vrhu I za námi přijel Ibbi Filip, z vrhu J se účastnili Jasmína Bára a Jeep Čaky, vrh K byl jediný kompletní (což mi udělalo ohromnou radost), dorazili tedy naše poupátka Karamela Jůlie, Krišpín s Kvídem, Konie a Ksichtík, z vrhu L nedorazil bohužel nikdo, vrh M byl také pěkně zastoupen a to naší Mrškou Držkou, Montym a Melounem alias Hubertem a samozřejmě na zahrádce byla všechna naše poupátka vrhu N Nudlička, Nezbeda a Nanuk, také pak poupátka vrhu O Omega, Ozák a Odetta a na kukačku i naše nejmladší poupátka vrhu P Prima Donna, Pegy, Pegyna a Pralinka. Všechna tato poupátka samozřejmě doprovázeli nejen jejich páníčci, ale někteří přijeli i s celou rodinou. :-) Tímto bych všem zúčastněným chtěla za celou naší rodinku, nejen tu jozefčí velice, převelice poděkovat, jsem moc šťastná a moc si vážím toho, že jste si na nás udělali čas a přijeli a to i z daleka, poděkovat bych chtěla také za všechny dárečky, které jsme obdrželi, a už se budu těšit na další perfektní setkání, které tedy víc dopředu naplánuji a připravím a budu doufat, že se nás pak sejde ještě mnohem víc. :-) :-* Moc děkuji a zdravím celičkou naší krásnou, úžasnou a nejlepší psočlověčí rodinku!

   

naše poupátka Fred, Hannah, Chrupka alias Fanny, Chelsea a Christie Darcy

   

naše poupátka Ibbi Filip, Jasmína Bára a Jeep Čaky

   

naše poupátka Alfa, Ksichtík Konie, Kvído, Kryšpín, Karamela Jůlie, taťka Xichtík, Mrška Držka, Melou alias Huber a Monty

celá fotogalerie setkání